WSPÓŁCZESNY PODBÓJ POLSKI

Obrazek użytkownika adwersar.z.
Kraj

W mediach głównego nurtu wszelkiej skundlonej maści nie znajdujemy odpowiedzi na pytania dotyczące przyczyn obecnej sytuacji Polski i położenia Polaków. Jest "sieć", jest blog dla blogerów, ale nie jest to adekwatne antidotum na  dezinformacyjną truciznę propagandowej tuby establishmentu.

Dlaczego jesteśmy pariasami Europy, choć minie wkrótce 30 lat od transformacji z 89 r.? Dlaczego mamy rząd=kraj o którym lekceważąco wypowieda się izraelski dziennikarz: "Oto kraj, który szczyci się tym, że uchwalił ustawę, która według niego przywróci narodowi honor, a pół roku później anuluje je z podkulonym ogonem." - Nagel w "Times of Israel."                                                                                                                                                                              Odpowiedzi na te i wiele innych pytań przeczytać można w tekście  Stanisława Bulzy "Ogłupiać by zapanować. Żydowski podbój Polski" Oto kilka fragmentów:

Reformy przeprowadzone w 1990 r. przez Leszka Balcerowicza, ekonomisty ze Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie, nie miały nic wspólnego z ekonomią. Było to niszczenie potencjału przemysłowego Polski i doprowadzenie milionów Polaków do skrajnej nędzy. Tak jak w latach 1945-1956, tak samo po 1989 r. Polska stała się obszarem walki prowadzonej w sferze ideologicznej, tożsamości narodowej, kulturowej, historycznej, religijnej i moralnej, oraz ekonomicznej. Trwa walka nie tylko o Polskę, ale głównie o byt Narodu Polskiego we własnej Ojczyźnie. Byt ten obecnie został zagrożony przez żywioł żydowski, który już od dawna uzurpuje sobie prawo do Polski. Obecnie Żydzi nie występują pod swoimi żydowskimi nazwiskami, lecz pod polskimi, co ułatwia im podbicie Polaków od wewnątrz.

Jakub Berman 9 kwietnia 1946 w Wałbrzychu do 730 zebranych Żydów z Polski wygłosił referat. Oto jego fragment dotyczący zmiany nazwisk: „Koniecznie zmieniać nazwiska na czysto polskie. Jak trzeba to dwa razy zmieniać nazwiska. Zatajać swoje żydowskie pochodzenia. Wytwarzać i szerzyć wśród społeczeństwa polskiego opinię i utwierdzać go w przekonaniu, że rządzą Polacy, a Żydzi, nie odgrywają żadnej roli w państwie – celem urobienia opinii społecznej i światopoglądu narodu polskiego w pożądanym dla nas kierunku” (http://zygumntbialas.neon24.pl/post/109440,jakub-berman-uznac-antysemityzm-za-zdrade-glowna).

W 1925 r. Karol Hubert Rostworowski na ten temat pisał:

„… bo nie ma ugody
Gdzie w jednym kraju żyją dwa żywe narody
Pragnień im nie odejmiesz, ziemi im nie dodasz –
Jeden musi ustąpić, gość albo gospodarz”

(Karol Hubert Rostworowski, „Antychryst”, 1925 r. Za: Maciej Giertych „Opoka w Kraju”, 93 (114), Kórnik, kwiecień 2017).

Żeby odebrać Polakom ich ziemię, najpierw trzeba ich ogłupić.

9 marca 2018 r. Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów powiedział: „Polska jest ojczyzną dwóch narodów: polskiego i żydowskiego”. Wypowiedź ta jest skandaliczna i bardzo niebezpieczna, bo za chwilę nam powiedzą: Polacy wynoście się z naszej ziemi. Jest to też kłamstwo, bo Żydzi są nadal tylko gośćmi w Polsce. Oni jednak nie chcą być gośćmi, gdyż już czują się gospodarzami tej ziemi, i mówią nam, co mamy robić, a konkretnie: ekshumacji w Jadwabnem nie będzie (namiestnik Jonny Daniels). Nie tak dawno jeszcze byli gośćmi, których wypędzanych z różnych państw, przyjmowali w gościnę Polacy.

