Gdzie byli ludzie?

Obrazek użytkownika parodystka
Kraj

Dzisiaj, około godziny 15.30 przyszłam do Sejmu, aby wpisać się do Księgi Kondolencyjnej i oddać hołd Zmarłemu śp. Marszałkowi Seniorowi Kornelowi Morawieckiemu. Myślałam, ze stanę w długiej kolejce - niestety nikt nie czekał przed wejściem, do wpisu czekało kilka osób, wśród nich poseł Paweł Kukiz w luźnej, chwilami wesołej rozmowie z innym nieznanym mi posłem. W Sali Kolumnowej wśród warty honorowej samotna prosta trumna i kilka, może dziesięć osób. Zrobiło mi się strasznie przykro. Ten Wielki Człowiek, który narażał się przez tyle lat dla nas, który swoją wielką wizją Polski Niepodległej trzymał nas przy życiu w stanie wojennym, a i teraz swoim inauguracyjnym przemówieniem w Sejmie podniósł nas na wyżyny patriotyzmu - leży tak samotny? Gdzie są ludzie, którzy przecież powinni pamiętać tę Jego walkę i chociaż w ten symboliczny sposób Mu podziękować?

Kiedy wychodziłam, do Sejmu przychodziły pojedyncze osoby - dobre i to.

Na szczęście w kondukcie, który szedł od Sejmu do Katedry Polowej W.P. było wiele osób i mam nadzieję, że bardzo wiele osób pożegna Pana Kornela w jutrzejszych uroczystościach pogrzebowych.

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj Mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym, amen.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

 ... ale fakt że gmach Sejmu jest w Warszawie - bastionie PO - gdzie wystawiono księgę kondolencyjną nie jest tu bez znaczenia. Szkoda, że nie dano nam wszystkim internautom możliwości elektronicznego składania kondolencji do księgi ale przypuszczam, że wtedy serwer by się "zapchał" ich ilością, dlatego tą drogą przyłączam się do wszystkich pogrążonych w żałobie po Kornelu Morawieckim bez względu na ich przekonania polityczne czy narodowość.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1605102

mam podobne odczucia i trochę mi smutno,ze nie dano nam takiej szansy

pozdrowienia z Ziemi Sląsko-Dąbrowskiej

 palące się świece i serdeczna modlitwa była cały czas ze Zmarłym i Jego Rodziną i Przyjaciółmi

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1605163