Prasówka, czyli co warto przeczytać (opracowanie E. W.).
Prasówka, czyli co warto przeczytać (opracowanie E. W.).
http://niezalezna.pl/article/show/id/34032 b. dobrze je tu widac !!! [samolot mial sie przewrocic 'do gory nogami' wg Rosjan] -- piate zdjecie 'skrolujac' z gory na dol: http://www.boston.com/bigpicture/2010/04/poland_in_mourning.html#photo5 film tutaj: <http://www.youtube.com/watch?v=FEx7HL4H5yk&> pozdr.
Na początek PiSowska Kancelaria Prezydencka pospraszała do samolotu wysokich urzędników i dowódców wojskowych żeby zrobić na złość premierowi i przyćmić jego wizytę w Katyniu. Następnie prezydent Kaczyński doprowadził do katastrofy wdzierając się do kokpitu i zmuszając pilotów do lądowania mimo ich głośnych protestów.(...)
Źródło: http://horala.salon24.pl/180169,cynizm-pis-zdemaskowany
Czwartek, 13 maja 2010
Gdybym tylko mógł cofnąć czas, to bym go cofnął. Teraz ważne jest pytanie o przyszłość. O to, co z tego wyniknie dla Polski dobrego - powiedział Jarosław Kaczyński w pierwszym wywiadzie udzielonym w kampanii wyborczej. Został on opublikowany na portalu salon24.pl.
Jarosław Kaczyński odpowiadał na pytania internautów zadane za pośrednictwem szefa Salonu 24, publicysty Igora Janke. Opublikowany w czwartek wywiad to pierwsza część rozmowy przeprowadzonej z Jarosławem Kaczyńskim dzień wcześniej. Wkrótce opublikowane zostaną kolejne.(...)
http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/kraj/artykul161526.html
Pierwszy wywiad Kaczyńskiego - dla blogerów Salon24 opublikuje dziś pierwszy po katastrofie wywiad Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS chce pokazać, że teraz inaczej patrzy na Internet
Jarosław Kaczyński potrzebuje jeszcze trochę czasu, żeby zabliźniły się jego rany - mówi europoseł PiS Marek Migalski
Rz: Czy Jarosław Kaczyński będzie bardziej aktywny w kampanii? Opozycja narzeka, że jest nieobecny, padają nawet określenia, iż jest kandydatem specjalnej troski.Klucz do serc lewicowych wyborców mamy my, a nie Platforma Obywatelska - Marek Migalski, europoseł PiS
Marek Migalski: Uważam te sformułowania za nieładne. Śmieszne są też zarzuty, że prezentujemy Jarosława innego, niż znali go Polacy. Jarosław Kaczyński po tragedii smoleńskiej naprawdę jest innym człowiekiem. Stał się spokojniejszy, bardziej wyciszony i empatyczny. Za to nasi przeciwnicy polityczni najwyraźniej się nie zmienili, nadal są agresywni i wulgarni. I to źle wróży ich kandydatowi na prezydenta Bronisławowi Komorowskiemu. (...)
http://www.rp.pl/artykul/478836_Migalski__Sondaze_nigdy_nie_sprzyjaly_PiS_.html
***
Warszawa, 9.maja 2010r.
OŚWIADCZENIE
My, Polacy ze środowisk polonijnych na całym świecie, przedstawiciele światowej Polonii zebrani w dniu 9. maja 2010r. w Warszawie, przekonani, że Polska znalazła się w niezwykle ważnym momencie swoich dziejów, uważamy za konieczne wyrazić nasze stanowisko wobec zbliżających się wyborów prezydenckich.
W obliczu bardzo poważnych wyzwań, ale i zagrożeń, przed jakimi stanęła nasza Ojczyzna, potrzebny jest wybór prezydenta RP, który zagwarantuje realizację polskiej racji stanu i skuteczną obronę interesu narodowego. Prezydenta, który reprezentowałby nieskazitelną postawę patriotyczną, a także posiadał niezbędne do pełnienia tej funkcji walory moralne i intelektualne oraz wszechstronne doświadczenie polityczne.
