Twoje pieniądze finansują "kapsułę śmierci" - zgadzasz się? Podpisz Petycję! ...JEZUS: ... "...Jeśli chcesz..." ...

Obrazek użytkownika Maria Magdalena
Kraj

W finansowanym z naszych podatków Teatrze Nowym w Poznaniu odbywa się właśnie publiczna promocja eutanazji, zakazana w polskim prawie, stanowiąc uprzywilejowany typ zabójstwa (art. 150 § 1 KK).

Promocja poprzez sztukę „Prawo Wyboru”, w trakcie której widzowie mają decydować o życiu lub śmierci bohatera, jak również umieszczenie w holu teatru „kapsuły śmierci” - urządzenia, w którym można dokonać samobójstwa.

Jednocześnie, w tym samym teatrze, odbywają się obecnie regularnie zajęcia w ramach cyklu NOWY CZYTA DZIECIOM. Przerażającą „kapsułę śmierci” będą więc oglądać dzieci!

Instytut Ordo Iuris przygotowuje opinię prawną dotyczącą działań Teatru Nowego, która zostanie wysłana do Władz Samorządowych Województwa Wielkopolskiego. Jednak, aby zwiększyć nacisk uruchomiliśmy również petycję, w której zażądamy usunięcia skandalicznego przedstawienia z afisza oraz budzącej grozę „kapsuły śmierci” z holu budynku.

Jeśli także i dla Pani, wykorzystywanie naszych pieniędzy na promowanie cywilizacji śmierci, jest oburzające, gorąco zachęcamy do wsparcia naszego protestu. Wystarczy kliknąć w poniższą grafikę, aby podpisać się pod petycją do Władz Samorządu Województwa Wielkopolskiego:

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

„Cywilizacji śmierci” należy się przeciwstawić, a u jej źródeł tkwi egoizm i relatywizm etyczny.
Tak nauczał nasz Wielki Rodak, św. Jan Paweł II.
Co się dzieje w ukochanej Ojczyźnie 102 lata po Jego narodzinach?

W Teatrze Nowym w Poznaniu, za publiczne pieniądze, wystawiana jest  sztuka, która w oburzający sposób promuje eutanazję!

Podpisuję petycję

".....

Widzom, którzy wybiorą się na „Prawo Wyboru”, damy też – być może jedyną w ich życiu – szansę, by na własne oczy zobaczyć wyjątkowy obiekt, do tej pory prezentowany tylko w trzech miejscach w Europie kapsułę zwana Sarco, która w przyszłości może stać się nowoczesną trumną, narzędziem do „samobójstwa wspomaganego”, a zarazem – doskonały pretekst do zabrania głosu w dyskusji, czy człowiek ma prawo do eutanazji.

Marta Szyszko-Bohusz, Teatr Nowy, Radio Poznań

"...Wynalazcą „kapsuły śmierci” jest australijski lekarz dr Philip Nitschke, który w licznych wywiadach podkreślał, iż jego celem jest zapewnienie „spokojnej śmierci bez użycia substancji kontrolowanych” i ominięcie potrzeby oceny psychiatrycznej osób, które chciałyby zakończyć swoje życie...."

„W przypadku prawa wewnętrznie niesprawiedliwego, jakim jest prawo dopuszczające przerywanie ciąży i eutanazję, nie wolno się nigdy do niego stosować ani uczestniczyć w kształtowaniu opinii publicznej przychylnej takiemu prawu, ani też okazywać mu poparcia w głosowaniu”

Św. Jan Paweł II, Encyklika „Evangelium vitae”

Samobójstwo jest przerażającym ludzkim dramatem i w żadnym nie powinno być wspierane ani promowane, zwłaszcza za publiczne pieniądze!

 Dlatego apelujemy do Państwa o podpisanie petycji do Władz Samorządu Województwa Wielkopolskiego, który finansuje Teatr Nowy w Poznaniu, o spowodowanie usunięcia sztuki „ Prawo wyboru” z afisza oraz budzącej grozę „kapsuły śmierci” z holu budynku.

Podpisuję petycję

e-maila otrzymałam dziś, 

nie zwlekaj, podpisz petycję,....."...Jeśli chcesz..."

 Ordo Iuris <kontakt@ordoiuris.pl>, 

Pozdrawiam Wszystkich;  Ludzi Dobrej Woli

MM

 

Vote up!
7
Vote down!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1644818

"Polska nigdy nie była za darmo....i TERAZ też nie jest'".....szczególnie TERAZ!

 

Vote up!
7
Vote down!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1644819

Na to zezwolił.

Ktoś zachował obojętność gdy dowiedział się o planach "artystów".

W imię tzw. wolności wypowiedzi i ekspresji.

 

Vote up!
6
Vote down!
0

brian

#1644831

Szanowny, Drogi Panie @Brianie;

Dobrze jest być wśród Ludzi, których stać na "krytyczne " myślenie;

W imię tzw. wolności wypowiedzi i ekspresji ; tzw. "poprawność polityczna" a  pojęcie "krytyczne myślenie"  to wyraz hejtu i nienawiści....