Po 1989 r. potraktowano Naród Polski jak chorego człowieka, którego ledwo utrzymuje się przy życiu. Przed planowaną operacją uśpiono świadomość Polaków. 

Norman Davies w „Boże igrzysko” pisze, że metodę tę stosował już na narodzie polskim cesarz niemiecki Fryderyk II Wielki, który zaplanował operację, by osłabić Polskę i zarazem pozbawić ją możliwości stawiania oporu.

Autor pisze: „Rozczarowany ubocznymi skutkami wcześniejszych aktów bezpośredniej agresji, udoskonalił technikę, która kosztowała mniej, sprawiając wrażenie bardziej skutecznej. Demoniczny chirurg z góry upatruje sobie ofiarę i poznaje jej słabości. Potem, pozując na życzliwego obserwatora zaniepokojonego objawami choroby, tak długo drażni chore miejsce, aż wywoła konwulsje, a ofiara zacznie skręcać się z bólu. Następnie radzi zbawienną operację, na którą zdesperowana ofiara daje się łatwo namówić. W trakcie operacji pilnuje, by skalpel chirurga pozostawił akurat tyle chorej tkanki, ile trzeba do ponownego wywołania stanu zapalnego, a asystentów zachęca do ćwiczenia się w swej sprawności i przy okazji amputowali pacjentowi rękę lub nogę. Następnie, gdy pacjent już osłabiony cierpi na dalszy atak konwulsji, lekarz kieruje go na kolejną operację, a potem jeszcze jedną i tak aż do skutku. Jeżeli pacjent umrze, światu się ogłasza z żalem, że choroba od początku była złośliwa, oraz, że podejmowano wysiłki, by chorego uratować. Fryderyk dobrze wiedział, że metoda rozstrzygającej operacji miała wszelkie pozory szacownej legalności. Była ona o wiele bezpieczniejsza i o wiele bardziej skuteczna niż zaatakowanie ofiary na ulicy. Co więcej, wiązała się z minimum przemocy, a temu, kto ją umiejętnie stosował, wzbudzała podziw świata. Jest to metoda, którą na swój sposób doprowadziła do perfekcji caryca Katarzyna, a którą wschodzący tyranii z tak wielką ochotą naśladowali” (Norman Davies, „Boże igrzysko”, Wydawnictwo Znak, Kraków 1989).

Naród polski został perfidnie oszukany. Na plecach polskich robotników do rządu polskiego dostali się Żydzi. Był to powrót Żydów do władzy.

Planowany szok ekonomiczny był ukrywany skrzętnie przed polską opinią publiczną. Na temat tego planu nie odbyła się żadna poważna debata. Wszystkie media wmawiały opinii publicznej, iż „nie ma alternatywy dla planu Balcerowicza”. To była tylko kopia sloganu dla polityki neoliberalnej globalizacji, ukutej przez brytyjską premier Margaret Thatcher. Sloganu TINA, czyli There Is No Alternative – Nie ma alternatywy. Nie dopuszczano do jakiejkolwiek publicznej debaty na ten temat. Nie dopuszczano do jakiejkolwiek publicznej jego krytyki. Nieformalna cenzura zarówno w mediach komunistycznych, jak i postsolidarnościowych, nie dopuszczała żadnych poważnych głosów krytycznych. W środowisku nauk ekonomicznych, a szerzej społecznych, jedynie pojedynczy naukowcy zwykle znający bliższe konkrety planowanej terapii szokowej, wyrażali krytyczne zastrzeżenia, o różnej wszakże ostrości i głębokości krytyki (Tadeusz Kowalik, www.Polska transformacja.pl, Warszawskie Wydawnictwo Muzyczne Muza SA, Warszawa 2009). Osoby krytykujące wyprzedaż majątku, pokazujące oszustwa, patologie przy prywatyzacji, nazywano demagogami, populistami, szkodnikami itp.

Na narodzie polskim zastosowano psychomanipulacje, pranie mózgów, by proces niszczenia i rabunku przemysłu przeszedł niezauważalnie i bezkonfliktowo.