Nie ulega dla nas wątpliwości, że kandydatem spełniającym te kryteria jest pan Jarosław Kaczyński.
Dlatego my - polonijna grupa założycielska honorowego komitetu - deklarujemy poparcie dla starań pana Jarosława Kaczyńskiego o urząd prezydenta RP. Wzywamy też całą polską społeczność zamieszkującą poza granicami Polski do bezwzględnego udziału w nadchodzących wyborach prezydenckich i oddania głosu na pana Jarosława Kaczyńskiego.
1 Stanisław Aloszko - Skarbnik Federacji Polonii Francuskiej. Delegat Stowarzyszenia Polskich Kombatantów i ich Rodzin Kolo Paryż, w którym pełnię funkcje Wiceprezesa Koła.
2 Adam Bak, biznesmen, filantrop, działacz emigracyjny, USA
3 Grazyna Bak, USA
4 Ryszard Bak, Stowarzyszenie Inzynierow Polskich Polonia Technika, prezes, USA
5 Grażyna Betger, Niemcy
6 Zygmunt Betger, Niemcy
7 Dariusz Brozyniak, Austria
8 Bogdan Chmielewski, USA
9 Krzysztof Ciask, USA
10 Maria Ciask, USA
11 księżna Izabela Czartoryska - Bnińska, Belgia
12 Grażyna Czartoryska, wykładowca, Kanada
13 Książę Jerzy Czartoryski, Kanada
14 Dr. Jerzy Darski, USA
15 Bogdan Debek, USA
16 Ewa Debek, USA
17 Edward Dusza, poeta, dziennikarz, działacz emigracyjny, USA
18 Krzysztof Duszkiewicz, biznesmen, USA
19 Dr. Bogdan Gajewski, działacz polonijny, Kanada
20 Wojciech Grabowski, redaktor, USA
21 Adam Gajkowski, Nasza Polonia, prezes, Australia
22 Dr nauk med Ewa M Grott Polskie Towarzystwo lekarskie w Niemczech, Niemcy
23 Prof. Zygmunt Haduch, Meksyk
24 Krystyna Hejmo, USA
25 Sławomir Indyk, Polskie Zjednoczenie Katolickie Regionu Paryskiego, prezes, Francja
26 Dr. Aleksander M. Jabłoński, pracownik naukowy, Kanada
27 Piotr Jakubiak, Kanada
28 Aldona Jankowska, Norwegia
29 Jerzy Jankowski, Norwegia
30 Urszula Jankowska, Norwegia
31 Wiesław Jankowski, Norwegia
32 Wojciech Jankowski, Norwegia
33 Jerzy Jaskowiak, USA
34 Jacek Kawczynski, Stowarzyszenie Rajd Katyński Pamięć i Tożsamość, USA
35 William Wladyslaw Kawski, USA
36 Teresa Klubowna-Hammond, dziennikarka, USA
37 Katarzyna Kluz, Niemcy
38 Lech Krawczyk - prezes PTGwA "Sokół Polski"
39 Krzysztof Koczwara - prezes organizacji polonijnej z Nowego Jorku - Liga Polonii & Polska Jedność Narodowa
40 Roman Korzan, USA
41 Dr. Mirosława Kruszewska, poetka, dziennikarka, działaczka emigracyjna, USA
42 Jan Lasut - wiceprezes Klubu "Sierpień 80"
43 Kinga Liberka, Niemcy
44 Wiesław Magiera, redaktor, Kanada
45 Beata Małoszewska, Niemcy
46 Prof. Piotr Małoszewski, Chrześcijańskie Centrum Krzewienia Kultury i Tradycji Języka Polskiego w Niemczech, Niemcy
47 Jacek Marczynski, USA
48 Grzegorz Michalski, działacz solidarnościowy, internowany, działacz emigracyjny, USA
49 Zofia Mrozowska, SPK, Belgia
50 Aleksandra Nowak, malarka, USA
51 Krzysztof Nowak, USA
52 Danuta Nowakowska, Francja
53 Jacek Nowakowska, Francja
54 Małgorzata Nowakowska, Francja
55 Marek Nowakowski, Francja
56 Maria Nowakowska, Francja
57 Michał Nowakowski, Francja
