A. Klarenbach - bez amnezji.

Obrazek użytkownika ossala
Blog

Pozwalam sobie "wrzucić" dla przypomnienia dwa z moich licznych tekstów nt. funkcjonowania mediów publicznych, w tym ich dziennikarzy - po tragedii smoleńskiej, za czasów PO/PSL. Zirytował mnie bowiem bezrefleksyjny zachwyt wielu nad dzisiejszą postawą dziennikarską Adriana Klarenbacha. Pomijąjąc treść moich dawnych wpisów (odnoszą się one bowiem do konkretnych programów, rozmów i wypowiedzi) - mnie samą zadziwił poziom własnych, negatywnych emocji. Musiał mi facet nieźle podpaść.

PS. Gawrionowi dziękuję za odzyskanie tych wpisów.
 

Wrzucam do jednego worka celowo: Klarenbach, Arabski i Nowak (Autor: Ossala, tekst z 14.08.2010)

   Wrzucam do jednego wora celowo: Adrian Klarenbach (TVP INFO), T. Arabski (ten od samolotów dla VIP-ów), S. Nowak (straż przyboczna Komorowskiego). To tylko przykłady.

W mojej ocenie, redaktor wiadomości A. Klarenbach zachowuje się karygodnie i bezczelnie! Powinien być wywalony z telewizji na zbity pysk – jeśli chce dalej pracować w telewizji publicznej. Zaczynając któryś z kolei serwis informacyjny (!) relacją na temat planu pracy komisji A. Macierewicza pozwalał sobie na subiektywny, ironiczny i drwiący ton, a głupawy uśmieszek zszedł mu z gęby dopiero w chwili, gdy mówił o powodzi na Dolnym Śląsku.

Kanalię Arabskiego rzadko widziałam w mediach po katastrofie, ale co tę gębę oglądam, to jest zadowolona i uśmiechnięta! Odpowiada za samoloty dla VIP-ów w naszym kraju, doszło do najtragiczniejszej katastrofy lotniczej, w której jego udział jest przedmiotem śledztwa – a temu szczylowi uśmiech z gęby nie schodzi!

O Nowaku pisać nie będę, bo już nie mam zapasie ani jednej klawiatury!

Dość powiedzieć, że to był jeden jedyny poseł z ponad 400 w Polsce, który kilka godzin po katastrofie wiernie służył u boku Komorowskiego. Nawet Wikiński z SLD nie mógł się nadziwić czemu właśnie on? Ale już niebawem się okazało, że ma miejscówkę w sztabie wyborczym gajowego.

Czemu mnie tak ciska? Co mnie tak wścieka? Od czego dostaję takiej cholery?

Proszę sobie zestawić śp. Janusza Kurtykę, dorobek życiowy i naukowy tego człowieka, jego wiedzę, kulturę osobistą, wykształcenie, wiek, zasługi dla Polski, dla pielęgnowania naszej pamięci historycznej obok tej bezczelnej, młodej gęby Arabskiego i uzmysłowić sobie, że takie nic jak Arabski, obsadzony przez Tuska zgodnie z taką samą logiką, z którą Wałęsę ogłosił mędrcem Europy (!), że takie kompetencyjne zero decydowało o tym, jakim samolotem będą lecieli: np. L. Kaczyński, J. Kurtyka, A. Walentynowicz!!!

Proszę to sobie przez chwilę wyobrazić!

Lub że takie dziennikarskie nic jak A. Klarenbach śmie się jawnie naigrywać z planu pracy człowieka starszego od siebie, bardziej zasłużonego, z większą wiedzą i doświadczeniem jakim jest A. Macierewicz!

Wszystko się sypie na moich oczach, wszystkie wartości i zasady, zgodnie z którymi byłam wychowywana, biorą w łeb, sięgają bruku. Ojciec powtarzał: nie wolno ci się śmiać ze starszych; póki nie wiesz jak żyli, ile łez wylali, czego dokonali – masz ich szanować.

I jak się potem dziwić, że policja nie reaguje, jak jakiś szczyl wykręca rękę starszej kobiecie, która się modli przed krzyżem.

Boję się, że jeszcze nie doceniamy ogromu spustoszenia jakiego na naszych oczach dokonuje tuskowa ekipa: spustoszenia w wartościach, pryncypiach, zasadach, kulturze społecznej, obyczajowości, normach postępowania.

