Dusze w Czyśćcu cierpiące

Obrazek użytkownika pokrzywa
Świat

Z dopustu Bożego mogą pomóc duszom cierpiącym osoby żyjące. Jest to szczególne i wyjątkowe apostolstwo, które powinien podjąć każdy katolik i prawdziwy chrześcijanin. W czym się przejawia wyjątkowość tego apostolstwa?

1. Jest spełnieniem uczynku miłosierdzia. Nie pomagać duszom czyśćcowym to tak, jak by widzieć człowieka, który bardzo cierpi na jakąś chorobę tylko dlatego, że nie może wstać i wziąć lekarstwa z sąsiedniego pokoju. Bez tego lekarstwa musi cierpieć i czekać, aż organizm o własnych siłach pokona dolegliwość. Jeśli dostanie lekarstwo choroba bardzo szybko minie. Pomyślmy, stoimy obok łóżka z chorym i biernie patrzymy na jego męki. Chodzimy, gościmy się z innymi, zabiegamy o różne sprawy tylko o cierpiącym nie pamiętamy… Cierpienia w czyśćcu są znacznie większe niż te ziemskie. Dusze te cierpią w niewypowiedziany sposób. Gdybyśmy mogli sobie to uświadomić serce pękło by nam z litości.

2. Jest apostolstwem, które może realizować każdy chrześcijanin bez względu na wykształcenie, pochodzenie, zajmowane stanowisko czy funkcję, (świecki, duchowny czy osoba zakonna).

3. Realizacja jego

– pomaga duszom czyśćcowym,

– uwrażliwia żyjących na odpowiedzialne i pobożne przeżywanie swego życia,

– stanowi przykład do naśladowania dla innych,

– zapewnia wstawiennictwo dusz czyśćcowych w życiu i po śmierci.

Pamiętaj, że każdy dobry uczynek możesz ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Każde cierpienie fizyczne i duchowe znoszone w duchu pokory i oddania Bogu można ofiarować za dusze czyśćcowe, każdą chorobę, niedomaganie, problemy w pracy, rodzinie, problemy finansowe, brak pracy jeżeli to jest znoszone godnie i oddaniem woli Bożej możesz ofiarować za dusze w czyśćcu. Wystarczy tylko wzbudzić w sobie akt ofiarowania uczynku, czy cierpienia dla dusz lub dla konkretnej duszy. Poza tym, gdy przechodzisz obok kościoła, wstąp choć na chwilę, kilka minut i odmów obojętnie jaką modlitwę w intencji dusz ( Zdrowaś Mario, Ojcze Nasz ), zapal świeczkę wotywną pod świętym obrazem, krzyżem w intencji dusz, daj ofiarę do puszki, to wszystko możesz ofiarować za dusze. Są to bardzo proste sprawy i do wykonania dla każdego, a dla dusz w czyśćcu są to Dary Bezcenne, które skracają ich cierpienia. Pamiętaj, że największy dar dla dusz to Ofiara Mszy Świętej i Komunii świętej w ich intencji oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pamiętaj, że codziennie ktoś umiera, zmów koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji konających, jest to wielka pomoc dla umierających grzeszników. Pamiętaj, nie ma większych przyjaciół od dusz czyśćcowych, gdy ofiarujesz coś dla nich, wiedz, że będą Ci wdzięczne i będą się za Tobą wstawiać do Pana Boga. Twój dar nie pozostanie zapominany przez te dusze, które Bóg bardzo kocha. Bóg nagradza tych, którzy ratują je od cierpień czyśćcowych. Pomaganie duszom czyśćcowym to objaw wielkiej miłości i współczucia. Tym czynem sam ratujesz siebie od cierpień w czyśćcu, gdyż przy Twojej śmierci, wszystkie dusze, którym pomogłeś za życia, będą przy Tobie i będą się wstawiać za Tobą.

Nic tak nie ciąży czyśćcowej duszy, jak żal, czy nienawiść tych, którzy zostali na ziemi. W przeciwieństwie do obopólnej korzyści, jaką jest ofiarowywana za zmarłych modlitwa nienawiść taka przynosi obopólną szkodę. Nikt, bowiem, kto żywił w sercu nienawiść choćby to była nienawiść umotywowana doznaną ongiś krzywdą przed odcierpieniem takich samych mąk, jakich duszy winowajcy żalem swym przysporzył nie zobaczy Stwórcy. Przebaczenie umarłym z miłości Boga i bliźniego przynosi ogromną ulgę cierpiącej duszy, a równocześnie zapewnia żyjącym łaski Boże. Należy, więc wszystko przebaczyć za życia, aby nam wszystko zostało po śmierci przebaczone. Najmiłosierniejszą, najczulszą, najmożniejszą Orędowniczką dusz w Czyśćcu cierpiących jest Najświętsza Maria Panna. Litość Jej chyli się nad tym straszliwym kotłowiskiem niewysłowionych mąk, a najlepsze Jej serce, choć korzy się przed Sprawiedliwością Boga współczuje tym nieszczęśliwym i wstawia się za nimi nieustannie. Toteż dzięki wyjątkowym przywilejom ma Ona moc i prawo w każde większe Swoje Święto, wyzwolić kilka dusz z ostatniego Kręgu Czyśćca, lub uprosić dla srożej cierpiących przejście w łagodniejszy krąg. - Fulla Horak

Twoja ocena: Brak Średnia: 1 (1 głos)