58 Sławomir Nowakowski, Francja
59 Kazimierz Michalczyk, Niemcy
60 Mgr. Inż. Wojciech Michalecki, Szwecja
61 Bogumil Misiuk, student, USA
62 Mgr. Helena Misiuk, US
63 Mgr. Inz. Marian Misiuk, USA
64 Izabella Mrozowski, Belgia
65 Aleksander Oczak, Nasza Polonia, wice prezes, Australia
66 Dr. Andrzej Ostaszewski, USA
67 Kazimierz Panek, USA
68 Krzysztof Panek, USA
69 Agnieszka Peters, Niemcy
70 Ava Polansky-Bak, Adam Bak Family Foundation, działaczka emigracyjna, USA
71 Victoria Polansky, USA
72 Dr. Piotr Radowski, Polsko-Australijski Klub Sierpień 80, prezes, Australia
73 Marek Radzimirski, USA
74 Jerzy Rozalski, Radio Polskie Rozmaitości w Detroit, producent, działacz emigracyjny, USA
75 Jacek Rujnia, dziennikarz, Irlandia
76 Jan Rutkowski, działacz emigracyjny, USA
77 Miroslaw Rymar, Ruchu Rodakow - mieszkancow swiata, koordynator, RODAKpress, redaktor, Australia
78 Jerzy Saskowiak, USA
79 Helena Serwas, emigrantka polityczna, repatriantka ZSRR, dzialaczka emigracyjna, USA
80 Stefan Skulski, działacz polonijny, Prezes ottawskiej gminy Związku Narodowego Polskiego w Kanadzie
81 Stanisław Śliwowski New Jersey - USA
82 Irena Soroko, redaktor, USA
83 Adam Sterna - Polonia austriacka
84 Tomasz Strzyzewski, Szwecja
85 Leszek Surowiec -wice prezes organizacji polonijnej z Nowego Jorku - Liga Polonii & Polska Jedność Narodowa
86 Mariusz Szajnert, pracownik naukowy, USA
87 Zbigniew Tyszko, redaktor, Norwegia
88 Jadwiga Urbanska, USA
89 Olga Urbanska, USA
90 Bozena Celina Urbankowski, dzialaczka polonijna, USA
91 Jadwiga Wator, Szwajcaria
92 Ks. Bolesław Witwitcki, Szwecja
93 Ludwik Wnekowicz, biznesmen, filantrop, działacz emigracyjny, USA
94 Anna Woś, Polonia Flandria, Belgia
95 Józef Woś, Belgia
96 Prof. Przemysław Zagierski, Norwegia
97 Bożena Zagierska, Norwegia
98 Janusz Zastocki, Stowarzyszenie Inzynierow Polskich, Prezes Honorowy, USA
99 Jolanta Zastocka, Stowarzyszenie Inzynierow Polskich "Polonia Technica," USA
100 Elzbieta Zawisny, USA
101 John Zawisny, biznesmen, USA
102 Anna Zielska, swiecka Franciszkanka, psycholog, pisarka, USA
103 Sarah Zielski, USA
Za powstały komitet Ava Polansky-Bąk
Wszystkich Polaków na wychodźstwie, którzy popierają nasze oświadczenie, prosimy o wpisywanie się na listę poprzez przysyłanie swoich nazwisk
***
To tez do listu rodzin ofiar, ktore powinny to przeczytac....
link
http://niezalezna.pl/article/show/id/34067#comment_363252
***
Szyfrant Zielonka jednak nie żyje?Wcześniej Informacyjna Agencja Radiowa informowała, że ostateczne wyniki badań DNA szyfranta powinny być znane około 20 maja. (...)
http://www.rp.pl/artykul/15,479116_Szyfrant_Zielonka_jednak_nie_zyje_.html
***
PiS ma kandydata na prezydenta Krakowa![](http://grafik.rp.pl/grafika2/479247,490810,3.jpg)
Senatorowie głosowali dziś nad trzema poprawkami do nowelizacji ustawy o IPN, regulującej wybór prezesa IPN w przypadku jego śmierci.(...)
