Lekcja Manipulacji

Obrazek użytkownika davkurek
Blog

http://dawidkurek.blogspot.com/2009/10/lesson-of-manipulation.html

Na naszych oczach tworzy sie historia. W Irlandii mieliśmy w sobotę głosowanie, które prawie całkowicie przemilczała prasa i telewizja/w Polsce/. A to właśnie głosowanie miało zadecydować o "być czy nie być europy" - jak to mawiają federasci z Eu.

Widocznie dla mediów sprawy, które zmieniają bieg historii nie maja większego znaczenia. Ważniejsza jest sprawa Polańskiego, czy kolejna juz afera korupcyjna (ktoś jest zdziwiony?) Tak nota bene Skoro można to należy dawać w łapę - kto by nie dał? Ale wracając do spraw istotnych. To, co wydarzyło się w sobotę to istotna lekcja manipulacji. Media milczały, bo nie były pewne jak to wyjdzie. Na szczęście sie udało i zwyciężyła demokracja glosując na tak. Jak by ktoś nie wiedział to w 2008 przegrała demokracja glosując na nie! Wydaje sie, że Irlandczycy maja krótka pamięć i juz zapomnieli ze sami oburzali sie na fakt ponownego przeprowadzenia referendum. Jest to istotnie duszenie za gardło Az do oporu. Tyle prób aż wkoncu wyjdzie. Ciekaw jestem czy jeśli teraz federastą by sie nie powiodło to czy była by następna próba? Sam musze sobie odpowiedzieć na to pytanie. Nie byłoby, ponieważ kąpromitowało by to federastów. Przestaliby juz być zakamuflowanymi faszystami a po prostu otwarcie faszystami i kolejne kraje odwróciłyby sie od tego oszukańczego systemu EU. Dlatego wiec postarano się sie i musze przyznać skutecznie, aby tym razem wszystko poszło jak należy. Nota bene ciekawe jak będą przyciskać pana Klausa? Może poczekają aż przestanie być prezydentem? Kaczyńskiego bedzie łatwo przekonać, bo on juz jest przekonany... Tak wiec nie ma, po co przekonowac. A pan Klaus jest tutaj wedle mojej wiedzy zdecydowanym przeciwnikiem faszyzmu i nie da sie omamić bzdurami. Myślę ze spece od nacisków znajda jednak sposób i na pana Klausa. Ale na pewno nie bedzie to pan Buzek - bo nie wiem czy on nawet wie, o co tak naprawdę chodzi w tym całym traktacie L.

A wracając do Irlandii. Jedni są na tak inni na nie, ale jakby tak zapytać kogoś na ulicy czy czytał ten traktat to jestem pewien ze 1% ludzi może go czytało. Sam go nie czytałem (w całości - najważniejsze punkty oczywiście czytałem), bo szkoda mi czasu na ślęczenie nad 400 stronnicowym bełkotem federastów i biurokratów. Juz sam fakt ze ma 400 stron powoduje ze powinien być jak najszybciej wrzucony do kosza a ci, którzy to pisali powinni siedzieć w wiezieniu. Prawo ma być jasne, a zwłaszcza trakty i inne akty prawne. Nie mówiąc juz o konstytucji, która powinna być jasna jak słonce, a którą traktat z L de fakto jest. Tak na marginesie ten sam dokument pod nazwa konstytucja eu został juz kopnięty (i słusznie) gdzie nie dochodzi przez francuzów i holendrów. Zmieniamy nazwę i nie trzeba juz glosować - hurra. No poza Irlandia. Ale jedna wpadka to nic. Dajemy dalej do skutku. Dlaczego mówię o manipulacji. No cóż.

