Żydzi nienawidzą Polaków bardziej od Niemców - dlaczego?

Obrazek użytkownika raven59
Spotkanie z Ewą Kurek, autorką książki: "Poza granicą solidarności - stosunki polsko-żydowskie 1939-1945" oraz Reżyserką filmu: "Kto ratuje jedno życie". Po spotkaniu odbył się pokaz tego filmu.
 
Zarówno przed jak i po tzw. "holokauście" nic się nią zmieniło i Żydzi nienawidzą Polaków bardziej od Niemców - dlaczego?
 
Już w czasie wojny katolicko-narodowa pisarka Zofia Kossak Szczucka zaangażowana w pomoc żydom pisała w odezwie do Polaków: "Zabieramy głos my, katolicy-Polacy. Uczucia nasze względem żydów nie uległy zmianie. Nie przestajemy uważać ich za politycznych, gospodarczych i ideowych wrogów Polski. Co więcej, zdajemy sobie sprawę z tego, iż nienawidzą nas oni więcej niż Niemców, że czynią nas odpowiedzialnymi za swoje nieszczęście. Dlaczego, na jakiej podstawie – to pozostanie tajemnicą duszy żydowskiej, niemniej jest faktem nieustannie potwierdzanym. Świadomość tych uczuć jednak nie zwalnia nas z obowiązku potępienia zbrodni. Nie chcemy być Piłatami.”
 
Organizator: Centrum Edukacyjne Powiśle.
Wideo: 
Ocena filmu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:5)

Komentarze

Bardzo cenny dokument. Prosimy o więcej takich relacji bo są one bezcenne dla tych którzy nie mogą w tych wydarzeniach uczestniczyc' osobiście. Jeżeli jest to możliwe można by poprosic' Centrum  Edukacyjne Powiśle aby na stałe zamieszczac' takie relacje z organizowanych przez nich spotkań. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Tango

#1441740