Czy jestem dzisiaj "Charlie"?

Obrazek użytkownika zbyszrom
Świat
Zdjęcie dziecka chrześcijańskiego z  głową obciętą przez fanatyków islamskich

Zabicie rysowników redakcji czasopisma przez ludzi fanatycznie broniących honoru swojej religii jest rzeczą straszną i trudną do zrozumienia dla współczesnego mieszkańca Europy. Mamy przecież sądy, wolność zgromadzeń, możliwość prowadzenia akcji politycznej, czy społecznej w celu przeciwstawienia się ludziom, którzy obrażają nasze uczucia. Czy Polscy komandosi mieliby strzelać do redaktorów pism, w których uparcie powtarza się brednie o „polskich obozach koncentracyjnych”? Czy należałoby spalić na stosie młode kobiety półnago wykonujące obsceniczne gesty z użyciem krucyfiksu na Placu Świętego Piotra? Nikt takich pytań nie zadaje.
A jednak, pomimo całego współczucia dla ofiar tej strasznej i idiotycznej zbrodni, nie mówię dziś „je suis Charlie” tak, jak nie identyfikuję się np. z tymi, którzy próbują wmówić światu, że Holokaust w znacznej mierze jest winą Polaków rzekomo współpracujących z jakimiś „nazistami” (młodzi ludzie w wielu krajach nie muszą wiedzieć tego, że naziści byli Niemcami) jak też nie mógłbym mieć nic wspólnego z pseudo aktorami ocierającymi swoje genitalia o wizerunek Ukrzyżowanego.
Te ostatnie działania są również przemocą – jest to przemoc psychiczna wobec wierzących, a także wobec ludzi mniej religijnych, szanujących jednak ostatnie dwa tysiąclecia naszej cywilizacji i nie będących obojętnymi wobec wyższych wartości, ani symboliki niezasłużonego cierpienia.
Podobno o zmarłych powinno się mówić dobrze, albo wcale. Dlatego nie będę pisać o zamordowanych rysownikach i redaktorach, ani  o tzw. karykaturach na temat chrześcijańskich (najczęściej), a niekiedy  muzułmańskich, lub żydowskich symboli. Powiem o szerszym zjawisku.
We współczesnym świecie łatwo jest zasłużyć sobie na miano prowokatora, nonkonformisty, odważnego krytyka, awangardowego artysty itp. kpiąc sobie z religii (zwłaszcza chrześcijańskiej), patriotyzmu i tradycyjnych wartości. Taka postawa może się wydawać nowoczesna, odważna i bezkompromisowa. W rzeczywistości jednak, w dzisiejszych czasach jest ona właśnie objawem konformizmu, często też oportunizmu, podążania za prądem, zgodą z obowiązującymi tendencjami i modą i nie ma nic wspólnego z odwagą, burzeniem zastanych schematów, czy wytyczaniem nowych ścieżek.
Może kiedyś należało być czasem burzycielem pewnych tradycji, które krępowały indywidualną wolność. Dziś jednak takie „burzenie” stało się częścią ideologii establishmentu, czymś bezpiecznym, popieranym przez elity i często biernie przyjmowanym przez szeroką publiczność, której może się wydawać objawem nowoczesności. To może nawet przynosić zaszczyty i znaczące profity uzyskane dość łatwym kosztem.
Poziom artystyczny przedstawienia teatralnego, wystawy malarskiej, czy karykatury może być żenująco niski, byle tylko ostro i dosadnie szydził z tego, co dla części społeczeństwa jest cenną wartością, czy świętością.
W mojej opinii jest to zwykłym oszustwem. Bardzo przeciętni, lub nawet marni artyści zyskują w ten sposób fałszywe miano odważnej awangardy, nie narażając się równocześnie tym, od których zależy ich kariera i pozycja, a jedynie tym, których, jak sądzą, mogą lekceważyć. Nie wszystkich jednak i nie zawsze można lekceważyć...
Obawiam się niestety, iż skutkiem ubocznym zbrodniczego zamachu fanatyków o wypranych mózgach, dokonanego ostatnio w Paryżu będzie to, że zwiększy się ilość różnego rodzaju szyderstw z wiary chrześcijańskiej i jej symboli po to, aby można było powetować sobie ograniczenia związane ze zbyt dużym ryzykiem kpienia z Proroka. Nas chrześcijan można obrażać przecież bezkarnie…
Czy mamy wobec tego brać przykład z muzułmańskich fanatyków? Na Boga, nie! Są inne sposoby działania - prawne, polityczne i inne, bez stosowania przemocy. Nie zawsze będą one skuteczne, a na pewno nie tak szybko i doraźnie działające, jak ostatni zamach w Paryżu (ponoć jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki zniknęły wszelkie karykatury Mahometa po obu stronach Oceanu).
Chrześcijaństwo zakłada jednak miłość bliźniego, wybaczanie nieprzyjaciołom itp. dlatego nie można kierować się nienawiścią wobec tych, którzy nas atakują. Tym się chyba różnimy od islamu, którego skrajne odłamy nawołują do pogardy i nienawiści wobec „niewiernych”.
Oni nie pozwalają na szyderstwa z Mahometa nigdzie na świecie, stosując metody zbrodniczych zamachów.
Zachodnia cywilizacja nie tylko, że pozwala na szyderstwa ze swoich chrześcijańskich korzeni nawet u siebie, ale nie robi praktycznie nic, aby powstrzymać masową eksterminację chrześcijan tam, gdzie panują inne religie i rządzą ich fanatycy.
Dlatego, oprócz zdecydowanego potępienia ostatnich zamachów we Francji, należy także potępić ludobójstwo chrześcijan na świecie (w tym obcinanie głów dzieciom), a także nie pozostawać obojętnym wobec poniżania naszej religii w Polsce i w Europie.

