Oczyszczalnia #Czajka. "Pomysł transportu pod rzeką ścieków surowych z zanieczyszczeniami i zawiesinami był z góry skazany na niepowodzenie i awarię w przyszłości .. ścieki idą w dół, pod rzeką, a potem znów pod górkę"

Obrazek użytkownika wilre
Notka

Onuca Balceraca‏ @sbalcerac 30  sierpnia  2019

Oczyszczalnia #Czajka. "Pomysł transportu pod rzeką ścieków surowych z zanieczyszczeniami i zawiesinami był z góry skazany na niepowodzenie i awarię w przyszłości .. ścieki idą w dół, pod rzeką, a potem znów pod górkę" krytykuje ten chory projekt ekspert: https://wiadomosci.wp.pl/warszawa-awaria-oczyszczalni-sciekow-czajka-ekspert-alarmuje-6419058494924417a …

_______________________________________

Nobel #Czajka ! Opinię techniczną o celowości pchania szamba najpierw pod Wisłę a potem pompowania w górę, przygotował prof. Cezary Madryas (od 2016 r. rektor Politechniki Wrocławskiej) odznaczony w tym roku medalem zasłużonego dla Sejmiku Dolnośląskiego: http://www.inzynierbudownictwa.pl/inwestycje,inwestycje,artykul,nowatorskie_rozwiazania_tunelowe_i_mikrotunelowe_przy_realizacji_ukladu_przesylowego_do_oczyszczalni_sciekow_czajka,4983 …

https://twitter.com/sbalcerac/status/1167486825105166338

_________________________________________________________

UZUPEŁNIENIE.

" Nie ma dla mnie wątpliwości, że źródłem katastrofy ekologicznej w Warszawie jest brak kompetencji osób podejmujących decyzję o budowie syfonu przenoszącego ścieki przez rzekę Wisłę"

https://www.salon24.pl/u/dobrezycie/983226,zamulenie-kolektora-i-wybuch-mrtanu

DODATEK.

Awaria oczyszczalni "Czajka". Już ponad milion metrów sześciennych ścieków w Wiśle

Ocena polecanki: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

Onuca Balceraca‏ @sbalcerac 4h4 hours ago

Minister @marekgrobarczyk podał, że tunel dla kolektorów pod Wisłą został wykonany metodą przewiertu sterowanego, co z uwagi na jego średnicę (4.5 m) było (cytat): "horrendalnie drogim przedsięwzięciem" (około 1 miliarda PLN). Zarobili Niemcy i spółka PRG Metro (potem "upadła").
https://twitter.com/sbalcerac/status/1167490343492870144

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0


Największą klęską dla świata - jest nie siła ludzi złych, lecz słabość dobrych.

#1601228

https://www.salon24.pl/u/ae911truth-org/980862,czajka-awaria-kolektora-oczami-inzyniera

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0


Największą klęską dla świata - jest nie siła ludzi złych, lecz słabość dobrych.

#1601304

- powiedział mi że prawdopodobnie w momencie awari, czyli pęknięcia rury przesyłowej i przełączenia transportu ścieków na drugą nitkę zapasową nie odkręcono zaworu po drugiej stronie Wisły i dlatego nastąpiło natychmiastowe rozerwanie drugiej, zapasowej też źle wykonanej nitki rurociągu.
Z tego co mu widomo dokument o przeglądzie okresowym rurociągu był ale był sfałszowany i władze Warszawy wolały go całkiem wyrzucić z dokumentów i powiedzieć że "zapomnianio" zrobić przegląd niż odpowiadać za fałszestwo.

Krętactwo, kłamstwo i złodziejstwo to typowe zachowania dla platformy obłąkanych PO-myleńców.

Jako ciekawostkę powiem Wam że tą zabytkową armatę znalezioną w Wiśle którą wydobyto kilka lat temu w czasie bardzo niskiego stanu wody a którą "zgubili" Szwedzi w 1655 do 1660 roku podczas grabieży Warszawy znalazł mój kolega Jurek B. który pracował tam na pogłębiarce. Mam zdjęcia tej aramaty zrobione z maszyny równiarki bo została ona (ta armata) pługiem "wyorana" z dna rzeki w czasie pogłębiania toru wodnego. To na dziś tyle o Wiśle.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1601550

Awaria wynika z natury tego urządzenia. Ścieki idą w dół, pod rzeką, a potem znów pod górkę. Mogły się więc tam gromadzić zanieczyszczenia.

Już osiem lat temu – m.in. mieszkańcy Białołęki – protestowali przeciwko technologii zastosowanej w warszawskiej oczyszczalni „Czajka”. Na wady tego rozwiązania już w fazie projektowej wskazywali także inżynierowie i eksperci. Przestrzegali, że budowana jest „bomba ekologiczna”. Władze spółki i miasta nie uwzględniły jednak tych głosów.

Inż. J. Waś: Ostrzegaliśmy z wyprzedzeniem, że może dojść do awarii w oczyszczalni „Czajka”

_______________________________________

WIĘCEJ NA TEMAT:

Prof. Dakowski “Pontonowy Most Gówna” dobrym remedium na nieuniknione zatykanie rur pod dnem Wisły

[niewygodne.info.pl] Oczyszczalnia Czajka w Warszawie kosztowała więcej niż gazoport w Świnoujściu!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0


Największą klęską dla świata - jest nie siła ludzi złych, lecz słabość dobrych.

#1601661

Greg Mycek    11 miesięcy temu

Moj boze, kto nami rzadzi juz trzecia dekada dobiega konca- tyle afer, oszustow, zlodzieji. , kombinatorow, wyludzaczy, morderstw, gospodarczych, politycznych, tyle zla juz zrobiono i nikt jeszcze nie siedzi , to pokazuje jak bezsilne jest prawo
w  #3rp

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0


Największą klęską dla świata - jest nie siła ludzi złych, lecz słabość dobrych.

#1602269