Angola zaprzecza, że zakazała islamu

Obrazek użytkownika ciociababcia
Inne

Na Facebooku rekordy popularności zdobywała informacja, że Angola zakazała islamu i niszczy meczety.

Informacja nie została potwierdzona przez żadne wiarygodne źródło. Wczoraj jeszcze ambasada Angoli w Waszyngtonie zaprzeczyła tym pogłoskom: „Republika Angoli jest krajem, który nie miesza się w sprawy religii. (…) Mamy u nas wiele religii. Panuje u nas wolność religijna. Mamy katolików, protestantów baptystów i muzułmanów oraz ewangelików” – oświadczył ambasador Angoli.

Niemniej jednak informacja rozprzestrzeniała się wirusowo, a w kolejnych stadiach doklejano jej zdjęcia mające ją uwiarygodnić… chociaż pochodziły z rozbiórki domów w Maroku 2003.

W Polsce podała tę wiadomość m.in. „Rzeczpospolita”, ale artykuł zniknął już z wydania online.

Według niepotwierdzonej informacji minister kultury Rosa Cruz e Silva miała stwierdzić, że „proces legalizacji islamu nie został zatwierdzony przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Praw Człowieka, ich meczety zostaną zamknięte do czasu uzyskania dalszych informacji”.

Autor: AX
Na podstawie: Huffington Post
Źródło: Euroislam

http://wolnemedia.net/polityka/angola-zaprzecza-ze-zakazala-islamu/

Ocena polecanki: 
Brak głosów

Komentarze

Niedawno pod informacją o delegalizacji napisałam, że to może być specjalnie stworzony niebezpieczny precedens do późniejszej legalizacji katolicyzmu - jako niby to groźnego, faszystowskiego i niebezpiecznego. Fakty zaś można spreparować, zwłaszcza medialne.

Teraz uważam, że to mogła być taka "rybka". Tak jak rzuca się jakiś absurdalny pomysł. Ludzie się żachną, wiadomość okazuje się nieprawdziwa albo z pomysłu się rezygnuje - ale w umysłach ludzi to zostaje. Można potem urządzić nad tym dyskusję, dobre to czy złe, oczywiście złe, ale przecież, właściwie, wszystko jest względne, więc może nie takie to złe... i tak krok po kroku do celu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#416728

Moja podejrzliwość wzięła się też stąd, że pomysł jest po prostu nieskuteczny. Przecieże ci, co mieliby tak zakaz islamu wprowadzić, na pewno zdają sobie sprawę z tego, że delegalizacja nie zlikwiduje zbrodniczości. Wręcz przeciwnie, wyznawcy "zeszliby do katakumb" i rozsierdzeni staliby się jeszcze bardziej niebezpieczni.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#416730

erzucić sami islamisci, aby zbadać nastroje w Polsce.
W Warszawie salat już uprawiają na ulicach, policja ich osłania.
*******************************

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#416734