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (27 głosów)

Komentarze

Znakomity debiutancki wpis a i temat na czasie.
Wracając do tej tragedi w Paryżu to ja mam takie wrażenie że redaktorzy tego periodyku doskonale zdawali sobie sprawę że wcześniej czy pózniej zostaną w taki czy inny sposób ukarani. Nikt ale to nikt i to w żadnym cywilizowanym kraju nie ma prawa w ten sposób drwić z jakiejkolwiek religi.Niestety ale zbyt pózno i w taki sposób sie o tym przekonali.
Równiez w naszym kraju drwienie z chrześcijaństwa a zwłaszcza z katolicyzmu jest "wstępem" do wielkiej polityki choćby taka kreatura jak palikot.Uchodzi mu to do dziś bezkarnie, bo nikt z rządzących nie miał i nie ma zamiaru ingerować w takie działanie bo sami mają ten sam pogląd tylko że o tym głośno nie mówią.
Jestem zdeklarowanym przeciwnikiem karania kogokolwiek śmiercią , ale w takich wypadkach wskazana byłaby "wizyta" pana S.S

Pozdrawiam z +5

Vote up!
17
Vote down!
0
#1460161

Nie wierzę już, że prawo obroni nasze katolickie wartości ani w UE ani w Polsce.

 

"Chrześcijaństwo zakłada jednak miłość bliźniego, wybaczanie nieprzyjaciołom itp"

Najpierw pokuta, zadośćuczynienie i a potem wybaczenie. Wybaczenie bez dwóch pierwszych zachowąń wyrabia w złoczyńcy poczucie bezkarności.

Vote up!
17
Vote down!
-1

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1460188

w ciągu 20-u lat podali "gazetę" Charlir Hobdo" do sądu 14-cie razy, nie wygrali ani jednego procesu, muzułmanie podali raz i też przegrali. "Wybaczenie bez dwóch pierwszych zachowań wyrabia w złoczyńcy poczucie bezkarności". Więc co robić gdy śądów nie można nazwać sądami, brak kary za zło, jest przyczyną jeszcze większej ilości krzywd i przestępstw.

Pozdrawiam

ttp://gloria.tv/media/nenYsptubXq (link is external) (link is external)

Vote up!
5
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1460247

gdy zestrzelono nad Ukrainą samolot z blisko 300 osobami, niewinnymi i nikogo nie prowokującymi?

O ile w przypadku katastrofy smoleńskiej wmówiono międzynarodowej opinii publicznej, że to była "zwykła katastrofa", to już  w przypadku zestrzelenia pasażerskiego samolotu takich wątpliwości  nie było. Protest przeciw niewyobrażalnej  zbrodni, w której ofiarami były równiez małe dzieci nie wywołały protestu najważniejszych światowych polityków. Nie spotkali się na wspólnym marszu przeciw takim masowym zbrodniom!

Strzelanie do kilkunastu osób prowokujących takie własnie reakcje, to niewyobrażalna zbrodnia, a strzelanie do samolotu z prawie 300 osbami, to INCYDENT ?

Gdyby po 10.04.2010 świat zareagował i domagał sie wyjaśnienia katastrofy, w której zginął prezydent jednego z większych krajów Unii Europejskie oraz członka NATO, może zastopowałby imperialne zachowania Putina. Jak widać odwagi starcza tylko na zaprotestowanie przeciw kilku terrorystom, natomiast przeciwko prawdziwym zbrodniarzom wszyscy "ważni" chowają głowy w piasek. ŻENADA.

