Kolejne wybory - kolejna klęska

Obrazek użytkownika adwersar.z.
Blog

Osoby idące na wybory i ci, którzy oceniają potem ich konsekwencje nie mają świadomości, że, parafrazując wypowiedź Janusza Korwina z 2010 r.,  wybory nic istotnego nie zmienią Czym jest zatem demokracja? Obrazowo ujął to Beniamin Franklin: " Demokracja to dwa wilki i owca, głosujące, co zjeść na obiad." - wynik oczywisty. Zatem szkoda bić pianę i spierać się, który rząd czy ugrupowanie jest lepsze. Wilki nieprzerwanie kontrolują stado baranów, któremu się wydaje, że podejmują świadome wybory. Może świadome o tyle, że z wizją dostępu do koryta. Jednak wilki rządzą dalej. Czy zatem warto wołać na puszczy? Warto, bo prawda do droga do wolności a wolność to jak powiedział cytowany już Beniamin Franklin "uzbrojona po zęby owca, która może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją. Nie kałachy, nie koktajle mołotowa tylko prawda, która dotrze do umysłów stada baranów, jest orężem zwycięstwa. Wtedy wilki zabijemy śmiechem.  

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:8)

Komentarze

Można dzień zacząć od przekleństwa i złorzeczenia, a można od modlitwy i błogosławieństwa, dzień przeżyć albo w mroku pierwszego wyboru, albo świetle drugiego . I tak dzień po dniu wybieramy albo życie, albo śmierć.

Pozdrawiam  

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1567239

Głowa do góry. Skazani jesteśmy na sukces. W tej wojnie przegrywamy bitwy ale ostatecznie osiągniemy zwycięstwo. To już się stało w przyszłości.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

r.z.

#1567243

449 lat temu Polacy stworzyli największe państwo w Europie.

1 lipca 1569 roku zawarto w trakcie sejmu walnego w Lublinie Unię Lubelską. W wyniku połączenia się Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego powstała Rzeczpospolita Obojga Narodów.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1567283