Jeżeli ludzie glosują przeciw 16 miesięcy temu a teraz zmieniają zdanie to:

  1.  zapomnieli juz jak głosowali?  
  2. poddali sie propagandzie i bija sie teraz w pierś mea culpa, myliłem sie teraz zagłosuje tak (niech dadzą mi spokój)
  3. /bardzo prawdopodobne/ duża ilość pieniędzy i odpowiednia propaganda w TV i innych mediach czyni cuda. dodając do tego retorykę kryzysu i inne takie bzdury o miejscach pracy.  
  4. /Również prawdopodobne, ale ciężkie do udowodnienia/ "nie ważne, kto głosuje ważne, kto liczy głosy" Dżugaszwili "stalin”, czyli po prostu zastosowano technikę znana u nas z PRL.

-70% popiera działanie partii!

-co? 70%? za dużo!

- A co ma być mniej? Dobra bedzie 60%.

-No tak lepiej.

Ale tutaj wydaje sie ze trochę przesadzili w przypadku wyniku w Irlandii. Tak czy siak cała akcja w Irlandii to majstersztyk manipulacji. Widać pieniądze i dobra ściema mogą zdziałać cuda. Może bedzie nam kiedyś dane poznać jak to było z tymi wyborami. Bo jest to bez wątpienia krok milowy w kierunku upadku cywilizacji europejskiej. Która tak nota bene dzięki powszechnemu lewactwu ulega degrengoladzie od kilkudziesięciu lat?

Polecam jeszcze na koniec taki artykuł w rzeczpospolitej: http://www.rp.pl/artykul/9157,371562_Wroblewski__Czy_Irlandia__kupi_Lizbone_.html

Brak głosów

Komentarze

pała

Vote up!
0
Vote down!
0
#33109

Panie kolego, kompromitacja na polu poprawności językowej...

Vote up!
0
Vote down!
0
#33111

tak juz mam, nie chce mi sie z tym walczyc, a polskich znaków nie pisze, bądz pisze je rzadko

Vote up!
0
Vote down!
0
#33118

Ranga blogera w naszym serwisie to przywilej. Danie tego przywileju wg naszych reguł może być tymczasowe. Spowodowane jest to koniecznością weryfikacji treści zamieszczanych przez nowych, nieznanych użytkowników - zarówno pod kątem meritum jak i formy. Co do meritum - przeszedłeś test - możemy stwierdzić, że nie jesteś trollem ani agresywnym lewakiem ;) Pozostaje jedynie forma - chcąc pisać u nas bloga musisz się starać. I nie chodzi o to, aby tekst był idealny (najlepszym zdarza się popełnić błędy ortograficzne, gramatyczne), ale tylko o to (i może aż? :), by do fachu podchodzić rzetelnie. Z odpowiednią starannością.

Nie czuj się urażony. Tu chodzi o zasadę - nie o davkurka. Będziemy zwracać uwagę każdemu. Liczymy na zrozumienie.

http://niepoprawni.pl/content/przewodnik/rangi/bloger

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#33124

faszyzm to nazwa pewnych poglądów politycznych - włoski faszyzm, rexizm, strasseryzm, brazylijski integralizm, rexizm, nazizm. Z tego to powodu nie należy rzucać nim na prawo i lewo. Faktem jest natomiast, że każdy system socjalistyczny w końcu kończy się totalitaryzmem.

W przypadku traktatu lizbońskiego zastosowano strategię Junkera. On zaproponował w 2004 roku, żeby nad europejską konstytucją głosować do skutku...

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#33114

ale przeciez to co robi eu moge spokojnie nazwac faszyzmem, nawet moge dodac europejskim jesli tak wolisz

Vote up!
0
Vote down!
0
#33119

dla mnie to trockizm, jeżeli już mamy się licytować. JKM kiedyś to zasugerował, no i trzeba się zgodzić: czym bowiem jest międzynarodowy socjalizm?

Poza tym tekst napisany bez błędów gramatycznych i ortograficznych jest po prostu bardziej zrozumiały. I nie chodzi już o takie rzeczy, że jeden przecinek może zmienić sens całego zdania.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#33161

Wziąłem sobie komentarze do serca i poprawiłem gramatyke.
Lepiej?