Vote up!
19
Vote down!
-1

Anka1

 

#1460193

...jaka to odwaga, otaczają się uzbrojoną po zęby ochroną i sobie idą....pfe - prawdziwą odwagą to bym nazwał na przykład publiczną wypowiedź o wywiezieniu z europy radykalnych islamistów, wypowiedzenie wojny terroryzmowi i wrócenie do chrześcijaństwa choćby we Francji - kiedyś uważanej za matkę kościoła w europie....

Vote up!
9
Vote down!
0

ardawl

#1460203

Już Ci odpowiadam;kopaczka czyli evita szpadel była zajęta aktywnym kopaniem w głąb 1 metra celem poszukiwania szczątek samollotu lub zwłok wespół z analogicznymi kopaczami rosyjskimi z tą różnicą ze Ci drudzy posługiwali sie buldożerami.Obecnie aby nie popełnic błedu wczesniejszego pojechała na lans jewropejski bo tam była makrela i jej pomocnik a zarazem mentor rudy.Społeczność z której się ponoć wywodzi nie bardzo ją interesuja bo ma za zadanie dokonczyć to co rozpoczął rudy a nie zdążył zakonczyć.Wracając do tych pajacy francuskiego pismidła to dostali to na co ciężko pracowali,ale nie wzieli pod uwagę wartości tej nagrody.trudno ale powinni przewidzieć swój biznesplan na działalnośc i dopiero po jego zatwierdzeniu podjąć dalsze działania osmieszające cudza wiare.Dla mnie osobiście to był tylko mały incydent nie warty pisania i rostrząsania tematu na poszczegulne partycje.Trójka lub czwórka zdeterminowanych osobników używających kałasznikowa media nazywają teroryzmem,a jak media powinny nazwać smierć 96 osób najwyzej postawionych w Polsce?To wszystko jest obłudą sprzedajnościa i najwyzszej jakości kołtunstwem jewropejskim.Poprawnośc polityczną trenowałem za Stalina ale ona miała sens w tamtym czasie natomiast obecna nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego nie wspominajac o strategii bezpieczenstwa narodowego.Na zakonczenie wypowiedz jakiegos znawcy tematu;kałasznikowa przy dobrej znajomości mozna kupić w Paryżu bez problemu jak i w Polsce tez.Co chciał przez to powiedzieć?Czy nalezy szukac kontaktu?

Vote up!
14
Vote down!
-1

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1460205

....się do marszów. W istocie morderstw nie popieram, uważam że są zbrodnią, ale zbrodnie można popełniać również wykorzystując prawo, sądownictwo i inne tzw "demokratyczne " mechanizmy budowane na poprawności. Lżenie ludzi inaczej myślących, lżenie ich świętości w imię tolerancji to też swego rodzaju zbrodnia. Niszczenie wielowiekowych tradycji poprzez ich wyśmiewanie, a nawet wręcz usuwanie poprzez mechanizmy prawne to też prowokacja.i swego rodzaju zbrodnia. Autor publikacji pisze, że przecież mamy sądownictwo - toć to śmiech. Sądownictwo w III RP to ramię władzy nie ma wiele wspólnego z niezależnością, niezawisością. Pokazywanie krzyża zanurzonego w nocniku to przecież nikogo nie może obrażać to przecież awangardowe dzieło artysty. Tęcza gejowska wybudowana na przeciwko wejścia do światyni toć symbol tolerancji i miłości, genitalia zawieszone na krzyżu toć współczesny artyzm i postęp. To są wydarzenia promowane, a jednocześnie stanowiące wyraźne prowokacje. I tu omyłka, bo zamiast używać sobie bezkarnie nadal na chrześcijanstwie tkneli muzułmanów, a ci nie są aż tak spolegliwi i obojętni jak tzw chrześcijanie. Tym wszystkim, którzy uważają, że szarganie świętości z niechęcią ale dla świętego spokoju (który dla tzw chrześcijan jest najważniejszy) nie wymaga drastycznych reakcji, przypominam, że Chrystus biczem porozpędzał handlarzy profanujących świątynię i powywracał im stragany. A my przyłączamy sie co najwyżej do ...... marszów, piszemy listy pasterskie. I jest ok ! OBŁUDA. Niestety prowokatorzy rozwijają skrzydła i zazwyczaj prowokacje rozszerzają, tym razem jednak zapewne odwagę szczególną wykażą w stosunku do chrzecijaństwa...... muzułmanów zostawią przynajmniej na razie w spokoju.

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1460209

Niech się cieszą te ubeckie i lewackie hieny, które plują i profanują nasza religie i wiarę, że katolicy to ludzie spokojni i posłuszni naukom Jezusa Chrystusa, bo już dawno by dyndali.

