Zasady punktacji

Obrazek użytkownika Gawrion

Niepoprawni oprócz autorskiego mechanizmu AIM(S) służącego do automoderacji komentarzy na podstawie ocen użytkowników wyposażeni są także w system punktacji dotyczący dwóch rodzajów rang:

 • rangi komentatorskiej,
 • rangi blogerskiej.

Komentatorzy

Jako komentator możemy zdobywać/tracić punkty za następujące zdarzenia/czynności:

 • logowanie do serwisu - 5 punktów komentatora, dostępne raz na dobę, niedostępne dla pierwszej rangi komentatorskiej,
 • dodanie komentarza - 1 punkt komentatora dla dodającego komentarz,
 • otrzymanie pozytywnej oceny za komentarz - od 1 do 6 punktów komentatora dla autora komentarza (oceny od komentatora szarego oraz czarno-czerwonego nie dają punktów), dotyczy tylko ocen komentarzy sprzed 14 dni,
 • otrzymanie negatywnej oceny za komentarz - od -1 do -6 punktów komentatora dla autora komentarza (oceny od komentatora szarego oraz czarno-czerwonego nie dają punktów), dotyczy tylko ocen komentarzy sprzed 14 dni,
 • ocena treści - 1 punkt komentatora dla oceniającego, dotyczy oceniania treści nie starszych niż 14 dni,
 • brak logowania przez pierwsze 2 tygodnie - -50 punktów komentatora,
 • brak logowania przez każdy następny miesiąc po pierwszych 2 tygodniach - -50 punktów komentatora,
 • negatywna ocena czyjegoś komentarza przez komentatora o statusie "czynny: nie" - -1 punkt z puli punktów komentatora oceniającego.

Blogerzy

Jako bloger punkty otrzymamy/stracimy za:

 • dodanie wpisu w blogu - 5 punktów blogera dla autora,
 • dodanie grafiki, wideo - 4 punkty blogera dla autora,
 • dodanie wiadomości - 3 punkty blogera dla autora,
 • dodanie polecanki - 2 punkty blogera dla autora,
 • otrzymanie pozytywnej oceny (od 3 do 5) dodanej zawartości - od 1 do 24 punktów blogera dla autora, ilość punktów zależna od rangi oceniającego, dotyczy ocen treści nie starszych niż 14 dni,
 • otrzymanie negatywnej oceny (1 i 2) dodanej zawartości - od -2 do -24 punktów blogera dla autora, ilość punktów zależna od rangi oceniającego, dotyczy ocen treści nie starszych niż 14 dni,
 • uzyskanie ilości 500, 1000, 2000 odsłon wpisu w blogu - odpowiednio 5, 10, 25 punktów blogera dla autora wpisu,
 • brak logowania przez pierwsze 2 tygodnie - -50 punktów blogera,

 • brak logowania przez każdy następny miesiąc po pierwszych 2 tygodniach - -50 punktów blogera.

Jaki jest cel takich mechanizmów?

Prowadzenie internetowego serwisu społecznościowego to masa pracy - oprócz stałego czuwania nad pojawiającymi się treściami trzeba zarządzać rangami użytkowników. Przy tak dużej ilości użytkowników i pojawiających się treści nie ma wyjśca - trzeba oprzeć się o automat. Dodatkowo - automaty działają w oparciu o ustalone kryteria, zasady i nie zastanawiają się czy wykonać daną czynność - są w pełni lojalne. Całość opiera się na następujących zasadach:

 • jesteś oceniany dobrze - zyskujesz punkty; zyskujesz punkty - zyskujesz rangę; zyskujesz rangę - zyskujesz większą wagę głosu i wpływu na kariery innych oraz zyskujesz dostęp do nowych rodzajów zawartości, funkcjonalnośći,
 • jesteś oceniany źle - tracisz punkty; tracisz rangę; twój wpływ na kariery innych będzie mniejszy; nie zyskasz dostępu do określonych rodzajów zawartości oraz funkcji.

W wyjątkowych sytuacjach oczywiście mamy prawo jako admini (na podstawie Regulaminu) do ingerencji ręcznej w punkty, a tym samym rangi. Można bowiem założyć teoretycznie, że pewne zmasowane, intencjonalne czynności użytkowników sprzeniewierzyłyby się celowi mechanizmu i odwróciłyby stosunek dobrych blogerów do złych. Spowodowałoby to że źli blokują dobrych i promują innych złych. Sprawa oczywista, że nie chcemy stać się zakładnikami własnego automatu. Celem automatu jest.. automatyzacja - oszczędność czasu, dokładność, a nie przejęcie roli zarządzania portalem.


