Komorowski chce by radnych wybierać w JOW

Obrazek użytkownika Bacz
Notka

http://newsweek.pl/artykuly/sekcje/polska/komorowski-chce-jednomandatowych-okregow-w-wyborach-radnych,58709,1
http://prawica.net/forum/21998
Komentarz mój
Co prawda Ruch na rzecz JOW www.jow.pl nie chce się rozdrabniać i ma jeden postulat: "wybierać posłów w JOW" ale niewątpliwie wprowadzenniie demokracji na poziomie samorządowym będzie działało na korzyść wprowadzenia demokracji w państwie.
Bacz

Ocena polecanki: 
Brak głosów

Komentarze

Kolejne kłamstwo niby hrabiego Komorowskiego? Kolejna próba wprowadzenia iskierki nadziei w umysły WOJowników? Przecież już przed tamtymi wyborami PO miało na swoich sztandarach jednomandatowe okręgi wyborcze! Gdzie realizacja tych obietnic? Mieli na to przecież ponad dwa lata, gdzie ustawa, gdzie konkrety? Kolejne kłamstwo. Komorowski jest zdolny do każdego kłamstwa, aby w Polsce przy władzy utrzymała się postkomuna, która pociąga cały czas za sznurki, na końcu których jest m. in. niby hrabia Komorowski. Chłopaki z WSI będą ustami Komorowskiego obiecywać złote góry, to stara zdarta płyta, na która tylko głupcy dadzą się nabrać...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#405788

Jak pamiętam, jesteś zwolennikiem JOW. Rozumiem więc, że to dla Ciebie powód, żeby głosować na Bronisława KomoroWSkIego? Tak?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#405790

Na razie mam plan zagłosować na JKM. On popiera JOW.
Pozdrawiam. Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#405791

O ile sobie dobrze przypominam to w kampanii wyborczej do Sejmu roku 2007 PO miała jako jeden z głównych punktów ,UWAGA, UWAGA

 WPROWADZENIE JOW-ÓW!!!!!!!!

Przytłaczająca większość zwolenników JOW-ów pogalopowała ochoczo do urn wyborczych oddać swoje głosy na, zgadnij Bacz kogo?, odpowiedź brzmi

PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ!!!!!!!

A więc, skoro raz wypaliło, może wypali po raz drugi? Ciekawy jestem czy zwolennicy JOW-ów dadzą się nabrać po raz drugi, a może trzeci?

Odpowiedź jest w zsadzie tylko jedna.

OBIECANKI CACANKI, A GŁUPIEMU RADOŚĆ!!!

Wielokrotnie mówiem, że JOW-y, bez zmian systemowych były, są i zawsze będą tylko kiełbasą wyborczą dla durni!

 

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#405796

Ja od pierwszych wolnych wyborów głosowałem na UPR. JOW mają tyle zalet, że narodowi się w każdej sytuacji opłacają, nie opłacają się tylko ciemnym siłom, które rządzą Polską przez swoich ludzi bo by wyborcy wybrali nowych ludzi nie zaprzedanych ciemnych siłom.
Pozdrawiam. Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#405797

Na pewno są rozwiązaniem lepszym od obecnego, ale coś z nimi też jest nie tak.

Wikipedia:
"Państwa demokratyczne posiadające ordynację wyborczą typu JOW: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja, Kanada"

Stany Zjednoczone - lewactwo
Wielka Brytania - lewactwo
Kanada - lewactwo
Francja - lewactwo

Jak to więc jest?

Sam popieram JOW-y, ale panaceum one to nie są.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#405798

No właśnie, JOW pozwalają wybrać narodowi dobrych przywódców, eliminują kiepskich polityków. Jest lepiej niż by było gdyby rządziły mafie, ale nie oznacza to, że jest idealnie bo ideałów na tym świecie nie ma.
Pozdrawiam. Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#405800

Powtórzę raz jeszcze. Bez zmian systemowych. Bez zmian w ordynacji wyboerczej. Bez ograniczeń funduszy wyborczych, w celu wyrównania szans, Twoja nadzieja rozbije się natychmiast, i to z wielkim hukiem, o fundusze, które to praktycznie sadzają polityków na stołkach. Takich czy innych. Fundusze, które to następnie trzeba w jakiś sposób oddać.