Ale wyznawcy Allacha już nie mają takiej cierpliwości i wyrozumienia, gdy ktoś opluwa i znieważa Koran i Allacha. Nie można opluwać bez końca czyjeś wiary, i poniżać jej, i czuć się bezkarnym, nawet w imię wolności słowa i demokracji.

Vote up!
11
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1460216

z Twoim punktem widzenia i takie akcje jak paryski Marsz uważam za dziecinadę nie mającą przełożenia na konkretne przeciwdziałania. Przeszli w asyście ochrony, wyrazili swój protest i na tym się skończyło. Medialnie ładnie wyglądało ale to na islam nie działa. Islam szanuje tych, co poważnie traktują swoją religię, nie ośmieszają jej pseudoartystycznymi instalacjami a tu w Europie akurat jest na odwrót.Oczywiście, że na sądy nie ma co liczyć bo realizują one politpoprawność zamiast przepisów kodeksów. Myślę, że lepszy skutek odniosłoby spranie po tyłku takiego pseudoartysty zamiast chandryczyć się z nim po sądach. Pewnie, że podniosłoby się globalne larum jaka to u nas panuje nietolerancja ale niechby sobie globalni architekci pogdakali jak nie mają nic konkretnego do roboty.

Nie powinniśmy pozwolić na to aby instalowano nam nienawiść religijną gdyż w sumie globalistom chodzi o wyeliminowanie z życia narodów wszelkich religii jako fundamentu moralności i bytu. A to właśnie zaczyna się dziać. Europa, która nie szanuje swoich korzeni cywilizacyjnych zaczyna płacić za to wysoką cenę i sądzę, że będzie płacić jeszcze większą.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-1

Szpilka

#1460310

artykuł i bardzo dobry debiut.

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1460249

Dawniej nazywano to "lynczem", a dochodziło do nirgo wtedy, kiedy ludzie przestawali wierzyć w sprawiedliwość i dobrą wolę sądów. Wówczas przemawiał colt, a teraz kałach. A muzułmanie mają naprawdę krotką, a nawet bardzo krótką cierpliwość, jeśli chodzi o Islam, i poniekąd nie ma się czemu dziwić. Poniżanie religii, nieważne jakiej, jest poniżaniem każdego z wyznawców, a w przypadku Islamu, muzułmanie traktują swoją religię bardzo poważnie. 

Co do siłowego starcia Islamu z Chrześcijaństwem, jest ono nieuchronne. A która z religii wyjdzie z tego zwycięsko, to zdarzenia w Paryżu dają na to odpowidź. Powtarzam, ze starcia siłowego.

Vote up!
7
Vote down!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1460272

Wybacz, Zbyszrom, ale ilustracja, która zamieściłeś sprowokowała mnie do takiego oto komentarza: Choć do fanatyków siebie nie zaliczam, to trudno mi opanowac emocje, widząc takie oto "kwiatki":

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fmiesne-danie-rzez-wolynska-w-menu-podczas-happeningu-w-kijowie-video-foto

 

Wydaje mi się, że warto mieć na uwadze stare porzekadło: Kto sieje wiatr, ten zbiera burze. Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1460290

Demon lewactwa znowu zostal obudzony w zachodniej stolicy bolszewizmu Paryzu.
Zaczne od konca pytaniem, kto odniesie z tego ataku i obecnego cyrku najwieksze profity?
Czy znowu przypadek ze najwiecje slychac o Zydach i ich bezpieczenstwie?

Lewackie czasopismo Hebdo bylo stala prowokacja lewacka i grajaca na uczuciach religijnych roznych wyznan.
Czy rzad frnacuski tego nie widzial ,niechcial widziec ,czy specjalnie tolerowal czyli bral udzial w prowokacji?
Moim zdaniem to byla celowa dzialalnosc rzadu.Kto stal za bandytami ktorzy dokonali ataku,bo zaraz wiedziano dokladnie, kim sa mimo ze byli zamaskowani.Oni byli dobrze znani policji,czy ich wlasnie nie podpuszczono zeby osiagnac wlasnie ten cel.
A celem jest obudzenie swiatowego lewactwa w walce z religia, a przy okazji wprowadzenia nowych restrykcji obywatelskich pod plaszcykiem walki z terroryzmem i posiadaniem broni.
Ale jak widac znowu bandyci bron maja, a nie ma jej zwykly obywtel.
Nastepnym celem tej prowokacji bylo napuszczenie spoleczenstwa na muzulmanow i mozliwosci w przyszlosci stosowania juz bardziej ostrych akcji pacyfikujacycch ta grupe.