Pranie mózgu zmierza, w swej najprostszej i najbardziej prymitywnej formie, do „przetrącenia psychicznego kręgosłupa”, wywołania lęku, niepokoju, poczucia słabości i beznadziei, co spowoduje, że poddany temu procesowi człowiek będzie posłuszny i niezdolny do buntu (Małgorzata Wiśniewska, „Manipulowanie umysłem. Reforma procesu myślenia – pranie mózgu”). Hitler powiedział kiedyś: „Szczęśliwie się składa dla przywódców politycznych, że ludzie nie myślą.”

A do tego jeden z komentarzy do artykułu  zamieszczony w Wolnej Polsce:

LIPIEC 2, 2018 O 15:37

Panie S.Bulza ,

L.Balcerowicz to marksistowsko-leninowski i komunistyczny gnoj nie majacy pojecia ani o ekonomii, ani o reformie gospodarczej.
L.Balcerowicz byl wykonawca planu autorstwa 2 zydow z USA: J.Sachsa i G.Sorosa (spisanego na kartce papieru) – G.Soros za zgoda zyda Margulisa vel „gen.Jaruzelskiego” zalozyl wczesniej (w 1988r) „Fundacje S.Batorego” w PRL, ktorej przewodzi polskojezyczne zydostwo i masoneria.
Poza tym nie sposob pominac udzialu kolejnych zydow w rozkradaniu i demontazu Polski:
prezydentow (Walesa, Kwasniewski, L.Kaczynski, Komorowski, Duda) oraz premierow (Mazowiecki, Bielecki, Pawlak , Oleksy , Suchocka, Cimoszewicz, Buzek, Miller, Belka, Marcinkiewicz, J.Kaczynski, Tusk, Kopacz (?), Szydlo (?), Morawiecki) i ministrow (multum) , przy czym nalezy dodac, ze wiekszosc z wymienionych osob byla powiazana ze spec sluzbami PRL lub obcymi agenturami oraz przechodzila specjalne szkolenie polityczno-administracyjne w istytucjach zagranicznych, ktore przygotowywaly swoich ludzi do objecia wladzy w Polsce.

W 1985r zyd Margulis vel „gen.Jaruzelski” spotkal sie prywatnie z D.Rockefellerem w Nowym Jorku (na spotkaniu obecny byl rowniez Z.Brzezinski – zyd z Przemysla o nazwisku Walach) – „gen. Jaruzelski” pojechal oficjalnie na sesje ONZ.
Od 1985r prowadzone byly poufne rozmowy zydow z PZPR z zydami z KOR, ktorzy udawali „opozycje komunistyczna”.

To sa dowody na spisek zydowski przeciwko Polsce i Polakom z wykorzystaniem rzadu USA – rzad USA ma wplywy polityczne w Europie srodkowo-wschodniej, natomiast zydostwo ma wplywy finansowe, ekonomiczne i materialne w Europie srodkowo-wschodniej.
Tu nalezy rowniez dodac, ze w zydowskim spisku znaczna role odegral polski zyd Wojtyla-Katz (JPII) oraz zazydzony Episkopat w Polsce, ktoremu chodzilo glownie o odzyskanie majatkow koscielnych zagrabionych przez rzadzaca zydo-komune w okresie PRL (1945-1989).
W taki sposob Narod polski zostal puszczony w skarpetkach i na tulaczke po swiecie, podczas gdy obcy i post-komunistyczne mafie przejęli i zawładnęli Polską.

Cały artykuł Stanisława Bulzy pod adresem:                                                                 http://www.polishclub.org/2018/06/23/oglupiac-by-zapanowac-zydowski-podboj-polski/

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.9 (głosów:11)

Komentarze

I doszłam do momentu:

"Tu nalezy rowniez dodac, ze w zydowskim spisku znaczna role odegral polski zyd Wojtyla-Katz (JPII)" [pisownia oryginalna].

Starając się dostrzec intencje autora - domyślam się - pro-polskie - za całość daję, niestety, +2.