Komentarze

"Masa śpi, bo przestała być narodem i zapomniała o swoich bohaterach. Nie łudźmy się pozorną bezczynnością: nowi przewodnicy, a w chwili próby nawet wojownicy, muszą wziąć na własne barki ciężar odpowiedzialności. Wyrastając z polskiej krwi i ziemi, nigdy nie poprzemy tzw. demokratycznej większości sprzeniewierzającej się dobru narodowemu. Władza winna zamiany narodu w stado, zaprzedana wrogom tradycji, nie jest warta nawet nienawiści, ale wyłącznie pogardy. (...) My nie uprawiamy demokratycznej polityki, ale jesteśmy przeznaczeni do misji odrodzenia Narodu. (...) Nasz Ruch jest Zakonem, w godzinie walki i poświęcenia nie możemy tłumaczyć się oklepanym frazesem: „Rezygnuję, bo mam rodzinę”. Wiedziałeś o tym od początku i nikt cię nie zmuszał do bycia nacjonalistą." Śp. Robert Larkowski

POrazajace.
Dlaczego B. Komorowski nigdy nie powinien zostać prezydentem RP link You Tube
https://www.youtube.com/watch?v=djTCFkFH1bk

#1481073

W 100% zgadzam się ze zdaniem śp. Pana Roberta Larkowskiego. Są one, te słowa, do bólu prawdziwe. Jak mawiała moja śp. babcia: jaki pan, taki kram. Dodaję tak późno komentarz, ponieważ dopiero niedawno odważyłam się "zapisać" do grona niekłamanych wielbicieli portalu niepoprawni.pl. Co do naszych bliźnich tak tych na wysokich urzędach, jak i szarych, zwykłych zjadaczy chleba do których nb. sama należę, to jestem bardzo tolerancyjna do pewnych granic. Często jest mi owych bliźnich po prostu żal, bo biedacy zapomnieli/zapominają o starym, polskim powiedzeniu: jak nie potrafisz - nie pchaj się na afisz. Pytaniem otwartym pozostaje kwestia: dlaczego się pchają? Ale to już insza inszość.

Janina otęska

#1509388

Bardzo cenię admina za: "W wyjątkowych sytuacjach oczywiście mamy prawo jako admini (na podstawie Regulaminu) do ingerencji ręcznej w punkty, a tym samym rangi. Można bowiem założyć teoretycznie, że pewne zmasowane, intencjonalne czynności użytkowników sprzeniewierzyłyby się celowi mechanizmu i odwróciłyby stosunek dobrych blogerów do złych. Spowodowałoby to że źli blokują dobrych i promują innych złych. Sprawa oczywista, że nie chcemy stać się zakładnikami własnego automatu. Celem automatu jest.. automatyzacja - oszczędność czasu, dokładność, a nie przejęcie roli zarządzania portalem."

Nie zależy mi na punktach (chyba, że zagrażają prawu do jazdy). Zależy mi, żeby moje teksty były czytane (ze zrozumieniem). Jak znajduję czas, to komentuję. Cenię konstruktywną (merytoryczną krytykę) i wdzięczny jestem, gdy ktoś potrafi mnie wyprowadzić z błędu.

Pozdrawiam,Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/reply/90236#comment-form

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

r.z.

#1567906

Bądźmy co najmniej w zgodzie z ustawą o języku polskim i piszmy "co najmniej" osobno.

 

#1570626

Witam...

Pominę dłóugi Regulamin i zapytam wprost (aby oszczędzić czas Mój oraz Wasz:

Jak zdobyć dostęp do możliwości (formularza) swoich autorskich artykułów?

Czytam Regulamin Niepoprawni.pl - ale o tym jak zamieścić aktualne artykuły jakoś nie
można znaleźć.
Administ. też nie odpowiadają.

mr-navigator.strikingly.com

http://mr-navigator.strikingly.com/

#1593957

Cytat: -"...brak logowania przez pierwsze 2 tygodnie - -50 punktów komentatora,

brak logowania przez każdy następny miesiąc po pierwszysch 2 tygodniach - -50 punktów komentatora,..

Pytanie: - Co moge uczynic, by nie stracic punktow gdy wyjezdzam na wakacje?

Moje wakacje trwaja zwykle okolo, lub ponad 2 miesiace.

Pytanie 2: Czy rzeczywiscie punkty ujemne spotykaja sie z reakcja gospodarza portalu ?

