vikki - blog

Obrazek użytkownika vikki
Kraj

Hmm, nawet rym się zgadza. A myślałam, że do tematu Czumy nie będzie powodu wracać ale pomyliłam się. On istotnie rozmnaża się jak dżuma otaczając się zarazkami tej śmiertelnej choroby, które i jego samego może dopaść co byłoby naszym wygranym fantem na tej przedziwnej rządowej loterii.

Otóż obywatel Czuma beztrosko sięgnął do małpiarni...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika vikki
Blog

I to nie tylko w Kraju nad Wisłą. Tutaj też szerzy się wszędzie gdzie możliwe. Na początku lutego doszło do tragicznej w skutkach sprzedaży budynku Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej [SWAP].

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika vikki
Świat

Trzeciego marca odbyły się lokalne wybory w chicagowskim dystrykcie nr.5. Jest to duża dzielnica zamieszkana przez sporą grupę Polaków. Liczy ponad 300 tys. mieszkańców w tym Polaków ponad 50.tys.Wybory miały na celu wyłonienie reprezentanta do Kongresu USA na miejsce Rohma Emanuela, który został powołany do Waszyngtonu przez prezydenta Obamę.Emanuel jest demokratą i przedstawiciel Polonii dr. Victor Foryś startował z tej właśnie listy.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika vikki
Blog

Ostatnie wydarzenia w Kraju na niwie politycznej i
społecznej kazdemu w miarę myślącemu Polakowi nasuwają pytania o
lojalność, na które coraz trudniej znależć jednoznaczną odpowiedż.
Dlaczego trudną,? no cóż przyczyna jest w zasadzie prosta: liberalizm
i relatywizm.Tak więc w sumie zależy ona od punktu widzenia. Ale w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika vikki
Kraj

Tak się genialnie składa, że profesja Niesiołowskiego idealnie pasuje do jego osobowości. Pewnie od tych swoich plujek przejął sposób postępowania w życiu. Od 13-go lutego w Polonii chicagowskirj aż huczy. Większość słuchaczy polonijnych rozgłośni radiowych kipi z oburzenia, wściekłości, żalu, że się nie poznało na tym gagatku wcześniej. I...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika vikki
Blog

Kilka dni temu a dokładnie w niedzielę 1-go lutego miało miejsce spotkanie Polonii z dr. Markiem Ciesielczykiem. Spotkanie odbyło się w Domu SWAP-u w ogromnej sali łącznie z balkonami. Plakaty zapowiadające długo oczekiwane spotkanie były rozlicznie wywieszane w całej polskiej dzielnicy obfitującej w polskie biznesy ale nie tylko. Wiele...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika vikki
Kraj

Z gorących tematów na moim podwórku jest ostatnio nominacja A. Czumy na urząd ministra sprawiedliwości i jednocześnie prokuratora generalnego. Pan ten w środowisku chicagowskiej Polonii jest osobistością wielce znaną nie tylko z powodów nieodpartej sympatii do ciężkich, a mocnych napojów alkoholowych.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)