Pzdr

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1567843

Uprzejmie zakładam, że autor się nie zastanowił co czyni.
Propagowanie zgorszenia i zgnilizny intelektualnej nie ma nic wspólnego z niepoprawnością.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1567900

Uprzejmie odpowiadam, że autor się zastanowił. Twierdzenie, że cały materiał jest zgorszeniem i zgnilizną intelektualną daje wrażenie, że jego autor jest, delikatnie mówiąc, poprawny politycznie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

r.z.

#1567909

Po dogłębnej analizie baaardzo merytorycznego komentarza kefasa z giathalassy dochodzę do dwóch wniosków

-  kefas z giathalassy  zdemaskował się jako adwokat diabła (Jeden Kefas uczynił już w przyszłości wielkie zło, za co się potem kajał, ale wiem, że tego z giathalassy na to nie stać)

- kefas z giathalassy  potwierdził, że opublikowany materiał nie jest koszerny, tzn. że jest nie do zaakceptowania dla pewnej kasty ludzi i użytecznych gojów.

Ciemność nigdy nie przykryje światła.

P.S. No i co wy na to Panie i Panowie blogerzy, kto odważy się być niepoprawny w tym kontekście. 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3

r.z.

#1567975

Skoroś się zastanowił
i dodatkowo dogłębnie przeanalizował
i nadal nie potrafisz pojąć,
że pośród polskiego ludu używanie "nieopatrznych określeń i zarzutów" w odniesieniu do Świętego tej ziemi jest równoznaczne z bezczeszczeniem jego pamięci, wręcz świętokradztwem,
albo nie rozumiesz znaczenia tych słów,
to nie mam ci nic więcej do wyjaśniania.

Jeśli przeanalizujesz jeszcze raz, to dojdziesz do wniosku, że ja adresowałem swój komentarz nie do ciebie osobiście.
Więc nieś sobie to swoje światło gdzie chcesz, a nie świeć mi nim prosto w oczy.
Znaczy, jak nie chcesz się pan okazać ostatnią kanalią.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1567979

Sacrum profanum?

Opowiedział im też inną przypowieść. "Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który zasiał na swoim polu dobre ziarno. Gdy ludzie spali, przyszedł nieprzyjaciel, nasiał chwastu pomiędzy pszenicę i odszedł. Kiedy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wówczas ukazał się także chwast. Wtedy słudzy poszli do właściciela i zapytali:Panie! Przecież dobre ziarno zasiałeś na polu. Skąd więc wziął się chwast? A on odpowiedział: To dzieło nieprzyjaciela. Wtedy słudzy rzekli: Czy chcesz, zebyśmy poszli i powyrywali go? On odparł: Nie,. Gdyż w czasie zbierania chwastu moglibyście wyrwać z nim także pszenicę. Pozwólcie im rosnąć razem aż do żniw. A w czasie zniw powiem żniwiarzom: Zbierzcie najpierw chwast, zwiążcie go w snopy i spalcie. Pszenicę natomiast zanieście do mego spichlerza."

Ewangelia wg Św. Mateusza 13 , 24- 30

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

r.z.

#1568039

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

.... ale wydaje mi się, że idzie im o pochodzenie św. JPII. Jest wiele teorii i przypuszczeń, że matka K.Wojtyły. była żydówką, a jej panieńskie nazwisko to właśnie Katz.

     Piszą o tym historycy żydowscy. Jeden z nich przyznaje się do tego, iż żydowscy historycy dysponują dostępem do dokumentów i informacji, nie tylko nie dostępnych dla nie-żydów, ale “o których nie-żydowscy historycy nie wiedzą [że istnieją]"

   Jak zatem mają wyglądać rzetelne badania historyczne, gdy z jednej strony kontrolę nad archiwami przejmują “wybrani historycy” należy zapytać retorycznie), z drugiej strony nikomu nie udostępnia się olbrzymich archiwów w Haifie czy Tel Avivie, a przy tym skutecznie zastrasza się środowiska historyków “kłamstwem oświęcimskim”?

Badania w takich warunkach będą zawsze nieobiektywne, zideologizowane i będzie można “udowodnić” każdą liczbę, wykreować każdy fakt i wpoić w tak ubezwłasnowolnione społeczeństwa każdą “prawdę” historyczną.

https://www.youtube.com/watch?v=APr2OzOPBoQ

http://www.bibula.com/?p=425

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1568070

Skoro i ty nie rozumiesz, (wbrew zamieszczonym przez ciebie cytatom, jakie powinny świadczyć o tym, jakbyś kumała) to zadam sobie trud, żeby ci wytłumaczyć, bo twoje komentarze nie zdradzają antypolskiej zajadłości.