 

Wyszło szydło z worka, tj. z Klarenbacha (Autor: Ossala, tekst z 21.06.2011)

 

Nasz medialny cyngiel rządowy błysnął we wczorajszym programie „Minęła dwudziesta” znajomością wzorców postępowania władzy czasów PRL, którymi przesiąkł pewnie w rodzinnym domu.

Gościem Adriana był wczoraj Łukasz Kamiński, nowy szef IPN. Cyngiel pytał o lustrację i skierował pod adresem dr Ł. Kamińskiego pytanie, czy on sam chciałby być zlustrowany. Kamiński odpowiedział spokojnie, że nie, ale też nie ma się czym martwić, gdyż ze względu na jego wiek w stosunku do zakresu czasowego ustawy - jest zbyt młody, aby jej podlegać.

I co na to walnął Aduś? Mało kto by na to wpadł. Klarenbach się popisał i wiedzą, i znajomością ubeckich metod działania! Powiedział mniej więcej tak: no wie pan, wtedy wystarczyło zachować się nieodpowiednio na szkolnej akademii.

Ł. Kamiński przypomniał cynglowi, jakie to działania wchodzą w zakres oświadczeń lustracyjnych dając jednoznacznie do zrozumienia, że „nieodpowiednie” zachowanie na akademii powodowało co najwyżej represje, obniżenie stopnia ze sprawowania, relegowania ze szkoły, brak dostępu do studiów, etc.

Inna rzecz, że palnięcie Klarenbacha ma wymiar kuriozalny, bo jak połączyć świadomą współpracę ze służbami z niewłaściwym zachowaniem na akademii, za które groziły szykany ze strony tychże służb?

Powiem tak: rządowy cynglu, Klarenbach: do niektórych rozmów, zwłaszcza z ludźmi wykształconymi, o wysokiej kulturze osobistej i dużym zasobie wiedzy trzeba się, niestety, przygotować. Nie wystarczy wykrzywiać gęby w ironicznym uśmiechu, trzepać kaprawymi ślepkami i powtarzać nieustannie „to pogdybajmy”.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (19 głosów)

Komentarze

.... no witaj waleczna Wilczyco.

Sprawiłaś mi podwójną radość -

primo, że Cię widzę w Niepoprawnym GNIEŹDZIE.

duo, za przypomnienie dobrego wpisu i cennych uwag.

Wiesz ? chciałbym wiedzieć kto powołał na powrót tego cymbała ?

serdecznie pozdrawiam Ciebie i Juniorkę,

Marek

Vote up!
10
Vote down!
0
#1511814

Juniorce już przekazuję :-)

Cóż, śledząc pochwały A. Klarenbacha z dziś - nieco mnie przytkało. Często powtarzamy sobie, że tego czy tamtą trzeba dobrze zapamiętać. To zapamiętałam, a że negatywnie? Jak widać - zasłużył.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1511815

Coś słabo idzie Kurskiemu, w naprawie TVP, więcej zapraszają plujących takich jak Wielowiejska czy Wroński z gównianej, mało pokazują afery i przewały PO-PSL, by Polacy zobaczyli ogrom zniszczeń dokonanych przez POlszewie.

Jest tyle do POkazania, że można zrobić cykl filmowy, a to przecież olbrzymia broń walce z tą mafią.
Ja bym jeszcze wywalił paru redaktorów, którzy wspierali otwarcie PO-PSL.

I tylko mam nadzieje że Kurski znowu nie myśli zdradzić PIS i Kaczyńskiego, jak to już zrobił.

Vote up!
10
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1511822

Takie mam koszmarne sny - żeby to przenośnie ująć, bo JK nie ma daru do dobierania zaufanych ludzi wokół siebie. Faktem też jest, że - w mojej ocenie - komunikacja w PiS leży.

Masz rację: książkę można napisać a i tu, na np.pl powstawały liczne wpisy punktujące afery PO/PSL. I co?

Z pozdrowieniami

Ossala

Vote up!
10
Vote down!
0
#1511824

Już zapomniałeś, jak wyzywałeś Ossalę od.... hmmm...?!

Vote up!
5
Vote down!
-6

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1511866

mości się w duszy na grzędzie,
śpiewa piosenkę bez słów
i zawsze śpiewać będzie.

Emily Dickinson

Nadzieja, że będzie normalniej, Dixi.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1511867

"Czy moja barka poszła na dno -
Czy na sztorm natrafiła nagle -
Czy na zaklęte wyspy
Zawiodły ją posłuszne żagle?