Przykład Stanów czy Kanady pokazuje to jasno i dobitnie. Bacz zejdź z obłoków na ziemię. Przestań żyć w wyimaginowanym świecie. Realia różnią sie od Twoich marzeń, i to bardzo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#405801

Zalety JOW są tak duże i wielorakie, że nawet jak by nie uchwalono limitu na kampanie to by bylo lepiej dla narodu. Poza tym dlaczego miano by nie ustanowić tych limiitów? - To standardowe rozwiązanie w każdej ordynacji. Zresztą te limity mogą być w Ordynacji JOW kilkadziesiąt razy mniejsze niż w ordynacji proporcjonalnej. Po zsumowaniu wydatków mafij na kampanię proporcjonalną wychodzi, że w Polsce jedno miejsce w Sejmie kosztuje mafiozów ok. 1 mln zł!
Pozdrawiam. Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#405803

Pisze pan nieprawdę, dodam tylko na marginesie, że ja również jestem zwolennikiem JOW-ów, jednak JOW-y w Polsce nic nie zmienią, ponieważ w każdych wyborach liczą się przede wszystkim pieniądze i układy. Doskonałym przykładem są wybory do samorządów w Polsce, w których od wielu lat znaczącą siłą w Polsce jest PSL, które rządzi w małych miasteczkach , gminach, taka jest prawda. Dlaczego od lat ta partia w Polsce utrzymuje się na powierzchni? Dlatego, że nie ma JÓW-ów, raczy pan żartować. W Polsce najpierw od władzy trzeba odsunąć byłych komuchów, ubeków, esbeków, byłych zomowców, sekretarzy partii, byłych działaczy ZSL, SD, PAX-u i innych kolaborujących z komunistami ludzi, którzy szkodzili i nadal szkodzą Polsce. Po prostu trzeba przeprowadzić w Polsce dezubekizację i dekomunizację, wtedy dopiero można wprowadzać JOW-Y, prywatyzować, wtedy dopiero można będzie wprowadzić liberalizm gospodarczy, bez tego nic w Polsce się nie zmieni! NIC! A przy władzy będą ci sami ludzi, czy z JOW-ami czy bez nich.

Proszę również zwrócić uwagę na to co dzieje się w rządzie federalnym w USA, kogo od lat tam się wybiera, zmieniają się tylko figuranci tzn prezydenci Ameryki (USA) natomiast ich doradcy, ludzie którzy ich kampanie finansują i decydują we wszelkich możliwych miejscach o tym co robi rząd federalny jest niezmienne od stuleci!

Następny przykład Francji, doskonałym przykładem jest polityk o nazwisku Jacques Chirac, który w swej karierze politycznej był w zasadzie we wszystkich możliwych partiach politycznych, piastował w zasadzie wszystkie możliwe urzędy państwowe poprzez prezydencki, był wielokrotnie premierem kandydatem różnych partii, prezydentem Paryża, był również ministrem w wielu rządach Francji. To są wyniki francuskich JOW-ów.

I to wszystko w kraju gdzie JOW-y są już od wielu lat.

Najlepszym przykładem JOW-ów jest moim zdaniem przykład Anglii, jednak i on nie jest pozbawiony wad, do Izby Gmin również są wybierani z JOW-ów politycy skorumpowani, byli komuniści, malwersanci, taka jest prawda! Jednak te JOW-y są najlepsze, pod każdym względem. Zresztą najlepiej na ten temat poczytać na oficjalnej stronie JOW, polecam na ten temat poczytać co ma do powiedzenia pan prof. Jerzy Andrzej Przystawa. Jedyne co mnie niepokoi w poglądach pana Przystawy to jego sentyment do stowarzyszenia Grunwald oraz dobre zdanie na temat pana Tymińskiego.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#405802

Oczywiście że JOW dużo zmienią, co pokazało wprowadzenie JOW we Włoszech gdzie nastąpiła prawie całkowita wymiana klasy politycznej, z czego wielu skorumpowanych polityków trafiło do więzień.
Podobnie w Polsce po wprowadzeniu wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast okazało się, że mafiom udało się wprowadzić swoich ludzi tylko na 20% stanowisk. Jest to tym większa porażka, że taki człowiek zyskuje automatycznie własny autorytet i jego zależność od mafii bardzo słabnie, poza tym taki człowiek jest dla wyborców jak na widelcu, każda sprawa jaką dla mafii załatwi może spowodować utratę stanowiska, więc się na to nie decyduje.
Pozdrawiam. Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#405805