Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Jinks
5 lat temu śp. Andrzej Tatkowski Był historykiem z tytułem doktora. W czasie komunistycznej okupacji pisywał w prasie podziemnej, m.in. w "Myślach Nieinternowanych", używając pseudonimu "Czop". Perełką są jego opowieści historyczne dla dzieci w podziemnym periodyku "Krecik", gdzie z kolei tworzył cykl "Listy Wujcia Prota". Uczestniczył w tworzeniu ksiązki - "Współcześni odmawiaja różaniec", którą słowem wstępnym opatrzył kard. Macharski, będąc współtwórcą części o tajemnicach bolesnych   Przy jego wykształceniu, wiedzy i erudycji posiadał także niesamowity talent literacki, z którego próbką pozwolił i nam się zapoznać, za co jestem Mu niezmiernie wdzięczny. Posługiwanie się językiem ojczystym przez śp. Andrzeja Tatkowskiego, nie ma precedensu w sieci i myślę, że m.in. ten fakt właśnie był przyczyną sekowania tego zacnego Człowieka na tym portalu przez wiadome indywidua.   Dziękuję Panie Andrzeju!
4
OSTATNI WPIS
Obrazek użytkownika novaseline
Obrazek użytkownika wilk na kacapy
7 lat temu Matol odwiedza czesci swiata gdzie moglby sie ukryc przed wymiarem sparwiedliwosci a wlasciwie przed stryczkiem ktory czeka go po obaleniu postPRLowskiego kacapskojewrejskiego ukladu. Byl w Peru, tam komuchy i ich slugusy od wilu lat maja swoja stala baze dogorywania w ciszy i spokoju w zagubionym w dziczy skansenie ze wszytkimi wygodami i gotowym do startu samolotem czy helikopterem. Oczywiscie baza jest pod oficjalna jakas nazwa pomocy czy rozwoju albo poszukiwan. Peruwianczycy przyjma kazdego z kasa. Te bazy sa ta zalozone jeszcze za czasow CCCP. PS. Niesiol dostaje SMS:NOSEL DZIABAJ i tetn jak glodny skundel spuszczony z lancucha zaczyna kasac i szcekac az mu oczy na wierzch wychodza i piana z pyska cieknie.
0
Sekta moskiewska wypuszcza Niesiołowskiego…
Obrazek użytkownika novaseline
Obrazek użytkownika Anonymous
7 lat temu Lotna Z Polski chyba mało uciekinierów ostatnio, nieprawdaż? A chyba o Polakach mówimy. Ci Irakijczycy, to i owszem, ale naszych to nie dotyczy. Poza tym, ja doskonale rozumiem o co Tobie chodzi. Stykam się z takimi historiami. Dwa świeże przykłady. Para przyjaciół moich dzieci. Przyjechali na wariata. Mimo ostrzeżeń i rad, aby nie pchać się w środku zimy, poczekać do kwietnia, maja, kiedy ten gość od dachu będzie szukał pracowników. Przyjechali tuż po Nowym Roku. Już są w Polsce. I już ich ściga szwedzki komornik. Mieszkanie, prąd, telewizja...nie zapłacone, bo kasa od rodziców się skończyła, a przy okazji okazało się, że Szwedzi nie szturmowali ich mieszkanka w celu zdobycia superfachowców od niczego. Drugi przykład. Para greckich lekarzy. Też przyjechali w ciemno. Najpierw całymi dniami szukali pracy w Sztokholmie. Znaleźli. Jakieś sprzątanie itp. Zarobione pieniądze inwestowali w kursy językowe. Odnaleźli Greczynkę pracującą w moim byłym szpitalu. A ja rozmawiałem z moją byłą szwedzką szefową parę dni po jej rozmowie z tymi Grekami. Ona była autentycznie wzruszona. Mówiła, że powiedzieli, że mogą pracować za darmo, że będą dalej gdzieś sprzątać do czasu aż opanują język. Za obietnicę etatu w przyszłości. Efekt? Zatrudniła ich. Nie muszą sprzątać. Zatrudniła dla nich nauczycielkę szwedzkiego, a oni przychodzą do pracy po to, aby się uczyć szwedzkiego. Już mają etat.
