List do Prezydenta Bronisława Komorowskiego

Obrazek użytkownika ciociababcia
Notka

 

List do Prezydenta Bronisława Komorowskiego ws. obecnej sytuacji dot. Iranu i potencjalnego konfliktu zbrojnego.


My, obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, jesteśmy bardzo zaniepokojeni doniesieniami o sporządzanych planach ataku na Iran. Powstają one w oparciu o szereg spekulacji na temat „niejasnych działań związanych z energią jądrową”, które przypominają przygotowania do napaści na Irak z 2003 r., gdzie bezpodstawne „dane wywiadowcze” o broni masowego rażenia, lata później obalone, wykorzystano dla uzasadnienia katastrofalnego w skutkach ataku na tamten kraj.

Stosunek Zachodu do „irańskiej broni” jest sprzeczny i hipokrytyczny. USA i sojusznicy słowem nie wspominają o arsenale nuklearnym Izraela (jedynym państwie na Bliskim Wschodzie które odmówiło podpisaniu Paktu O Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej!), podczas gdy zaostrzana jest kampania sankcji wobec Iranu bez rzeczywistych dowodów. Taka postawa, w połączeniu z zagrożeniem działań wojskowych, może służyć jedynie do izolowania i antagonizowania Iranu.

USA od lat zalewa bronią rejon Zatoki Perskiej, wzmacniając siły rozmieszczone na tamtym terenie w celu zapewnienia kontroli nad roponośnymi ziemiami. Fakt posiadania przez Iran trzecich co do wielkości na świecie złóż „czarnego złota”, zaraz po Iraku (drugie), pozwala nam przypuszczać że prawdziwym powodem ataku ponownie jest jeden najważniejszych surowców energetycznych – ropa.

Wojny w Afganistanie i Iraku mają katastrofalne konsekwencje, w tym śmierć setek tysięcy cywilów i przemieszczenia milionów. Większość ofiar to niewinni ludzie, kobiety, dzieci, zabijani w okrutny sposób, doświadczający horroru tylko dlatego że przyszło im żyć na ziemiach które kryją cenny surowiec.

Atak na Iran, oprócz ryzyka fali zniszczenia w całym regionie, posiada zatrważająco realny potencjał do przerodzenia się w konflikt globalny, którego sankcje lub nawet bezpośrednie skutki dotkną również nas, Polaków.

Dlatego zwracamy się do Pana, Panie Prezydencie, z apelem o odmówienie poparcia ataku na Iran, i odmówienia udziału w działaniach militarnych na wypadek ewentualnych roszczeń wysuwanych przez NATO dotyczących polskiego kontyngentu wojskowego.

Naród Polski, sam ciężko doświadczony tragedią najazdu i okupacji, nie chce plamić swoich rąk krwią niewinnych ludzi; odmawiamy wysłania obrońców naszych granic na drugi koniec świata w celu zaognienia konfliktu, którego płomienie mogą dosięgnąć nas również tutaj.

Obywatele III RP

feminaliberata.wordpress.com

Kto chciałby wysłać list - proszę adres:
listy@prezydent.pl
proponuję także wysłać link, ponieważ tam jest  film.
https://feminaliberata.wordpress.com/20 ... comment-22

Ocena polecanki: 
Brak głosów

Komentarze

Prezydent USA Barack Obama twierdzi, że Iran nie pracuje nad bronią jądrową

To nieoczekiwane oświadczenie miało miejsce wczoraj w Honolulu na APEC forum. Artykuł na ten temat ukazał się na rosyjskim portalu http://top.rbc.ru i niedługo potem został usunięty (http://top.rbc.ru/politics/14/11/2011/624798.shtml). Internautom z forum godlikeproductions udało się jednak znaleźć podobną informację na http://www.utro.ru/news/2011/11/14/1010572.shtml
Ja widać następuje zmiana polityki USA wobec problemu irańskiego, wyraźnie pod wpływem nacisków ze strony Rosji i Chin. Prawdopodobnie rozpatruje się rozwiązania dyplomatyczne, choć jak podkreślił Obama, jeszcze „nie wyłącza się innych opcji”.
Zob. też:
godlikeproductions.com

Za: monitorpolski.wordpress.com
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#411215

 

 

 

Amerykańskie plany zniszczenia irańskiej infrastruktury cywilnej - infowars.com
listopada 19, 2011

Plan to Destroy Iran’s Civilian Infrastructure Kurt Nimmo,
Iran’s fledgling nuclear program is not the real reason Israel plans to attack. Israel plans not only to attack Iran’s fledgling nuclear program, but also its civilian infrastructure. Eli Lake, writing for The Daily Beast, cites current and former U.S. intelligence officials who say Israel’s target list includes Iran’s electric grid, internet, cellphone… 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#411216

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#411217