Tu nie o pochodzenie się rozchodzi bo o tym, że wielkim Polakiem był, zaświadcza całe życie Świętego Jana Pawła II.
Dyskredytowanie jego rodowodu i dokonań jest tylko cząstką ogólnoświatowej kampanii zohydzania wizerunku Polski i wzbudzania nienawiści do naszego narodu jako antysemickiej hołoty.
Wykorzystywanie do tego celu takich metod jak fabrykowanie "historycznych faktów", na przykład na podstawie protokołów przesłuchiwań niemieckich zbrodniarzy przez funkcjonariuszy "polskiego" MBP - tak, tych samych, co dobijali w swoich kazamatach polskich patriotów - a które jakimś cudem znalazły się w posiadaniu vadyaszem, świadczy o tym jakie kanalie sterują tym procesem.
Chyba nie muszę wspominać o dorobku w tym procesie innych nienawistników i kanalii: Kłosińskiego, gross Jana T. Grabowskiego, Engelking, no...Michnika i Geremka itp, itd, o szabesgojach nie wspominając, bo to oddzielna odmiana kanalii.

No więc, jeśli jakikolwiek - zakładam - Polak świadomie partycypuje w tym antypolskim procesie zapodając nam tu, na tym polskim forum, odrobiny "informacji" mających nas zantagonizować, pod płaszczykiem patriotycznego eseju, który a propos nie jest jego autorstwa, to ty dalej twierdzisz, że nie rozumiesz dlaczego jest krytykowany?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1568112

W twoich wypowiedziach potwierdza się twoje motto życiowe(?), oby nie...bo nie jest słuszne.
Always pissed off with.... pretty much everything, and everybody. Hence politically incorrect!
Nie na tym polega niepoprawność polityczna a w dodatku nie ona jest celem i sensem naszego działania.
W całym zamieszczonym artykule adwersarza , jak również i w innych artykułach Stanisława Bulzy , bardzo patriotycznych i propolskich, zdanie dotyczące JPII było właściwie mało znaczącym marginesem. W całym tekscie było poruszonych wiele ważnych problemów. Rozdmuchałeś właśnie to niepotrzebnie...właściwie nie wiem po co? Po to aby zaistnieć?
Po to aby pokazać swoją miłość do Polski i do JPII większą niż wszystkich innych?
Dalibóg nie wiem po co !
Prawdopodobnie nie przeczytałeś całego artykułu...albo go niezrozumiałeś....i w ten sposób przekierowałeś ewentualną dyskusję, która mogłaby się wywiązać, na zwyczajną pyskówkę.
Twoja bezzasadną napastliwość nie ma najmniejszych podstaw, w tekscie nie było nic obraźliwego, nic nieprawdziwego, nic złego, nic gorszącego ,żadnej zgnilizny.

Jeżeli tak wielkie różnice występują wśród Polaków w postrzeganiu rzeczywistości - to nie dziwmy się, że mamy w naszym kraju ...to co mamy.
Tyle mam do powiedzenia na to „pytanko”.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1568150

Niektóre tematy są trudne, bo obrazoburcze. Światło ma tę przewagę nad ciemnością, że ono jest lub go nie ma, zaś ciemność to brak światła. Światłem świata jest prawda i tylko prawda i żadna kanalia, nawet ta ostatnia, jej nie zaciemni. 

a

"Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą." (Zbigniew HERBERT)

Wielki szacunek dla Pana, Panie kefas z giathalassy. Pana troska o polski lud jest ze wszechmiar szlachetna i godna naśladowania.  

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

r.z.

