Przybędzie do nas Papież Franciszek

Obrazek użytkownika Stolnik
Idee

Czas życia naszego narodu jakby wyraźnie przyspieszył. Z tego też wynikają określone kinsekenncje dla każdego z nas. Możemy zostać niemymi widzami tego co nas otacza. Można jednak spróbować dołożyuć chociaż niewielki kamyczek znaczący naszą drogę przez niełatwy czas w jakim prtzyszło nam żyć.

Przede wszystkim wizyta kolejnego Papieża to nie przyjazd któregoś ze znaczących poilityków, ale coś zupełnir innego. on nie przyjeśdzą do nas by nam coś dać czy też coś ugrać. Ten sługa sług ma do zaoferowania słowa życia. Zresztą takie jest też przesłanie płynące do nas codziennie od naszego Mistrza i zarazem najlepszego przyjaciela jakiego mamy, czyli naszego Pana Jezusa Chrystusa, Warto jednak przy tej okazji wrócić du tego czego nas uczył nasz wielki rodak Świety Jan Paweł II Wielki. warto sobjue przypomnieć te najważniejsze jego pouczenia stanowiące dla nas drogowskazy w naszych poplątanych czasach. Takim niewielkim przyczynkiem może być strona poświęconanauczaniu świętego Jana Pawła II http://janpawel.ultimatefreehost.in . 

Nie ma tam żadnych rewelacji. Budując tę stronę polstanowiłem tylko i wyłącznie wsazać jego pisma i homile. One same przez się stanowią wystarczjący bodzieć dla refleksji nad naszym czasem i życiem jakie prowadzimy. Wydaje się, że jest też narzędzie, które pomoże przygotować się na przybycie obecnego Papieża Franciszka. Nie tylko przez refleksję nauczania jego wielkiego poprzednika, ale również modlitwę, której on potrzebuje stale. Na stronie tej można znaleźć również różaniec, który prowadzi własnie święty Jan Paweł II.

Oczywiście podobnych stron można znaleźć więcej. To jest jedna z prób refleksji nad jego nauczaniem. Została zrobiona oczywiście z mej subiektywnej perspektywy. Jednak to doświadczenie może się przydać każdemu nieraz bardzo skołowanemu i skołatanemu człowiekowi żyjącemu z nami i obok nas. Zapraszam do odwiedzania tej strony, by tym lepiej i godniej przywitać Papieża Franciszka.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)