Jakie mistyczne cumy
Zatrzymały ją? - Nad zatoką
Krąży wysłany na zwiady
Posłaniec wzroku."

Vote up!
6
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1511868

Cory Doctorow

Vote up!
5
Vote down!
0
#1511871

Witamy w klubie poetów :-)))))

Vote up!
6
Vote down!
0
#1511879

To tylko i nadal Emily Dickinson:):):)
Wasz Poeta, jak widzę, doznał udaru i życzę mu serdecznie powrotu do zdrowia.
Może napisze jeszcze epitafium dla płk. Poręby?:):):)
Na razie stworzył tylko laudację.
Dla sowieta, zdrajcy-komucha...

Vote up!
5
Vote down!
-5

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1511881

odnaleść Pixi i razem z nia "poetować" gdzie indziej?

Albo moze tak coś na temat?

Vote up!
6
Vote down!
-4
#1511922

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Dixi nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Mógłbym i robię to.
Przede wszystkim dlatego, że na portalu, któremu poświęciłem wiele lat życia i wspierałem go (jeśli wręcz - nie nie tworzyłem od podstaw) pałętaja się i rozpierają takie mendy i chwasty jak ty.
PS
Odezwałem się właśnie dlatego, że doskonale pamiętam jak desant z proruskiego i prosowieckiego Nowego Ekranu (po rozpadzie tej putinowskiej jaczejki) wykopywał nas z Niepoprawnych. "Jeszcze tu jesteś!?" było najdelikatniejszym tekstem, a szczególnie dostawało się własnie Ossali (którą niektórzy tak serdecznie witają). Ja byłem powszechnie znienawidzony przez desantowców, odsądzany od czci i wiary, oskarżany (na podstawie wyrwanych z kontekstu słów) o agenturalność przez tych, którzy Kaczyńskich nazywali Żydami (także po Smoleńsku), a nawet św. Jana Pawła II oskażali o "realizację żydowskich interesów". Groteskowa, jak ktoś to słusznie nazwał, paleokomuna spod znaku Stowarzyszenia Patriotycznego "Grunwald" - inspirowana i opłacana przez Moskwę brała odwet i zawłaszczała świetny, coraz bardziej popularny i opiniotwórczy portal, korzystając z (głupiego) konfliktu w redakcji.
Ossala skasowała swoje posty, choć ją od tego odwodziłem.
Moje są dostępne i świadczą omnie.

Vote up!
5
Vote down!
-7

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1511925

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Dixi został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Te minusy to podpisy ruskich agentów.
Szkoda, że anonimowe (nawet bez pseudonimu:):):)).
C.b.d.o.
Gawrion chciałby, żeby starzy, prawdziwi blogerzy wrócili...
Niby gdzie mają wracać?
I po co?
Zeby mieszać się z tą bandą desantowców i dywersantów???

Vote up!
4
Vote down!
-8

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1511943

Nadal nie widzę nic w temacie.Wielki bęben glośno huczy , ale jest pusty.

Ps. dziekuję za ocenę mimo , ze mnie nie znasz.

Ps.2. Ossalę bardzo szanuję i nigdy Jej nie obrazilem , ani nie obrażę. Po pierwsze jest Kobietą. Po drugie jest patriotką i Polką przez duże P. A takie są dla mnie święte.

I to by było na tyle.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1511944

"Nigdy jej nie obraziłem"... ale mamy, z Ossalą i z naszymi (akurat nie naszymi) "wierszykami" spier...
Nie znam cię, ale ty powinieneś mnie znać.
Powinieneś też wiedziec, że akurat z Ossalą jesteśmy... hmmm... zblatowani:):))
Piszesz na portalu, który budowałem od podstaw.
Dla ciebie, jak się okazało, i....
Nie pomijam tu, oczywiście, wkładu Ossali, która była stąd potem wręcz wyszczuwana przez tych, którzy przyszli na gotowe i rabowali, jak Armia Czerwona.
PS
Nie dałem ci minusa, tak jak sam sobie nie daję plusów.
W ogóle nie oceniam na NP (choć sam portal oceniam - pisząc o nim i na nim).
No chyba że wziąłeś do siebie tekst o ruskich agentach...
Uderz w stół...?:):):)
A teksty "o wielkim bębnie" wsadź sobie...
Tamburyniarzu!:):):)
 

Vote up!
6
Vote down!
-7

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1511953

Ossala załatwia sobie ekshumacje męża, a ja powinienen dołączyć do Kukiego...
http://neon-admin.neon24.pl/post/131219,sprawa-bialasa-na-neon-24#comment_1299979
Portal tolerujący bydlaków jest... bydlacki!!!