http://www.rp.pl/artykul/15,479272_Senat_odrzucil_poprawke_dotyczaca_wyboru_prezesa_IPN.html
***
Kaczyński wybrał blogerów
Co mówił kandydat PiS na prezydenta? Przekonywał, że nie zamierza w kampanii wyborczej wykorzystywać więzów rodzinnych z tragicznie zmarłym prezydentem Lechem Kaczyńskim i samej katastrofy. Wzywał też do współpracy. (...)
http://www.rp.pl/artykul/15,479431_Kaczynski_wybral_blogerow.html
***
Autor jest ekonomistą, był m.in. liderem Unii Pracy i doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Powyższa polemika została przesłana z prośbą o publikację do "Gazety Wyborczej", ta jednak nie wyraziła zainteresowania.
http://www.rp.pl/artykul/478844_Bugaj__Dwie_Polski_.html
***
Klich "skręcił" przetarg na samoloty dla VIP-ów. Jest czarnym bohaterem
O tym, dlaczego Jarosław Kaczyński może wygrać wybory prezydenckie, kto ma rozpacz w sercu i nóż w zębach, dlaczego Tuska wieczorami skręca, gdy słucha Komorowskiego, z Ludwikiem Dornem rozmawiają Anita Werner (TVN 24) i Paweł Siennicki.(...)
***
Uczelniana presja poprawności
(...)
![](http://www.naszdziennik.pl/php/przezr.gif)
![](http://www.naszdziennik.pl/php/przezr.gif)
![](http://www.naszdziennik.pl/php/przezr.gif)
W celu uczczenia 109. rocznicy urodzin wielkiego polskiego bohatera narodowego rotmistrza Witolda Pileckiego w wielu miastach naszego kraju zorganizowane zostaną "Marsze dla rotmistrza Pileckiego". Manifestacje zainicjowane przez Towarzystwo Michała Archanioła przejdą dzisiaj ulicami m.in. Krakowa i Rzeszowa. Po raz pierwszy dla Pileckiego pomaszerują mieszkańcy Lublina, Poznania, Warszawy, Szczecina i Wrocławia.(...)
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20100513&id=po42.txt
***
Tylko album
"Generał Leopold Okulicki 1898-1946" to tytuł nowego albumu przygotowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. Jego wydanie planował jeszcze śp. Janusz Kurtyka, prezes IPN, który mówił, że będzie to pomnik wystawiony generałowi. Jacek Pawłowicz, współautor pracy, wskazuje, że ciało Okulickiego wraz z innymi zamordowanymi przywódcami Polskiego Państwa Podziemnego w wyniku moskiewskiego procesu zostało spalone, a prochy wsypane do olbrzymiego dołu na cmentarzu Dońskim w Moskwie. Identyfikacja jest niemożliwa.(...)
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20100513&id=po51.txt
***
Materiał jest porażający
Z Jackiem Pawłowiczem, historykiem IPN, współautorem albumu "Generał Leopold Okulicki 1898-1946", rozmawia Jacek Dytkowski
Jakie znaczenie ma wydanie albumu poświęconego gen. Leopoldowi Okulickiemu?
- To dla mnie niesłychanie ważna i nietypowa sprawa. Prace nad albumem zaproponował mi śp. Janusz Kurtyka, prezes IPN. Jest on autorem wydanej jeszcze w podziemnym wydawnictwie Rytm w 1989 r. książki "Gen. Leopold Okulicki 'Niedźwiadek'". Teraz natomiast, dysponując nowymi ustaleniami dotyczącymi śmierci i życia generała, chciał wydać album, który byłby dla niego "pomnikiem".(...)
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20100513&id=po52.txt
***
Strzały na Placu Świętego Piotra
13 maja 1981 roku o godzinie 17.17, turecki zamachowiec Ali Agca strzelił do papieża.
Ojciec Święty, który w odkrytym samochodzie objeżdżał plac pozdrawiając wiernych, został ciężko ranny. Przewieziono do natychmiast do kliniki Gemelli i poddano kilkugodzinnej operacji.
Na wieść o zamachu większość stacji radiowych i telewizyjnych na świecie przerwała program i informowała o stanie zdrowia papieża. Tym dramatycznym chwilom towarzyszyła niepewność o życie Ojca Świętego.
