Treści z tagiem: technologie

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Pod koniec lat 1970. Polska posiadała zaawansowany program, w wyniku którego istniała realna możliwość zbudowania bomby atomowej.

POCZĄTKI POLSKIEGO PROGRAMU ATOMOWEGO

Pod koniec lat 1970. istniał program jądrowy PRL. Realizowany był przez placówki naukowe, w tym Wojskową Akademię Techniczną Był on na takim etapie...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika elig
Idee

  W roku 2011 profesor Daniel G. Nocera ogłosił na konferencji prasowej wynalezienie "sztucznego liścia" - ogniwa słonecznego, które włożone do wody rozkładało ją na wodór i tlen pod wpływem swiatła słonecznego.  Pokaz laboratoryjnej wersji urządzenia wzbudził wielki entuzjazm.  Wspomniałam o tym w mojej...

3.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:6)
Obrazek użytkownika Rzeczy Wspólne
Gospodarka

 

 

Podsumowując ogólne wytyczne tworzenia polityki przemysłowo-zbrojeniowej, warto zauważyć, że powinna ona polegać na właściwym moderowaniu przez rząd interesów motywowanych bezpieczeństwem narodowym i interesów gospodarczych.

 

Sprężyna rozwoju?

 

Gospodarcze aspekty polityki przemysłowo-obronnej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rzeczy Wspólne
Gospodarka*/

Wobec fatalnego stanu polskiego sektora produkcji potencjał posiadania własnego przemysłu zbrojeniowego jest jednym z nielicznych światełek w tunelu. Daje bowiem szansę na odrodzenie narodowej myśli technicznej i zintegrowanego z zapleczem badawczym i szkolnictwem potencjału wytwórczego.

 

 

...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Dariusz Zalewski

Film prezentuje iphone apps, który ma wiele funkcji przydatnych dla katolika (np. Biblia)

0
Brak głosów