 

Vote up!
5
Vote down!
-5

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1511981

Czekam na minusy od bydlaków.
Tak działa Twój niezawodny mechanizm, Gawrionie!
Dobrze pamitamiętsm, kto przejmował NP po odejściu prawdziwych Niepoprawnych.
Na przykład takie bydlaki jak Trybeus i Jinks.
To, że zostali wyrugowani  (jak choćby Ras-Putin, który szukał schronienia na moim blogu i dostał kopa) przez... innych bydlaków niewiele zmienia.
Gnojki, agenci, kanalie... naparzają się łopatkami w piaskownicy...
Twojej, Gawrion, piaskownicy.
To ciągle i ciągle zabawy i wewnętrzne, mafijna rozgrywki nowoekranowego bydła.
Pozdrowienia dla NEOniepoprawnych: Styra, Jazgdyni i, nieustająco pitolącej dla Putina, Contessy, marnie zakamuflowanej V kolumny!:):):)

Vote up!
5
Vote down!
-6

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1511982

Dałbyś spokój z Trybeusem i Jinksem - nie ruszaj g.wna, chciałam powiedzieć neonu, bo śmierdzi!!

Z Niepopków obaj "wybyli" (raczej "wybyto ich") dawno temu.

A u siebie swój "poziom" trzymają nadal, równo.

"Co komu do jemu, a jemu do komu" (jeśli pamiętasz "handlową" wersję Pawła i Gawła). Nic nam - do tamtych!

Vote up!
10
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1511983

się tak nie zachowuje i nie wyraża - jak tamci dyskutanci. Jak sfrustrowany i zgorzkniały musi być człowiek, by pisać o innych z taką pogardą i nienawiścią?

Mnie to nie rusza, Dixi, w myśl zasady, że byle kto nie jest w stanie mnie obrazić. Sami sobie świadectwo wystawili. A że to świadectwo zbydlęcenia, to już jest ich osobisty dramat!

Z pozdrowieniami

Ossala

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1511986

Dobrze, że jesteś, nasza Dzielna!

Teksty są jak najbardziej aktualne tyle, że wreszcie zaczęło się w Polsce rzetelne śledztwo  smoleńskie.

Te różne Klarenbachy, Arabskie, Nowaki raczej już arogancko "błyszczeć" nie będą. Mam nadzieję, że zostaną wszystkie sprawiedliwie rozliczone.

Nie czuję się "władna", by im przebaczać!

A oni nadal "nie są przygotowani" do rozliczenia ze swą podłą przeszłością. Wbrew pozorom - są także mało inteligentni. Ich dawne kariery to właśnie kwestia "układów", w których należało być niezbyt mądrym, aby dojść do pewnego, ściśle określonego, pułapu ("szczyty" były dla innych "wybranych").

Wciąż jednak jest zbyt wiele "zaszłości", które należy uporządkować. Ta "stajnia Augiasza" wciąż wymaga oczyszczenia, tylko Herkulesów zbyt mało!

Bardzo serdecznie pozdrawiam!

 

Vote up!
11
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1511826

...choć się ciskam częściej na innych frontach, w tym np. podczas manifestacji tudzież przy pilnowaniu urn wyborczych.

Serdecznie pozdrawiam

Ossala

Vote up!
11
Vote down!
0
#1511840

... i pięknie tu wszystko opisałaś,a choć to teksty sprzed lat  to przecież  wciąż aktualne.

Pozdrawiam :))

Vote up!
7
Vote down!
-4

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1511828

ale zadziwiła mnie moja własna furia z kiedyś w obliczu zachwytu nad Klarenbachem dziś. U mnie był na prywatnej, czarnej liście i tak pozostało. Just facet ma dar przetrwania i umie płynąć z prądem. A to, co płynie z prądem najlepiej nazwał kiedyś Herbert.

 

Pozdrawiam

Ossala

Vote up!
10
Vote down!
0
#1511841

na naszych oczach.

O wielu, zbyt wielu zaprzańcach możemy dziś czytać tylko dokumenty. Nie było nas przy tym. A tutaj? Ta złość na dziennikarzy po Smoleńsku, te ich uśmieszki, wredne pytania, ironia kierowana pod adresem ludzi prawych - to się działo na naszych oczach.