Jakos nikt na swiecie nie przylaczyl sie do protestu Polakow wspierajacych Radio Maryja ktore glosi wolne slowo,nikt na swiecie nie wziol pod ochrone Blogiera ktory satyrycznie przedstawial Komora, takich przykladow mozna z samej Polski podac setki, a w szczegolnosci przypadki z pisaniem prawdy na temat holokaustu czy mordrcow zydowskich sa w Polsce bezprzykladnie tempione, a ich autorow sie niszczy moralnie i fizycznie.

Czy swiat sie obudzil gdy w Rosji morduje sie dziennikarzy gdzie nieistnieje wolniosc slowa poza slowem jedynuie slusznym i prawdziwym Putina?
Nikt w swiecie palcem nie kiwnal kiedy faszysci rosyjscy robia czystki rasowe w swoich miasteczkach.

Lewactwo i wolnosc slowa jest na pokaz wtedy kiedy jest to wygodne.
Na dzien dzisiejszy objeto ochrona dzielnice zydowskie i ich sklepy przekaz w siwt jest pompowany
we wszytkich rozglosniach,tak jak by to byl atak tylko na nich.Bandytow oczywiscie zabito, a nie schwytano bo zywy moglby cos wiecej powiedziec,zreszta moze tez i sie sie nie dali wziasc zywcem o tym sie juz nie dowiemy.

Atu dwa filmiki dotyczce wolnosci w Rosji za ktora swiat sie nie upomina.

https://www.youtube.com/watch?v=t0FqLI3fXrA

https://www.youtube.com/watch?v=aYEMfYE86jk

Napewno teraz sluzby beda latwiej mogly kontrolowac spoleczenstwo i wcale nie chodzi tu tylko o muzulmanow ale o tych co by im sie zachcialo zmienic NWO jaka jest UE.Latwiej mozna bedzie opodatkowac obywateli na rzecz niby bezpieczenstwa,i latwiej wyslac bedzie mozna wojsko na walke z muzulmanami,ale czy po muzulmanach nie nastapi czas na zbroina likidacje katolikow?
W kazdym badz razie znowu NASI zarobia na broni.

Vote up!
6
Vote down!
-4
#1460291

Jeszcze nie, autorze. Jeszcze nie....

Vote up!
2
Vote down!
0

Stasiek

#1460301

- potępienie islamskiego terroryzmu jest nakazem chwili!

Vote up!
5
Vote down!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1460311

Masz racje, nawet w takich gazetach i w taki sposób, ale tez nie tak z dnia na dzień kpić z jakiej kolwiek religi, nawet tych o których mało lub wcale nie wiemy.

POZDRAWIAM

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1460314

Uważam, że poszanowanie uczuć religijnych jest ważniejsze od prawa do wolności słowa. Ale tylko wtedy, gdy nienarusza to prawa do krytyki. Innymi słowy: prawo do mówienia, pisania i rysowania tego co mi się nie podoba - tak; szyderstwo: nie!

Vote up!
6
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1460316

i tylko o szyderstwo własnie chodzi, tylko o to

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1460318

roznych kultur ta linia gdzie indziej przebiega my jako chrzescijanie jestesmy daleko nieskonczenie bardziej tolerancyjni i odporni na krytyke,muzulmanie i nie tylko nuie znaja sie na zartach i tych co dowcipkuja skracja o glowe.
Oczywiscie ze walka z terroryzmem musi byc bezwzgledna tylko jestem pewny ze to bedzie poczatek
czegos wiekszego,zacznie sie inwigilacja i przesladowanie calkiem niewinnych osob.
Ze teraz rzady pod pretekstem walki z terrorem beda mialy narzedzie aby utrzymac sie u wladzy i beda kazdego kto chce zmienic obecny rzad traktowac jak terroryuste. Za komuny nazywali nas kontrewolucjiniztami teraz moga nas nazwac terrorystami.
Radykalizajcja obchodzenia sie z muzulmanami w krajach zarabionych moze spowodowac do poczucie sie ich jako obywateli 2 kategori a to juz jest niebezpieczne i moze spowodowac ich powstanie.

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1460338

- Póki są w dużej mniejszości. To zrobimy z nimi porządek, tak jak to zrobił kiedyś gen. Pershing.

A jak chcą u nas mieszkać to muszą się przystosować do naszego stylu życia i naszych wartości. Muszą dajmy na to zaakceptować to, że żadne strefy shariatu nie będą tolerowane, a ich wrażliwość i tolerancja religijna, poglądy polityczne i obyczajowe nie mogą się zasadniczo różnić od naszych. 

Nasza kultura, nasze zwyczaje, nasze symbole są ważniejsze, bo nasza zachodnia, łacińska cywilizacja ma chrześcijańskie korzenie. A jak im to nie odpowiada to zawsze mogą wrócić do siebie. Nawet jak u nas mieszkają od pokoleń. 