Prosze popatrzec na kolekcje punktow komentatora "a nie mowilem".

Czlowiek ten , odkoad go znam, nie wniosl do dyskusji zadnej wlasnej mysli, poza mialkimi komunalami, oraz niezliczona iloscia atakow i wyzwisk. Uprzejmie prosze o zwrocenie mu uwagi, ze niewlasciwie postepuje i ze zostanie zbanowany jezeli jego komentarze nie nabiora cech czlowieczenstwa. Mowie o tym w trosce o poziom portalu Niepoprawni. 

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1611079

Nie dość, że szpiegujesz i podglądasz kto ile ma punktów to jeszcze donosisz, nieładnie, oj nieładnie.

Jerzy

#1611109

Jak to napisał Józef Mackiewicz - "w Rosji szpieg i donosiciel pogardzany był nawet przez tych, którzy się nim posługiwali, w Sowietach donosicielstwo podniesione zostało do godności cnoty obywatelskiej;" - ZWYCIĘSTWO PROWOKACJI, Józef Mackiewicz.

A w ogóle to cały ten "system punktacji" został zorganizowany jak system GUŁAG wg pomysłów żyda który się zwał: Naftali Aronowicz Frenkel. Był autorem zasady „Z więźnia musimy wycisnąć wszystko w ciągu pierwszych trzech miesięcy – potem nic nam po nim”. Według Sołżenicyna wynalazł tzw. system kotłów, który polegał na uzależnieniu racji żywnościowych od wypracowania określonej liczby procent normy. Dokładnie ta sama zasada przyświeca "system punktowy" na "niepoprawni.pl".

W machinę funkcjonowania łagrów jako element podstawowy wprowadzony został czynnik niezmienny- poniżanie godności ludzkiej w każdy możliwy sposób. I tak, już tylko ciągły głód, w sposób kontrolowany prowadził do usuwania spontaniczności jako wyrazu ludzkiego zachowania, degradacji osobowości, godności, całej kulturowej otoczki przed obozowego życia.
Na "niepoprawni.pl" występuje ciągły głód PUNKTÓW.
W sumie analogia z systemem GUŁAG raczej pewna.

panMarek

#1617419

O !. Widzę , że donosimy ?. Stare nawyki ?.

W pierwszej kolejności zadbaj o własny poziom, a dopiero zatroszcz się o poziom portalu. Twoje teksty w stylu "wiem, że nic nie wiem" nie wnoszą tu nic nowego. Twoja wiedza na temat Polski to okolice lat 60-tych. 

Ucz się od tych, którzy tu żyją i znają realia współczesnej Polski. Mędrkowanie zza granicy, na dodatek bez podstawowej wiedzy na tematy które poruszasz, to dopiero jest  zaśmiecanie portalu. 

Ps. A tak w ogóle, to nie dość, że  jesteś małym donosicielem, to na dodatek  obrzydliwym kłamcą i manipulatorem.

Wymień te "niezliczone wyzwiska" którymi podobno  posługuję się na portalu ?. 

Czekam...

#1611113

Powtórzę.
Jak to napisał Józef Mackiewicz - "w Rosji szpieg i donosiciel pogardzany był nawet przez tych, którzy się nim posługiwali, w Sowietach donosicielstwo podniesione zostało do godności cnoty obywatelskiej;" - ZWYCIĘSTWO PROWOKACJI, Józef Mackiewicz.A w ogóle to cały ten "system punktacji" został zorganizowany jak system GUŁAG wg pomysłów żyda który się zwał: Naftali Aronowicz Frenkel. Był autorem zasady „Z więźnia musimy wycisnąć wszystko w ciągu pierwszych trzech miesięcy – potem nic nam po nim”. Według Sołżenicyna wynalazł tzw. system kotłów, który polegał na uzależnieniu racji żywnościowych od wypracowania określonej liczby procent normy. Dokładnie ta sama zasada przyświeca "system punktowy" na "niepoprawni.pl".W machinę funkcjonowania łagrów jako element podstawowy wprowadzony został czynnik niezmienny- poniżanie godności ludzkiej w każdy możliwy sposób. I tak, już tylko ciągły głód, w sposób kontrolowany prowadził do usuwania spontaniczności jako wyrazu ludzkiego zachowania, degradacji osobowości, godności, całej kulturowej otoczki przed obozowego życia.
Na "niepoprawni.pl" występuje ciągły głód PUNKTÓW.
W sumie analogia z systemem GUŁAG raczej pewna.

panMarek

#1617420