Pozdrawiam serdecznie,

Dużo zdrowia i WOLNOŚCI.....czego jak widać nie brakuje ;)

z uszanowaniem,

MM

 

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1644835

Bezdyskusyjna estEtyka... UrządZeń ... -> do EUtanAzji EU(ro)pejczyków...

- InnOwacyjny, estEtyczny przyRząd  EUtanAzyjny - być może nareszcie PObudzi - kulturową wyobraźnię życiową - na reszcie (do aresztów śledczych) - "urzędników" (świadków koronnych) - zawodowo obrażających  prawne powinności teorEtycznych "funkcjonariuszy" -> sądownictwa wymiarów sprawiedliwości, których interesowność... nie budzi uwagi i odwagi obywatelskiej, zainteresowanej - osobistą  obroną Ojczyzny ...

- Oj! czy  Znającej -> przerażające krzyki Polaków - mordowanych "mocą prawną" - aplikantów, śmiertelnych dawek "leczNiczego pavulonu" - za murami fasadowych służb bezpieczeństw "zdrowotnych". - ( przy zbrodniczych procederach (Łowców Skór) -znanych "europejskiej praworządności"... - tubylczo uprawOmocnianej, za fasadami poddańczych fikcji "sąDOwNicTwa" - UPRAWianego fantAzyjnie w Polsce - od 1997 roku.)

Pozdrawiam. J. K.

 

https://konstytucja.online/44

 

https://lexlege.pl/kk/art-118/

 

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1644838

"EstEtyczne" horrory : - chorych  przyczyn POlitycznych ...

-> PREZENT(r)ują - "kapsuły eutanazji" - JAŹNI ludzkich...

- Przy "jaźni" - zrozummienia   znaczenia ​​​przedmiotów 

"estEtyki"​​ kapsuły : -> które POspolicie, POlitycznie -> psuły ,  psują i psuć mają :  -> życie i  zdrowie Ludzi - na Platformie POlitycznych Farm....(U/E)tycznych...dOświadczeń... ?   (wypełniających kapsułki ("dietEtyki") - przyczyn politycznych...)

Pozdrawiam. J. K.

 

https://konstytucja.online/44

 

https://lexlege.pl/kk/art-118/

Vote up!
4
Vote down!
0
#1644850

Instytut Ordo Iuris przygotował apel do władz samorządowych województwa wielkopolskiego o zaprzestanie finansowania spektaklu oraz o spowodowanie usunięcia z budynku teatru „kapsuły śmierci”. Autorzy petycji podkreślają, że sztuka „powinna integrować ludzi wokół podstawowych wartości cywilizacyjnych, takich jak prawda, piękno i dobro, przyczyniając się tym samym do harmonijnego rozwoju narodowej kultury”. Jednak, jak wskazują, w ostatnim czasie Teatr Nowy stał się miejscem promowania „cywilizacji śmierci”.

W petycji stwierdzono, że możliwość decydowania przez widzów o życiu lub śmierci bohatera, „budzi jak najgorsze skojarzenia, przywołując wizje niewolników z czasów antycznego Rzymu”. Ordo Iuris, komentując umieszczenie w teatrze „kapsuły śmierci”, zauważa, że „pieniądze podatników, które samorząd przekazuje placówce, przeznaczane są na sponsorowanie propagandy «cywilizacji śmierci», na czym skorzystają producenci podobnych narzędzi śmierci”.

Po temu „cywilizacji śmierci” należy się zdecydowanie przeciwstawić, gdyż u jej źródeł tkwi egoizm i relatywizm etyczny. My z żoną Marysią właśnie podpisaliśmy tę petycję i jesteśmy pod numerami: 2337 i 8. Podpisz i Ty! Działaj razem z nami! Razem możemy więcej! Oto adres petycji pod którym można podpisać petycję: https://stopcywilizacjismierci.pl/

Ps. Serwus Agnieszka (Maria Magdalena) dziękujemy za Twój ostatni b. pożyteczny wpis. Dobrze że jesteś na portalu niepoprawnych blogerów i blogerek! My właśnie też podpisaliśmy. Ocena od nas najwyższa. Pozdrawiamy b. serdecznie Sławek i Marysia

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1644859

petycja podpisana,dzieki za adres

serdeczne pozdrowienia

Vote up!
5
Vote down!
0

gość z drogi

#1644876

Jeśli są jeszcze w tym Pozen kibice Lecha, jest pewne rozwiązanie.

Dorwać głównego animatora owego "wydarzenia".

Zamknąć w stalowej beczce, kapsule znaczy.

Stoczyć z jakiegoś pagórka.

Porzucić na jednym z miejskich cmentarzy.

Ciekawe czy po takiej "podróży" zmieni mu się "optyka"?.

 

Vote up!
2
Vote down!
0

brian

#1644888