#1568069

 "Propagowanie zgorszenia i zgnilizny intelektualnej nie ma nic wspólnego z niepoprawnością"! Masz rację! Dawno mnie tu na portalu nie było, a po czasie czytam w kółko i to samo! Hasło przewodnie to, Żyd, Żyd i 10000 razy to samo! A już na temat polepszającej się sytuacji w Polsce, to broń Boże, nic dobrego pisać nie raczą! Autor tej notki, adwersar.z, wyrzuca jad jednym tchem! No i jak zawsze Verita na stanowisku, on specjalizuje się w tej dyżurnej tematyce, jakby innej nie znał! A w zasadzie powinni pilnować swoich rrusko-żydowskich przewodników i na ich portalach swoje żygowiny wylać!

Serdecznie pozdrawiam Ciebie "kafasie z giathalassy"!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

viki

#1568113

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika adwersar.z. nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Naprawdę nie wiem, co o tym sądzić.:

http://www.gazetawarszawska.com/using-joomla/extensions/components/content-component/article-categories/94-demo-contents/nwo/340-x-luigi-villa-jan-pawel-ii-masonem

Ignorance is bliss.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6

r.z.

#1568041

404 - Not Found

The page you are trying to access does not exist. 
If this error persists, please contact the website webmaster.

Tłumaczyć chyba nie muszę!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1568083

Otwiera się pod tym linkiem: https://wolna-polska.pl/wiadomosci/czy-wojtyla-katz-jan-pawel-ii-byl-zydomasonem-2015-07

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

r.z.

#1568097

miarowo

 

tak sobie

uderzam miarowo

ale o Rosji

ni jedno złe słowo!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1567861

 "Jest to metoda, którą na swój sposób doprowadziła do perfekcji caryca Katarzyna, a którą wschodzący tyranii z tak wielką ochotą naśladowali” (Norman Davies, „Boże igrzysko”, Wydawnictwo Znak, Kraków 1989)."

"Od 1989 r. Polska znajduje się w stanie permanentnej rewolucji. W czasie rewolucji 1905 r. Trocki sformułował teorię permanentnej rewolucji, która stanowi przedstawienie punktu jego widzenia na proces przemian społecznych. Trocki następnie rozwinął tę teorię w książce „Permanentna rewolucja”, która została wydana w 1930 r."

Rzeczywiście, nie ma tu mowy o Rosji.

O Niemczech też chyba nie ma wzmianki a o Chinach wcale. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

r.z.

#1567916

argument cherlawy

 

argument to dość cherlawy...

Fryderyk II bez Prus doszedł do sławy!

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1567963

FRYZJER NIE DZIELI WŁOSA NA CZWORO

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

r.z.

#1568057

bez waprosa

 

bez tegoż waprosa

nie ma w ogóle włosa!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1568086

Przeczytałam cały tekst tego autora.

Pozwolisz,że również zamieszczę kilka fragmentów;

 

„Solidarność” była finansowa przez USA. To Stany Zjednoczone stały za projektem przejęcia wpływów w Europie Środkowo-Wschodniej poprzez jej gospodarcze uzależnienie, a Soros był tu głównym ich aktorem.

Program Sorosa, który wdrażał Balcerowicz, polegał głównie na podporządkowywaniu polskiej gospodarki zaleceniom Międzynarodowego Funduszu Walutowego i radom harwardzkiego profesora Jeffrey’a Sachsa. „Terapia szokowa” stanowiła w istocie kpinę z procesu demokratycznego, bo pozostawała w bezpośrednim konflikcie z pragnieniami przeważającej większości wyborców, którzy oddali swoje głosy na „Solidarność” (Naomi Klein, „Doktryna szoku”).

Naród polski został perfidnie oszukany. Na plecach polskich robotników do rządu polskiego dostali się Żydzi. Był to powrót Żydów do władzy.  W latach 90. XX wieku Polska zanotowała największy wzrost ubóstwa spośród wszystkich 175 państw sklasyfikowanych przez ONZ-towski program rozwoju UNDP. Kojarzyła się z biednymi krajami Afryki. (...)

 Obok LSD i meskaliny również fluor poważnie wpływa na działanie mózgu i sprawia, że podtruci nim ludzie są bardziej ulegli i podatni na manipulację. „Prawdziwym celem fluoryzacji wody jest zapanowanie nad ludźmi, kontrolowanie ich i całkowite ubezwłasnowolnienie”.