Co do przedziwdziałania terroryzmowi to zgodziliśmy się już na pewien poziom inwigilacji, bo to lepsze niż nicnierobienie. Dlatego skanery na lotniskach, podsłuchiwanie rozmów telefonicznych i informacji przesyłanych Internetem, albo kamery na ulicach, w centrach handlowych, lotniskach, metrze, autobusach, czy nawet automatyczne identyfikowanie tablic rejestracyjnych i twarzy. Po to aby śledzić tych, którzy mają złe zamiary. I chyba już wystarczy tych uprawnień. Wiecej nie trzeba. Jednak nie wyobrażam sobie aby jakakolwiek władza mogła wykorzystać takie dane, albo choćby mieć do nich dostęp. Odpowiednie służby - owszem, ale z poszanowaniem tajemnicy osobistej, korespondencji, itd. Podobnie jak lekarz, albo ksiądz na spowiedzi - wie o nas wszystko, ale ujawniać osobom postronnym tego nie może. 

Vote up!
5
Vote down!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1460342

tej grupy kulturowej tak odmiennej o obcej,a zarazem ekspansyjnej pod kazdym wzgledem.
Ich fanatyzm religijny i ciemnota to wynik prania mozgow przez odpowiednie ichnie elity.
Polacy tez maja wyprane mozgi tylko w druga strone ciemnota,nienawisc idzie w parze.

Mowisz niech powstana,uwazam ze musimy ich stlamsic zaczym powstana, bo ich powstanie nie bedzie
wojna otwarta,tylko w imie Alha beda rznac kadego kto im sie nawinie na reka w kazdej sytacji i w kazdym wieku,a pamietaj zydostwo rozbroilo Europe wlasnie po to zeby terrorysci przez nich sprowadzeni mogli podrzynac gardla Chrzescijanom.
Ja mam bron i moge sie bronic w kazdej chwili moje dzici tez to potrafia ale,ale bestie szkolone w Al-Qaeda nie maja nic do stracenia dla nich zycie doczesne to strata czasu tam po smierci w niebie czeka im obiecane zdajsie 70 dziewic,a wiesz co to oznacza dla niewyzytego muzulmanskiego mlodego byka.
Tam nie ma burdeli,dyskotek,cichodajek,jagodzianek,itd.im cisnienie, a wlsciwie ,sperma na mozg pada.
Ich temperament jest kierowany przeciw chrzescijanom kiedys swoja sperme zostawiali w PRLu i w innych bratnich krajach gdzie im za pare zielonych dziewczyny robily dobrze jak zadna inna Arabka.Zreszta sex Araba z Arabka to w wiekszosci jak sex z koza,oni nie mieli Wislockiej.
Walka z nimi moze sie odbywac na calkiem innym poziomie niz wyobraza sobie wiekszosc z kultury lacinskiej.
Najpierw ta kulture trzeba poznac ,rozpracowac,i wtedy podjac dzialnia,
Znam ich dobrze,mialem ich pod soba przez pare lat byli w jednej firmie Palestynczycy,Marokanczycy,Egipcjanie,Tunezyjczycy wszyscy jednej wiary wszyscy sie gryzli i podkopywali nawzajem.
Jedyni9e Egipcjanin mowil ze on nie jest Arabem tylko Egipcajninem mowiacym po Arbsku i ta reszta to dla niego to cholota.
I wlasnie ta droga trzeba isc ich srodowisko nie jest wcale wspolne.
Ja ich krotko trzymalem za morde a i tak nosilem bache na plecach, bo mimo zejeden na drugiego do mnie donosil wcale nie mialem pewnosci zeb ten co donosi mi noza w plecy nie wsadzi,choc mialem na nich bardzo dobra metode wspolpracy i wspolzawodnictwa.
Uwazam ze obecnie z nimi trzeba zaczac metodami psychologicznymi ,inteligentnie nie na sile,bo owszem mamy przewage jeszce ale ile mozemy poniesc niepotrzbnych ofiar.
Kazdy kto mial z nimi doczynienia ten wie gdzie sa ich slabe strony.

