Proszę bezwględnie przeczytać.

Obrazek użytkownika Generał Rokurota
Kraj

Nigdy bym nie pomyślał, że będę musiał zareklamować na Niepoprawnych tekst pochodzący z Salonu24, ale to co napisał Stary Wiarus jest zbyt ważne, aby zostało przeczone:

http://wtemaciemaci.salon24.pl/456432,krzemionka-pirogeniczna

 

Już wkrótce będzie się paliło pod tyłkami „najlepszego rządu w powojennej historii Polski”.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Czytalem ten tekst i obawiam sie, ze wnioski wyciagniete na podstawie dyskutowanych badan sa co najmniej bardzo smiale.

Krzem jest drugim po tlenie najbardziej powszechnym pierwiastkiem na ziemi i naprawde dziwna bylaby nieobecnosc krzemu w szczatkach samolotu ktory zaryl o glebe. Podobnie mozna wytlumaczyc Al, Fe, K i C (to ostatnie to zanieczyszczenia organiczne). Poza tym z samej spektroskopii rtgowskiej ciezko bedzie dostac cos niepodwazalnego poza analiza elementarna.
Jak na razie najciekawsza jest moim zdaniem obecnosc cyrkonu i to moze byc rozwojowa sprawa...

Dopoki badania nie zostana poszerzone o inne metdoy i zakonczone zalecalbym ostroznosc w wysnuwaniu wnioskow na podstawie szczatkowych danych, rezimowe media tylko czekaja az ktos palnie glupstwo w stylu "rozpylania helu", zeby skompromitowac dociekajacych prawdy.

Pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#299321

Może i krzem byc na miejscu pierwszym, ale z tego co zrozumiałem, forma krzemionki pirogenicznej nie utworzy się sama, czy chocby w czasie palenia się paliwa lotniczego. Jeżeli ślady zaobserwowane pod mikroskopem elektronowym będą odpowiadac typowemu dla krzemionki pirogenicznej, to już nie będzie tak wesoło lemingom.

Jedyne konkrety posuwające sprawę do przodu pochodzą z Zespołu Macierewicza. Strona przeciwna robi jedynie konkurs, kto boleśniej strzeli sobie w stopę, albo bardziej się zbałwani.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#299331

Ale obecnie nie ma ZADNEGO dowodu na krzemionke pirogeniczna!
Naukowcy oglosili tylko tyle, ze znalezli krzem i to jest niepodwazalny konkret. Krzemionka pirogeniczna to - przynajnmniej na razie - licencia poetica Starego Wiarusa, z ktora zreszta zespol Macierewicza nie ma nic wspolnego!

Jesli naukowcy znajda slady krzemionki pirogenicznej w SEM/TEM to lemingi beda mialy sie z pyszna -zgoda. A co jesli nie znajda? To lemingi beda mialy uzywanie na "rozpylaniu helu z krzemionka pirogeniczna".

Nie tworzmy z niczego hipotez, ktore moga byc uzyte przez druga strone do osmieszania calego dorobku poszukujacych prawdy o Smolensku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#299347

Raczej hipoteza (czyli coś do sprawdzenia metodą naukową), niż licencia poetica. Stary Wiarus sam mówi, że stawia hipotezę i nie zgadzam się z postulatem nie tworzenia hipotez. Tak długo, jak można coś sprawdzic (pod warunkiem, że uczciwie) nie ma nic złego w stawianiu weryfikowalnych hipotez - to jest sposób, w jaki nauka idzie do przodu (o czym wiesz i Ty). Jest próbka, są mikroskopy elektronowe...

:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#299368

 trzeba zdać sobie sprawę z tego, ze jakiekolwiek wyniki badań nie będące "czyste" pod względem formalnym nie będą w ogóle brane pod uwagę! Zrobiono wszystko albo prawie wszystko by próby rzetelnych badań spaliły na panewce- a to zawdzięczamy POmazańcom! Podobnie jak z Gibraltarem, zostanie potęzne niedopowiedzenie,z wersją oficjalną(tow. miller), prawda będzie funkcjonowała w podziemiu jak Katyń, ewentualnej większej czy mniejszej jedności i spójności Narodu NIGDY nie uzyskamy, nasi uroczy sąsiedzi uzyskają to, o czym marzą co najmniej od lat dwudziestych ub.wieku...a pózniej...mamieni Wspólną Europą, zapomnimy, ze to my ją ratowaliśmy kilka razy z opresji...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#299415

jednocześnie trzy wymagania: uczciwa placówka naukowa wykonujaca badania, materiał pochodzący z wraku i wola polityczna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#299427

[quote=Generał Rokurota]jednocześnie trzy wymagania: uczciwa placówka naukowa wykonujaca badania, materiał pochodzący z wraku i wola polityczna.[/quote]

Z tych trzech warunków, jedynie trzeci wydaje się być stosunkowo realny. Drugi jest praktycznie niespełnialny, a to powoduje, że pierwszy przestaje grać jakąkolwiek rolę.

Ja się obawiam, że w najlepszym wypadku możemy jedynie liczyć na mocne przesilenie, wariant węgierski i relatywną bezkarność większości winnych.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#299456

Drugi już jest spełniony - krzemionka pirogeniczna osadza się również na ciałach ofiar, ubraniach, rzeczach osobistych, a częśc została przecież zwrócona. Pierwszy warunek - myślę, że coś w tym biednym i umęczonym kraju da się w tej kwestii wskórac. Może nawet kilka placówek mogłoby wykonac takie badania.

Najgorzej z trzecim warunkiem, bo na pomoc ekipy Tuska i gości trzymających sznurki, na których dynda pacynka Komorowskiego nie ma co liczyc. Bo nawet jeżeli przeprowadzone zostaną uczciwe badania, to będzie tak, jak ze sprawą zmasakrowania twarzy Anny Walentynowicz - normalnie rodzinie się coś pomieszało, czy nawet dwóm rodzinom, a my i przyjaciele rosyjscy mamy czyste rączki. Tu będzie, że to jacyś pisowscy naukowcy, próbki niewłaściwe, stu fachowców i autorytetów będzie machac rękami, aby już temu dac spokój, będzie znowu jakaś mała Madzia, cały przemysł kłamstwa będzie na chodzie 24 godziny 7 dni w tygodniu.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#299474

[quote=Generał Rokurota]Drugi już jest spełniony - krzemionka pirogeniczna osadza się również na ciałach ofiar, ubraniach, rzeczach osobistych, a częśc została przecież zwrócona. Pierwszy warunek - myślę, że coś w tym biednym i umęczonym kraju da się w tej kwestii wskórac. Może nawet kilka placówek mogłoby wykonac takie badania.[/quote]

Ja tylko zacytuję wypowiedź nieco wcześniejszą.

[quote=Thomas555]trzeba zdać sobie sprawę z tego, ze jakiekolwiek wyniki badań nie będące "czyste" pod względem formalnym nie będą w ogóle brane pod uwagę! Zrobiono wszystko albo prawie wszystko by próby rzetelnych badań spaliły na panewce- a to zawdzięczamy POmazańcom![/quote]

To jest clue tego o co mi chodzi.
"Formalne zanieczyszczenie" próbek położy się śmiertelnym cieniem na możliwości ułożenia tego wszystkiego w sensie procesowym.

Teraz - po ekshumacjach po ponad dwóch latach, po oddaniu umytego wraku, zbadaniu "zawiniętych" ze Smoleńska części - zostanie dość przesłanek aby wysnuć prawdopodobną hipotezę przebiegu wydarzeń, ale znajdzie się milion zastrzeżeń, które sprowadzą rzecz na manowce.
In dubio pro reo - i pozamiatane.

To jedno udało się sk****synom idealnie. Oni od początku doskonale zdawali sobie sprawę z tego co się stało. I wiedzieli co należy zrobić żeby sprawę rozbić o formalne błędy. Zamach był nie do ukrycia na dłuższą metę - to też znakomicie wiedzieli - ale cała reszta, czyli państwowa, instytucjonalna i personalna odpowiedzialność, to wszystko wyszło im znakomicie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#299493