W Polsce po 1989 r. zmiany, których dokonano okazały się dla bytu państwa i narodu tragiczne. Ich efektem jest utrzymywane wysokie bezrobocie, głębokie rozwarstwienie społeczeństwa, zwiększanie się podziałów i niesprawiedliwości, zubożenie i degradacja licznych grup ludności, permanentne obniżanie się ogólnej jakości życia, brak perspektyw dla młodych ludzi, często dobrze wykształconych, brak pracy i mieszkań. Dzieje się to wszystko przy propagandzie sukcesu.

  Wprowadzony system ekonomiczny wyrzuca każdego roku na margines życia tysiące ludzi. Na Zachód za chlebem wyjechało już z Polski ponad 2 mln młodych ludzi, a na bezrobociu pozostaje wciąż ponad 2 mln ludzi. Zamiast fali powrotów z emigracji, zbliżamy się do rekordowego wyniku z 2007 r. Wtedy za granicą mieszkało 2,7 mln Polaków."

 

Teraz zabieram się za czytanie o imperialistycznej polityce Anglii...przy której Putin to aniołeczek. Dziękuję za mądry tekst...a na głupie komentarze proszę nie zwracać uwagi. Zrównoważony rozwój nie oznacza równych możliwości i zdolności.

Pozdrawiam

http://www.polishclub.org/2018/04/27/brytyjska-dominacja-nad-swiatem-czesc-i/

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1567919

"Obok LSD i meskaliny również fluor poważnie wpływa na działanie mózgu"

To prawda !!

Czytając komentarze Verity, to musi być prawda

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1567921

To znaczy, że zaczadzony używa wszystkich trzech ...

:-))))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

chris

#1567937

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Neokolonializm W 1998 r. w Afryce było 53 niepodległe państwa.

Państwa afrykańskie wyzwolone spod zależności kolonialnej z radością witały niepodległość.

Po niedługim czasie okazało się, że zamiast spodziewanego rozwoju i wzrostu stopy życiowej, przyszedł głód, choroby, zamachy stanu i wojny domowe.. Rządy w byłych koloniach są co prawda sprawowane przez krajowców, lecz rzeczywistą władzę sprawują ci, co posiadają w swoich rękach banki, handel, środki masowego przekazu, środki komunikacji i transportu, przemysł i sprawują kontrolę nad wydobyciem surowców.

Krajowcy głównie stanowią tanią siłę roboczą i są silnie uzależnieni od pracodawcy, który przeważnie jest obcy. Bezrobocie, głód i nędza, choroby są spowodowane przez nową formę kolonializmu.

Taki system buduje się również w Polsce. Jak przekonują autorzy raportu brytyjskiej organizacji pozarządowej War on Want, Afryka jest obecnie przedmiotem kolonialnej inwazji nowego typu, gdzie rolę konkwistadorów odgrywa przede wszystkim wielki biznes.

http://www.polishclub.org/2018/05/04/brytyjska-dominacja-nad-swiatem-czesc-ii/

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1567926

Veritas valebit - brak mi słów, dziękuję Verita.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

r.z.

#1567941

Bardzo interesująca tematyka w kontekście City of London, historii Polski (Jedną z najpotrzebniejszych korekt, jakie pilnie trzeba by wprowadzić w nauczaniu historii ojczystej, byłoby uzupełnienie listy mocarstw rozbiorowych o czwartego uczestnika spisku: Anglię - Grzegorz Braun - https://www.historia.uwazamrze.pl/artykul/1146376/nasz-czwarty-zaborca-). Tudzież w temacie podwórka Anglii polecam zgłębienie wiedzy o Towarzystwie Fabiańskim - obszerne informacje można znaleźć pod linkiem: http://www.polishclub.org/2018/06/01/protokoly-medrcow-syjonu-poszukiwanie-zrodel-czesc-i/.

Nie śmiem pouczać, być może są to tematy doskonale znane Szanownej Pani ale pozwolę sobie podzielić się znalezionym w sieci.

Zawsze oczywiście obowiązuje zasada oddzielenia ziarna od plew, choć nie zawsze jest to łatwe.

Z wyrazami szacunku,

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

r.z.

#1567948