0
Polski Holocaust
Obrazek użytkownika novaseline
Obrazek użytkownika markowa
7 lat temu czujny i nieufny! nawet małżeństwa są fingowane przez bezpiekę, patrz Paweł Jasienica.
0
Chamstwo, Kłamstwo, Wpadki cz. 2 – Aleksander Kwaśniewski ''Alek''
Obrazek użytkownika novaseline
Obrazek użytkownika Jurand
7 lat temu To Grodzkie też? Jako mężczyzna pełnom gembom, naprawdę nielubię przyłatanych tych, z owłosionymi nagami, torsem i ....soplem między nogami, nawet jeśli amputowanym! A niech to sobie żyje, byleby mnie nie właziło w drogię i nie pchało się na afisz. __________________________________ "...dopomóż Boże i wytrwać daj..."
0
Kongres Kobiet, kraj absurdu
Obrazek użytkownika novaseline
Obrazek użytkownika Szary kot
7 lat temu @Maruś Dzięki za link do filmu. Właśnie skończyłam go oglądać. W 1979 r. byłam jeszcze dzieckiem, miałam 13 lat, ale nigdy tych dni nie zapomnę. _____________________________________________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5
0
Zanim odejdę...
Obrazek użytkownika novaseline
Obrazek użytkownika Ł-H
7 lat temu Zawiedlismy, to prawda... jak wiele pokoleń przed nami... ale któreś się w końcu obudzi Trwajmy... Pozdrawiam
0
Zanim odejdę...
Obrazek użytkownika novaseline
Obrazek użytkownika tańczący z widłami
7 lat temu Zawiedliśmy Tak. On Papież to przewidział. Przewidział, że krzyż będzie opluwany, poniewierany i wyśmiewany. Dał nam znak za życia, wskazał drogę a my wszyscy razem i każdy z osobna zawiedliśmy. Z perspektywy czasu, mam o to do siebie pretensję, że nie broniłem krzyża. Starczyło nam sił, żeby stać godzinami w kolejce by złożyć ostatni hołd parze Prezydenckiej a zabrakło sił, odwagi, zaangażowania i roztropności, żeby bronić krzyża. Zawiodłem, zawiedliśmy. NIEPOPRAWNY INACZEJ
0
Zanim odejdę...
Obrazek użytkownika novaseline
Obrazek użytkownika Anonymous
7 lat temu @Jacek Mruk Jak to mówią, oliwa sprawiedliwa... ;-) Pozdrawiam
0
Budapeszteńskie tropy Katynia
Obrazek użytkownika novaseline
Obrazek użytkownika KP
7 lat temu Re: Re: 3 rocznica zamachu Smoleńskiego. Ulotki polskie, angiels Wiem, ale obiecałem sobie, że zrobię ulotki rosyjskie, zresztą plany były o wiele większe, bo skontaktowałem się z nauczycielką j. rosyjskiego mojej kuzynki i obiecała że pomoże nie tylko przy ulotkach, ale mieliśmy zrobić także rosyjskie napisy do Anatomii Upadku. Niestety, to starsza osoba i źle się teraz czuje, jest w szpitalu i nici z planu. Ale ulotki zrobię, choćbym miał się ze...rać. Inni zarażają życie, ja mogę chociaż ulotki porobić. Jak będą o takich pisać w podręcznikach historii w Wolnej Polsce to przynajmniej powiem dzieciom "a tata ulotki wtedy robił".
0
3 rocznica zamachu Smoleńskiego. Ulotki polskie, angielskie, rosyjskie.
Obrazek użytkownika novaseline

Strony