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1460353

większości tego typu zdarzeń wskazuje, że podłożem nie jest religia taka czy inna, niestety!!! Religia jest wykorzystywana do tworzenia, bazując na, poniekąd, najwyższych ludzkich uczuciach do tworzenia rezerwuarów nienawiści. Jak głęboko jest ona wbijana do głów ,widać, na naszym podwórku, choćby w sposobie organizacji wycieczek izraelskiej młodzieży do Polski. Przedstawia ją się jako kraj skrajnych antysemitów, pokazując, choćby inscenizację o tym mówiące. Pokazywanie miejsc zagłady Żydów, miejsc ich martyrologii jest pokazywane w sposób szkalujący Polaków, bo uwypuklając miejsce zdarzeń a nie wykonawców.Dziwnym trafem o "Sprawiedliwych wśród Narodów" młodzi Izraelczycy NIE WIEDZĄ NIC, natomiast o tym, że są narodem wybranym a cała reszta ludzkiej populacji,goje, ma jedno zadanie, a mianowicię służyć Żydom jest absolutem, aksjomatem na którym jest opatra żydowsa mentalność...Negacja tego żydowskiego" naturalnego" prawa jest dla Żydów świętokradztwem, zbeszczeszczeniem drogi do celu, jaki ma przed sobą naród wybrany, czyli RZĄDZENIE ŚWIATEM!!! Gdybym to ,na ten przykład, chciał ogłosić wszem i wobec, zostałbym okrzyknięty dewiantem, gwałcicielem wszystkich i wszystkiego a zapewne z pierdla nie wyszedł bym nigdy o ile bym jeszcze żył...A przecież powiedziałbym tylko PRAWDE!!!, prawdę pisaną!!!!) o Żydach i nieżydach, o ich wzajemnych relacjach. Czy ktokolwiek zadał sobie trud, by sprawdzić za czyje pieniądze skrobie swe wiekopomne dzieła Gross....Polecam poczytać w zródłach powszechnie dostępnych, choćby o jego wykształceniu i drodze "na wyżyny"...Tyle o tym-jestem przekanany, że 50 % ewentualnych czytelników mojego wpisu ,a priori, uzna mnie za oszołoma. Dalej....Islam jest uznawany za religię pokoju ale najczęściej przytacza się fragment Koranu o nagrodach za walkę z niewiernymi...Potęga indokrynacji powoli wbija do głów akurat wiedzę o tym a nie innych faktach.....dlaczego, dla równowagi, nie mówi się o nagrodach chrześcijaństwa dla swoich bojowników z niewiernymi, t.j. z Islamem, dlaczego tak mało mówi się o genezie Krucjat i o nagrodach za uczestnictwo w nich.... Nie rozumiem dlaczego nic nie mówi się o tym,że Jezus został uznany przez Islam za Proroka, konkretnie jednego z proroków.Na całym świecie są wydawane piekielne, nomen omen, pieniądze, by te nienawiści kultywować, by nie stracili racji bytu ci, którzy dzięki tym nienawiściom funcjonują,ba, robią kapitalne interesy...Irak, Afganistan...Współczesna krucjata przeciwko Islamowi mająca rację bytu dzięki kłamstwom(atak na WTC, broń masowego rażenia w Iraku), kilku islamskim oszołomom, którzy poczuli się obrażeni i urażeni niewybrednymi rysunkami, kpiącymi z tego, co kochają.... Metody działania są tak samo brudne, bez względu na to kto i w jakim celu je stosuje, ale granie na religijnych uczuciach, jest ,w moim przekonaniu, tak po prostu chamskie, niskie i godne pogardy! Najgorsze jest to, że to banalne w/g naszej mentalności zdarzenie może doprowadzić do eskalacji nienawiści, o której nam się nie śniło..!

Vote up!
9
Vote down!
0
#1460349

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Świetobor nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

trafiłeś w przysłowiową 10-tkę. Zgadzam się w 1000% z tym co napisałeś.

Vote up!
2
Vote down!
-5

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1460351

Ciebie za oszołoma nie uważam, zgadzam się z tym co napisałeś.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1460359

wypadek dodam, że moja odpowiedź jest skierowana do "Thomas555".

Vote up!
3
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1460361

No widzisz, większość (na razie wszyscy) przyznało Ci rację. Nie bądź pesymistą.

Vote up!
2
Vote down!
0

Stasiek

#1460429

Uważam, że Europa, powinna pójść drogą, o której mówił prezydent Putin. Choć nie wiem czy nie jest już na to za późno.

„Każdy przedstawiciel mniejszości, pochodzący z dowolnego miejsca na świecie, jeżeli chce żyć i pracować w Rosji, powinien mówić po rosyjsku, i przestrzegać rosyjskiego prawa. Jeśli muzułmanin woli prawo szarijatu, to radzimy mu, aby przeniósł się do tych krajów, gdzie szarijat obowiązuje. Rosja nie potrzebują mniejszości muzułmańskich. To te mniejszości potrzebują Rosji aby je chroniła, ale my nie będziemy tworzyć specjalnych przywilejów, ani zmieniać naszych praw zgodnie z ich życzeniami. Mogą sobie krzyczeć głośno o „dyskryminacji”. Nie będziemy tolerować braku szacunku dla naszej rosyjskiej kultury. Takie samobójstwo kulturowe ma miejsce w Ameryce, Anglii, Holandii i Francji, i muzułmanie przechwycą władzę w tych krajach. Jeśli my mamy przetrwać jako naród, to Rosja nie pójdzie tą drogą. Rosyjskiego prawa i tradycji nie da się pogodzić z brakiem kultury i prymitywnymi zwyczajami szarijatu. A jeśli nasz szanowny ustawodawca (Duma) uważa, że należy stworzyć nowe prawa, musi przede wszystkim mieć na uwadze interes Rosji i pamiętać, że mniejszości muzułmańskie nie są rosyjskie.’’

