technologie

Obrazek użytkownika gps65
Idee

Świa­do­mo­ść sztucz­nej in­te­li­gen­cji je­st zwią­za­na z bie­żą­cą pa­mię­cią. W tej not­ce for­mu­łu­ję ro­bo­czą hi­po­te­zę na­uko­wą, we­dług któ­rej bie­żą­ca pa­mięć je­st nie­zbęd­na do wy­kształ­ce­nia świa­do­mo­ści. Je­st to wa­ru­nek ko­niecz­ny, ale nie­wy­star­cza­ją­cy. Aby to wy­ja­śnić, mu­szę omó­wić w uprosz­cze­niu kil­ka kwe­stii, ta­ki­ch jak po­ję­cie „świa­do­mo­ści”, „...

2.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

Moc zainstalowanej fotowoltaiki w Polsce przekroczyła w końcu marca 13 gigawatów, czyli 13 000 000 000 watów. Fotowoltaika idzie jak burza, ale…

Przeciętny panel fotowoltaiczny ma moc 400 watów, czyli wygląda na to, że zainstalowano już w Polsce na dachach, działkach i specjalnie tworzonych farmach 32,5 miliona paneli. Jeszcze trochę a będzie po panelu na głowę mieszkańca RP.

Na świecie jest...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika gps65
Świat

Wer­sja płat­na ChatGPT-4 to już nie tyl­ko hu­ma­ni­stka, ale tak­że ma­te­ma­tyczka i za­awan­so­wa­na pro­gra­mi­stka. Roz­wią­zu­je nie tyl­ko pro­stą za­gad­kę „ile wa­ży ce­gła”, któ­ra by­ła pro­ble­mem dla wer­sji 3,5, ale rów­nież skom­pli­ko­wa­ne za­da­nia ma­te­ma­tycz­ne. Choć nie uda­ło jej się jesz­cze roz­wią­zać pro­ble­mów otwar­ty­ch, wer­sja GPT-5 z pew­no­ścią to zro­bi.

  ...

1.65
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.7 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Pod koniec lat 1970. Polska posiadała zaawansowany program, w wyniku którego istniała realna możliwość zbudowania bomby atomowej.

POCZĄTKI POLSKIEGO PROGRAMU ATOMOWEGO

Pod koniec lat 1970. istniał program jądrowy PRL. Realizowany był przez placówki naukowe, w tym Wojskową Akademię Techniczną Był on na takim etapie zaawansowania, że wkrótce Polska mogła posiadać własną bombę atomową. Głównym...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika elig
Idee

  W roku 2011 profesor Daniel G. Nocera ogłosił na konferencji prasowej wynalezienie "sztucznego liścia" - ogniwa słonecznego, które włożone do wody rozkładało ją na wodór i tlen pod wpływem swiatła słonecznego.  Pokaz laboratoryjnej wersji urządzenia wzbudził wielki entuzjazm.



  Wspomniałam o tym w mojej notce "Algi i sztuczne liście"  /TUTAJ/.  Teraz, po trzech latach, przeszukałam sieć,...

3.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Rzeczy Wspólne
Gospodarka

 

 

Podsumowując ogólne wytyczne tworzenia polityki przemysłowo-zbrojeniowej, warto zauważyć, że powinna ona polegać na właściwym moderowaniu przez rząd interesów motywowanych bezpieczeństwem narodowym i interesów gospodarczych.

 

Sprężyna rozwoju?

 

Gospodarcze aspekty polityki przemysłowo-obronnej dotyczą dwóch kwestii. Po pierwsze chodzi o pozostawienie wydawanych na uzbrojenie pieniędzy w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rzeczy Wspólne
Gospodarka



*/

Wobec fatalnego stanu polskiego sektora produkcji potencjał posiadania własnego przemysłu zbrojeniowego jest jednym z nielicznych światełek w tunelu. Daje bowiem szansę na odrodzenie narodowej myśli technicznej i zintegrowanego z zapleczem badawczym i szkolnictwem potencjału wytwórczego.

 

 

Wypowiedź prof. Jadwigi Staniszkis o możliwości współdziałania obecnej opozycji z prezydentem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Dariusz Zalewski

Film prezentuje iphone apps, który ma wiele funkcji przydatnych dla katolika (np. Biblia)

0
Brak głosów