Na wezwanie polskich biskupów, w całym kraju rozpoczęły się modlitwy i nocne czuwania w intencji Jana Pawła II. O godzinie 20.00 w Krakowie zabrzmiał Dzwon Zygmunta.(...)
http://www.polskieradio.pl/historia/peryskop/artykul98362_strzaly_na_placu_swietego_piotra_.html
***
Subject: Rezolucja Klubu Frycza Modrzewskiego
1. Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
Rezolucja
Klub Frycza Modrzewskiego13 maja 2010 o 22:40
Temat: R E Z O L U C J A
R E Z O L U C J A
70 lat temu, wiosną 1940 roku sowieci dokonali planowej zagłady polskiej elity. Był to masowy mord bezbronnych oficerów i generałów w Katyniu, Twerze i Charkowie. Zbrodnia miała na zawsze pozostać tajemnicą.
Gdy po trzech latach odkryto zbiorowe groby pod Smoleńskiem, sowieccy zbrodniarze, aby oddalić od siebie oskarżenie i zdezorientować świat, natychmiast uruchomili tzw. "kłamstwo katyńskie", przerzucając winę na Niemców. Funkcjonowało ono przez 50 lat, aż do upadku imperium sowieckiego.
Władze Federacji Rosyjskiej - prawni spadkobiercy imperium - przyznały, że zbrodnia miała miejsce, ale wkrótce Rosja puściła w świat sygnały, że niejasne są okoliczności tzw. "zdarzenia", że ofiary musiały być winne, że nie można nazywać tego ludobójstwem, że nie można odnaleźć sprawców...
W ten sposób rozpoczęło żywot "drugie kłamstwo katyńskie".
Tragiczna katastrofa wiosną 2010 r., która w istocie była zagładą nowej polskiej elity, dopiero teraz ujawniła światu prawdę o dawnej zbrodni w Katyniu.
Tuż po tym wstrząsie powszechne staje się odczucie, że stoimy w obliczu narodzin "kłamstwa smoleńskiego", które na wiele lat ma zatruć i zdestabilizować życie polityczne i społeczne w Polsce, oraz zdeformować pamięć historyczną.
Domagamy się od rządu polskiego, aby wykazał aktywność, kompetencję, rzetelność oraz odwagę i doprowadził jak najprędzej do przedstawienia Polakom prawdy.
Zarząd, członkowie i sympatycy
Klubu Myśli Społecznej im. A. Frycza Modrzewskiego
zebrani na debacie pt. "Kwiecień 1940 - Kwiecień 2010"
Łódź, dnia 11 maja 2010 r.
***
Autor: Winston Churchill
2. Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii że naród [Polacy] gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych.
Autor: Winston Churchill
3. Polacy są przede wszystkim patriotami. Wiele razy dowodzili, że są gotowi umierać za ojczyznę; tylko nieliczni są jednak gotowi dla niej pracować.
Autor: Norman Davies,
4. Polacy, mimo męstwa, naród płochy, wytrwałości nie ma, zabawę woli niż pracę... Fantazji dużo, ale gdy się na słowa wyczerpią, do czynu ochoty i siły brak.
Autor: Stefan Batory
5. Polacy są wspaniałym narodem i bezwartościowym społeczeństwem.
Autor: Cyprian Kamil Norwid
6. Umiemy się tylko kłócić albo kochać, ale nie umiemy się różnić pięknie i mocno.
Autor: Cyprian Kamil Norwid
7. U nas energia wyprzedza zawsze inteligencję - i co pokolenie jest rzeź.
Autor: Cyprian Kamil Norwid
8. Zostawcie to Polakom. Dla nich nie ma nic niemożliwego.
Autor: Napoleon Bonaparte
9. Jeden Polak to istny czar, dwóch Polaków - to awantura, trzech Polaków - och, to już jest Polski problem.
Autor: François-Marie Arouet (Wolter)
10. Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie... Polacy () są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyją ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany.
Autor: Adolf Hitler
11. Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy.
Autor: Józef Piłsudski
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 2765 odsłon