Kłamstwo inflacyjne

Obrazek użytkownika davkurek
Artykuł

Wydaje sie ze przydatny link dla wielu czytajacych i piszacych na tym serwisie. Tak zeby sie troche dokształcic. http://www.wprost.pl/ar/127173/Klamstwo-inflacyjne/?I=1320

Brak głosów

Komentarze

Polityka niskiej stopy procentowej kredytu banku centralnego powoduje, że zyski z kreacji pieniądza wcale nie trafiają do budżetu tylko do kieszeni bankierów. Nie powinno się więc mówić o "podatku inflacyjnym" bo z definicji podatek to takie obciążenie, które trafia do budżetu. To nieuczciwe obciążenie przez państwo ludzi (użytkowników pieniądza) na rzecz innych ludzi (bankierów) należy nazwać po prostu złodziejstwem. Żeby to złodziejstwo zatrzymać trzeba odejść od polityki niskich stóp procentowych czyli bank centralny powinien zaprzestać dawania kredytów bankom komercyjnych po zaniżonej cenie. Pisałem o tym: http://niepoprawni.pl/blog/404/inflacja-nie-musi-byc-zlodziejstwem

Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#404044

Widze ze uwazasz bankierów za całe zło hmmm... Nie zapomnij kto pozwolił tym "bankierom" na takie numery Otóż pozwoliło na to Państwo jedno i drugie, każde A zeby byc dokładnym to reżim rzadzacy konkretnymi panstwami. I nie badz naiwny ze zyski z tego typu grabierzy trafiaja nie tam gdzie trzeba !!!! A co do twojego zdania:

czyli bank centralny powinien zaprzestać dawania kredytów bankom komercyjnych po zaniżonej cenie

Zastanówmy sie nad tym głebiej.

Ja jestem bankiem centralnym a ty komercyjnym. Daje ci pożyczke jak twierdzisz po zaniżonej cenie ty te pieniadze pożyczasz wyzszy procent klientą indywidualnym czy instytucjonalnym nie wazne.

A teraz ja ,bank centralny , daje ci pozyczko juz nie po zanizonej cenie tylko powiedzmy po takiej na jaka ty pozyczasz klienta.

Co ty robisz?

Prosciej:

daje ci pozyczke na 5% ty bierzesz kasiore i masz na pozyki dla swoich klientów. co robisz? pożyczasz po 5%?

gdzie twój zysk, nie starczy ci na spłate zadłuzenia w banku centralnym

podnoscisz do 6% tez ci nie starczy... musze tłumaczyc czemu?

podnosisz do 10% - nareszcie ci starcza na strate i masz jakis tam zysk.

czy ty chcesz ustawowo zmusic banki komercyjne do strat czy tez ustawowo (inaczej sie nei da) zmusic banki centralne by dawaly kase drozej i przez to komercyjne sprzedawały go jeszcze drozej?

Pomijam ze jak mówie mówimy o totalnej błazenadzie jaka jest fractial money system

Ja widze to tak:

Zadnego banku centralnego - bo on tworzy inflacje (jak sam zauwazyles). i powoduje boom i bust cykle koniunkturalne et cetera

W normalnym systemie bankowym sa banki prywatne konkurujcace ze saba a pieniadz oparty jest w 100% na czyms solidnym (złoto moze byc). Wtedy banki musza liczyc sie z ryzykiem i dzialac tak jak kazda normalna branza bez wyjatku. Albo dzialasz uczciwie albo bankrutujesz (uczciwie - chodzi mi oczywiscie rozsadnia)

Moze napisze cos na ten tam jak bedzie mi sie chciało bo widze ze braki w tej dziedzinie sa prze ogromne!!!

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#404045