A tu nagle, w komentarzach: "Brawo, Adrian!"

No to mnie po staremu telepnęło.

Pozdrawiam

Ossala

Vote up!
9
Vote down!
0
#1511885

Mam nadzieję , że "duża ustawa" medialna , duzo zmieni na lepsze. Mała na razie zmienila mało , - mocno niewystarczająco . Głosu Prezydenta ,  Rzadu i w ogole  Polaków malo słychać , a ciagle za dużo słychać niepolakow typu Schetyna, Petru , KODy, myszki agresorki i innych Rzeplińskich. Ale może będzie tak jak mawiali "nasi przyjaciele" Niemcy : langsam , langsam , aber sicher... ( powoli, powoli , ale dobrze) .

O smoleńsk jestem teraz raczej spokojny, a przytulne pokoiki odosobnienia dla glównych aktorów tego ( w ich oczach) przedstawienia, juz na nich czekają ( Arabski na razie w pierwszej kolejności, a dla Tuska szykowany jest chyba specjalny ,ekskluzywny, spełniajacy wszelkie europejskie standardy apartament na co najmniej 25 lat ).

Ossalo, pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1511834

Witaj, Jesteś, nareszcie jesteś.

I od razu celnie.

Bądź tak waleczna, jak przedtem. Pozdrawiam Ciebie i Córę.

Ciekawam też, co z kotem.

Vote up!
9
Vote down!
0

Niueste

#1511842

A że oba przytoczone teksty sprzed lat, choć mojego autorstwa, "należały" niejako do niepoprawnych - to nie śmiałam ich przypominać gdzie indziej.

Dzięki za pozdrowienia dla Juniorki, już przekazuję :-)

A co do kotów, to mamy ich obecnie trzy, więc nie wiem, o którego pytasz :-)

Pozdrawiam

Ossala

P.S. Wiesz może, jak ustawić edytor, aby się podkreślały literówki? Tyle się tu zmieniło, że wpis zamieszczałam (tylko nikomu nie mów) jakieś 20 minut!

 

Vote up!
11
Vote down!
0
#1511844

Niestety, ja w tym temacie cieniuchna jestem. Ale jest tu Rospin, (tzn Leniwiec), Satyr może pomóc, Gawrion też.

Tak bardzo się cieszę, że jesteś. :)))

 

Vote up!
8
Vote down!
0

Niueste

#1511848

To bardzo miłe z Twojej strony.

Ossala

Vote up!
7
Vote down!
0
#1511852

Edytor - jako taki, jako funkcjonalność portalu - nie sprawdza literówek. Tę funkcję posiadają przeglądarki - kwestia rodzaju, wersji, wtyczek.

Vote up!
4
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1511884

jak niektórzy głoszą.

Często się zastanawiam, jaki sens ma zapraszanie do studia TVP INFO Wielowieyskiej czy Wrońskiego, skoro ich poglądy znamy od lat a poza tym oni mają własną tubę!

Diabli też biorą piątkowe FORUM, bo choć prowadzi je M. Rachoń, to jak sześciu mówi jednocześnie, to nie sposób zrozumieć cokolwiek - a i sort zapraszanych gości budzi moje zdumienie.

Mam nadzieję, że to się jednak zmieni.

Pozdrawiam

Ossala

Vote up!
10
Vote down!
0
#1511843

Klarenbach to jeden z bardziej znanych i najczęściej plasowanych w ramówce dziennikarzy. Prowadzi wiele rozmaitych programów - od wywiadowni Minęła Dwudziesta po Serwis Info - klasyczny dziennik tej stacji. Jego absolutnie najcharakterystyczniejszą cechą jest całkowita przejrzystość politycznych sympatii, które jakby od niechcenia, choć z wyraźną satysfakcją prezentuje praktycznie w większości prowadzonych programów. Przejrzystość oczywiście w tym sensie, że trzeba by było głuchoniemego aby nie rozpoznał emploi rycerza salonu III RP w szarży.

Tembr głosu, wszelakie sztuczki w obrębie dykcji, wyrazy twarzy i starannie dobierane lekkie uśmiechy w palecie od nienawistnej pogardy po euforyczną, względnie uniżoną afirmację sprawiają, że gdzie jak gdzie, ale w programach przez niego prowadzonych można bez trudu wyczytać jakie troski lub jakie radości zajmują salonowy mainstream danego dnia.