W podobnym tonie wypowiadał się kilka lat temu premier Australii choć cytatu nie potwierdzę w źródłach oficjalnych.

- Jeśli wam się nie podoba w tym kraju, to wyjeżdżajcie. Muzułmanie, którzy żyją zgodnie z prawami muzułmańskiego (szariatu), zostaną wydaleni z Australii - zapowiedział ostro były premier Australii Kevin Rudd.

Były premier Australii, Kevin Rudd, wywołał burzę protestów ze strony muzułmanów, gdy powiedział, że popiera agencje wywiadowcze sprawdzające i śledzące to, co dzieje się w każdym z meczetów w kraju. Oto jedne z wypowiedzi Rudda:
 

„Dostosowywać się powinni imigranci, a nie Australijczycy. Zgódźcie się z tym albo stąd wyjeżdżajcie. Jestem zmęczony tym, że ten naród stale martwi się o to, jak nie obrazić przedstawicieli innej kultury lub jak ich nie ograniczyć. Po atakach terrorystycznych na Bali większość Australijczyków przeżyła falę patriotyzmu. Nasza kultura rozwijała się w przeciągu ponad dwóch stuleci walk, upadków i zwycięstw, kiedy miliony mężczyzn i kobiet szukały wolności. Mówimy po angielsku, nie po hiszpańsku, libańsku, arabsku, chińsku, rosyjsku czy po innemu. Dlatego, jeśli chcecie stać się częścią naszego społeczeństwa, nauczcie się naszego języka!.” 
 

„Większość Australijczyków wierzy w Boga. Nie jest to jakieś chrześcijańskie, prawicowe czy polityczne stwierdzenie, a po prostu fakt, ponieważ to właśnie chrześcijanie założyli ten kraj na chrześcijańskich zasadach i jest to bardzo wyraźnie widoczne w dokumentach. I mamy oczywiście prawo pokazywać o tym ilustracje na ścianach szkół. Jeśli Bóg was urazi, to proponuję wybrać inny kraj świata na swój dom, gdyż Bóg jest częścią naszej kultury. Będziemy przyjmować waszą wiarę i nie będziemy pytać, dlaczego tak wierzycie. Prosimy jedynie, byście przyjmowali też naszą wiarę i żyli z nami w pokoju i harmonii.”
 

„To nasze państwo, nasza ziemia i nasz styl życia i damy wam wszelkie możliwości, by się tymi rzeczami cieszyć. Jednak dopóki nie przestaniecie narzekać i płakać z powodu naszej flagi, przysięgi, chrześcijańskiej religii albo naszego trybu życia, to bardzo polecam wam skorzystanie z jednego z bardzo ważnych australijskich praw – prawa do opuszczenia tego kraju. Jeśli wam się tu nie podoba, wyjedźcie. Nie zmuszaliśmy was, byście tu przyjeżdżali. Poprosiliście, byśmy dali wam możliwość tu mieszkać. Zatem przyjmijcie kraj, który już przyjęliście.” - powiedział były premier Australii, Kevin Rudd. http://www.fronda.pl/a/premier-australii-do-muzulmanow-jesli-wam-sie-nie-podoba-to-wyjezdzajcie,26004.html

 

Islam nigdy nie był, nie jest i nie będzie religią pokoju w naszym rozumieniu. Islam to nie tylko religia a zbiór praw regulujących wszystkie dziedziny życia. I dlatego muzułmanie w większości są jacy są. Po praniu mózgu od dzieciństwa będą traktować nie-muzułmanów jak wrogów.

Vote up!
4
Vote down!
-5

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1460350

że dla co niektórych każdy mój komentarz nadaje się do zminusowania bez względu na to co napisałem. Pokazuje to poziom dyskusji. Wszyscy popierają wpis ale już nie innych też go popierających. Nielogiczne i bezsensowne. 

Vote up!
3
Vote down!
-2

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1460616

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

ż dbrz wdzsz.Mssz sę nczyć z tym żyć lb t n przychdzć .Znjdzsz t wl kcj l lgk t n brdz,n mż lpj,n zwsz.Pzdrwm

Vote up!
2
Vote down!
-5

Verita

#1460619