Vote up!
0
Vote down!
0
#33164

ciut,
bo można jeszcze lepiej ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#33166

Popracuj nad poprawnością językową:
1. ortografia - np "skąpromitowałoby" - razi jak cholera
2. polskie znaki - można się nauczyć pisać z nimi
3. formatowanie tekstu - warto kliknąć najpierw "podgląd", aby zobaczyć jak wygląda tekst i nanieść poprawki

Davkurek - meritum ok, ale.. tak nie może wyglądać dobry tekst ;) Widziałem gorsze teksty (np ostatnio: http://niepoprawni.pl/blog/761/pierwsza-rozebrali-druga-pobili-i-rozebrali-i-trzecia-rozbiora ), ale trzeba porównywać się do najlepszych. Popracuj nad tymi elementami, bo to bardzo ważne rzeczy. Ode mnie trója..

Zrozum naszą krytykę - teksty publikowane na niepoprawnych są pośrednio wizytówką nas wszystkich - musimy dbać aby wizytówka ta była jak najlepsza.

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#33121

[quote=Gawrion]Ode mnie trója..[/quote]
podważasz mój autorytet ;P

Vote up!
0
Vote down!
0
#33127

moja trójka to wypadkowa z 2 elementów: treści stricte oraz z formy. Muszę być obiektywny. Nigdy nie byłem zbyt srogi.. ;) Harcerz napisał, słusznie, że liczą się też intencje.

Twój autorytet podważam? Ale za to buduję autorytet kolektywu - jako złożonego z niezależnych w ocenach osób ;) Niech każdy wie że Redakcja to ludzie a nie biurokratyczna maszyna :P

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#33128

Liczą się pióra .
Jak szable dawniej .
I wśród wielu "rzucających się przez morze" Hetman Czarniecki jest w naszej świadomości .

Vote up!
0
Vote down!
0
#33130

ze jestes "mietki", to jasne, ale czy akurat obiektywny? mniej wiecej obiektywna moze byc ocena kolektywu, a zatem poltora. i co? autorytet wzrosl tylko o pol.

Vote up!
0
Vote down!
0
#33131

1 + 1 + 1 + 3 = 6
6 : 4 = 1,5
6 + 9 = 15
15 : 5 = 3
kto dał 9? tygrys? to nieobiektywna ocena i podlizywanie się Gawrionowi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#33149

  • Większość współczesnych systemów operacyjnych ma już polskie znaki.
  • Firefox i Opera mają wbudowane słowniki (nie wiem jak najnowszy IE, nie używam )
  • W ostateczności możesz napisać w Wordzie/OpenOffice i wkleić tekst opcją Wklej z Worda w edytorze.
  • Edytor włączamy opcją Włącz edytor, widoczną pod polem wpisywania tekstu.
Vote up!
0
Vote down!
0
#33138

Akapity odbite drug od druga o jedną linię - to jest ekran, a nie książka!

Tutaj o czytelność trza nieco zadbać.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#33142

[quote=triarius]Akapity odbite drug od druga o jedną linię - to jest ekran, a nie książka!

Tutaj o czytelność trza nieco zadbać.[/quote]

Nie ma czasu na :"co poeta miał na myśli" ,myśli-

Vote up!
0
Vote down!
0
#33144

[quote=triarius]Akapity odbite drug od druga o jedną linię - to jest ekran, a nie książka!

Tutaj o czytelność trza nieco zadbać.
[/quote]

Celna uwaga

Vote up!
0
Vote down!
0
#33147

[quote=DoktorNo][quote=triarius]Akapity odbite drug od druga o jedną linię - to jest ekran, a nie książka!

Tutaj o czytelność trza nieco zadbać.
[/quote]

Celna uwaga[/quote]
Jeszcze jednen postulat , może by tak po przeczytaniu dać jakąś ocenke zawsze .(standart)

Vote up!
0
Vote down!
0
#33168