Dwa programy Minęła Dwudziesta z 13.01.2011 (link is external)i z Minęła Dwudziesta z 05.08.2010 (link is external) są przykładami dwóch, całkowicie skrajnych masek jakie potrafi przywdziać pan Klarenbach na okoliczność ludzi pochodzących z dwóch różnych środowisk. Program tegoroczny to wspomniany wywiad z Robertem Tyszkiewiczem (PO), Antonim Macierewiczem (PiS), Jerzym Wenderlichem (SLD) na temat "raportu" wypichconego przez MAK i reakcji strony polskiej, w szczególności premiera Tuska na tenże "raport".

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/1212/tvp-info-wzorzec-niezaleznosci-i-obiektywizmu-z-sevres

http://niepoprawni.pl/blog/1212/tvp-info-wzorzec-niezaleznosci-i-obiektywizmu-z-sevres

Vote up!
6
Vote down!
0
#1511849

Atmosfera wtedy, zwłaszcza w obliczu tragedii w Smoleńsku, była dla mnie jednoznacznie trudna, przerażająca, tragiczna. Musiały mnie mocno zaboleć jego głupawe uśmieszki, bo do śmiechu mi wtedy nie było.

A lawirowanie A. Klarenbacha aż rzuca się w oczy, do dziś. A takich nie lubię.

Pozdrawiam

Ossala

Vote up!
9
Vote down!
0
#1511853

Nie dziw się , że nadal szambo się wylewa

Bo wciąż gdzie spojrzysz, tam siedzi kacap z chlewa

Jeśli nie zmieni się mediów będzie nowa

Mafia, zmieniająca oczywiste słowa

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1511854

a dzisiejszym zachwytom nad tymże.

Z pozdrowieniami

Ossala

Vote up!
7
Vote down!
0
#1511862

Bardzo miło Cię widzieć ;) Dobrze że jesteś! 

Vote up!
3
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1511883

Jedno, czego z całą pewnością nie zniosę i na co sobie nie pozwolę, to wycieczki ad personam i wyzwiska. 

Ossala

Vote up!
9
Vote down!
0
#1511886

http://niepoprawni.pl/przewodnik/zasady

Konsekwentne ich stosowanie praktycznie wyeliminowało naruszenia. Warto poświęcić chwilę na przewodnik i artykuły poświęcone zasadom.

Vote up!
3
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1511929

Witam!

 

TVP jest w przebudowie. Jak mówią Jacek Kurski i Michał Rachoń (przypadkiem moi "ziomale"). bardzo trudno jest znaleźć dobre osobowości telewizyjne.

Adriana Klarenbacha nie znałem i nie pamiętam, bo praktycznie nie oglądałem publicystki TVP. Jednak to, co piszesz, nie zmienia dzisiejszego obrazu. Zadawał on i zadaje złośliwe i ostre pytania, tylko, że wówczas czynił to w stosunku do innych ludzi.

Nie przypinajmy raz na zawsze łatki do człowieka. Może w latach 2010 i 2011 Adrian K. był pro, a teraz jest anty. Olejnik, Kraśko i jeszcze paru, ciągle są bez zmian.

Moim skromnym zdaniem Adrian Klarenbach wyrasta obecnie na zdecydowaną gwiazdę telewizyjnych rozmów.

Michał Rachoń (syn mojego rektora z Politechniki Gdańskiej) musi jeszcze popracować nad warsztatem, choć już tak nie błaznuje, jak to robił w TV Republika.

 

Dajmy jeszcze TVP trochę czasu. A tym, którzy nie zauważają zmiany jakości programów, bardzo się dziwię i chyba są niesprawiedliwi.

 

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1511891

Czas po tragedii w Smoleńsku był czasem niewyobrażalnie trydnym, dla mnie zaś stanowił swego rodzaju cezurę. I nie mam tu na myśli zadawania złośliwych i ostrych pytań a sposób rozmowy, ironiczne uśmieszki i wymowną mimikę twarzy mające dezawuuować rozmówcę, w tym min. A. Macierewicza, ale także wielu innych.

Jak się jest osobą publiczną, warto sobie uświadamiać, że twarz ma się tylko jedną. A dla mnie, twarz Klarenbacha z wtedy, to twarz ironizująca także z wypowiedzi ludzi prawych.

A zmianę w TVP, owszem, zauważyłam tylko takich medialnych przepoczwarzeń nie lubię, do czego - ufam - mam prawo.

Ossala

 

Vote up!
11
Vote down!
0
#1511894