Bądź bezpieczny w sieci - dowiedz się, jak nie dać się okraść i oszukać

Obrazek użytkownika Anonymous
Notka

10 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. To dobra okazja, aby przypomnieć sobie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w sieci, o których lubimy w pośpiechu często zapominać. Na to właśnie czekają cyberprzestępcy, którzy próbują uzyskać dostęp do naszych kont bankowych, haseł, poufnych informacji, a nawet przejąć naszą cyfrową tożsamość. Przedstawiamy wywiad z Andrzejem Butkiewiczem, ekspertem Wirtualnej Polski w zakresie bezpieczeństwa internetowego i poczty.
Dlaczego kwestia bezpieczeństwa w sieci i konieczność zabezpieczania swoich danych jest tak ważna?

Ocena polecanki: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

We współczesnym świecie funkcjonowanie w sieci ma bardzo duży wpływ na życie codzienne. Utrata ważnych danych (np. hasła do systemu pocztowego, aukcyjnego lub banku) może spowodować wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Począwszy od przeglądania prywatnej korespondencji przez osoby niepowołane, na dostępie do konta bankowego skończywszy.
Na co szczególnie powinniśmy zwracać uwagę korzystając z poczty?
Andrzej Butkiewicz: Przede wszystkim do poczty należy się logować z zaufanego urządzenia (np. własnego komputera lub telefonu). Niedopuszczalne jest logowanie z urządzeń dostępnych publicznie (kawiarenki internetowe czy nawet komputery znajomych). Zaufane urządzenie powinno posiadać najnowszą wersję systemu operacyjnego oraz przeglądarki internetowej (lub programu pocztowego). Po zalogowaniu do poczty należy uważać na otwieranie załączników pochodzących z niepewnych źródeł lub budzących nasze obawy. Należy również korzystać z programów antywirusowych.
Czym jest SPAM i czy może nam w jakikolwiek sposób zagrażać?
Andrzej Butkiewicz: SPAM jest niechcianą korespondencją reklamową. Może przybierać różne groźne formy, np. udawać wiarygodną informację z naszego banku (phishing) lub posiadać w załączniku wirus, który po uruchomieniu umożliwi dostęp do komputera osobom niepowołanym.

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Badz-bezpieczny-w-sieci-dowiedz-sie-jak-nie-dac-sie-okrasc-i-oszukac,wid,17240916,wiadomosc.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1465036