Nord Stream MUSI zostać zniszczony !!

Obrazek użytkownika geos
Idee

Gazowy lewar

Nord Stream 2 nie został jeszcze w pełni uruchomiony a już widzimy jak negatywnie oddziałuje na naszą sytuację strategiczną. Łukaszenka w odpowiedzi na groźbę zaostrzenia sankcji zagroził, że zablokuje gazociąg jamalski i odetnie Europę od gazu. Może sobie pozwolić na takie groźby tylko dlatego, że Rosja ma możliwość uzupełnienia ewentualnych niedoborów gazu wysyłając je z wykorzystaniem nowo powstałych nitek NS2. W ten sposób może zostać przypieczętowany energetyczny sojusz Moskwy i Berlina pozwalający Niemcom na zajęcie pozycji dominującego hub-u gazowego w Europie. W obliczu zablokowania dopływu gazu przez Jamał zostanie wykreowana sytuacja "wyższej konieczności",  która (wobec niedoborów gazu w Europie) "zmusi" Niemców do natychmiastowego uruchomienia NS2 poza jakimikolwiek procedurami europejskimi.

 

Drabina eskalacyjna

Opisana sytuacja pokazuje, że Polska znalazła się w strategicznej pułapce. Twarda obrona granic prowadząca do eskalacji konfliktu może spowodować, że nasi przeciwnicy usankcjonują swój sojusz energetyczny pod pretekstem "ratowania Europy". W dramatycznej sytuacji nikt nie będzie pytał co było przyczyną kryzysu gazowego - Europa przyjmie NS2 jak wybawienie, nie zdając sobie sprawy, że to właśnie ten gazociąg jest głównym źródłem problemów.

Aby wydostać nasz kraj z tej pułapki należy uderzyć w to co jest fundamentem sojuszu Niemiecko-Rosyjskiego. Nasi przeciwnicy muszą zrozumieć, że mamy zdolności pozwalające na całkowite zniszczenie instalacji Nord Stream. Wyobraźmy sobie czysto hipotetycznie, że przesył gazu Jamałem został zablokowany, a w tym samym czasie jakiś "pijany rosyjski dowódca łodzi podwodnej" doprowadził do katastrofy niszcząc fragment podwodnego gazociągu NS. W efekcie przesył gazu przez NS stał się niemożliwy a jedyną możliwością uzupełnienia niedoborów gazu w "marznącej Europie" jest przesyłanie go Jamałem. Wtedy to my podyktujemy Niemcom warunki na których popłynie gaz.

 

Co dalej ?

To proste ćwiczenie myślowe pokazuje jak można zneutralizować "broń gazową" przygotowaną przez Putina i Merkel i spowodować, że wypali ona Niemcom i Rosjanom prosto w twarz. Pozostaje tylko przekonać ich, że jesteśmy zdeterminowani i w razie eskalacji nie zawahamy się użyć wszelkich narzędzi którymi dysponujemy. Nord Stream powinien być celem strategiczny dla naszej armii a jego neutralizacja racją stanu - podobnie jak dla starożytnego Rzymu racją stanu było zniszczenie Kartaginy.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JerzyD nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Puściłem wodze fantazji - dziurawy rurociąg, zalany wodą morską na całej swej długości. Jak technicznie naprawić i odwodnić taki długi kawał rury? Może łatwiej będzie położyć nowy?

To już wersja wojny pełnoskalowej, w dodatku na dwa fronty. Zostalibyśmy zadeptani ruskim i niemieckim butem. Jednak w obliczu powolnej agonii polskiej niezależności jest to kuszący argument w polityce zagranicznej.

Vote up!
0
Vote down!
-1

To, że Patmo i HD są żydami jestem niemal pewien. Czy Ty @Gawrion również? Twe działania na to wskazują.

#1635950

Sztuka polega na tym, żeby nie wiedzieli kto to zrobił - wtedy będą mogli mieć pretensje tylko do samych siebie, że zbudowali gazociąg w tak nieprzyjaznym środowisku jak dno Bałtyku (słona woda, przyśpieszona korozja, ogromne ciśnienie działające na rury itp.). W pierwszej kolejności trzeba ich jednak uświadomić jak wielki błąd popełnili i pozwolić im żyć z tą świadomością w nieustannym niepokoju i oczekiwaniu na ten moment gdy miliardy zainwestowane w NS rozpłyną się w słonych wodach Bałtyku.

Vote up!
3
Vote down!
0

Geos

#1635951

1) Pozbawienie Polski dochodów z tranzytu rurociągiem Jamalskim (Białoruś też ale ona się nie liczy) - a przez to i możliwości negocjacji korzystnej lub rynkowej stawki za gaz dla nas.

2) Możliwość całkowitego wybiórczego odcięcia tylko Polski od dostaw gazu.

Trzeba to jasno i wyraźnie powiedzieć że tylko i wyłącznie z tych dwóch powodów został wybudowany ten rurociąg N.S.II - o tak dużym nakładzie finansowym i pracy - czyli cała ta inwestycja została zaprojektowana i wykonana przeciw Polsce.

Na dziś musimy działać wielotorowo - czyli złożyć w PE projekt ustawy o solidarności energetycznej aby dla wszystkich krajów cena gazu była równa co raczej powinno być oczywiste wobec integracji europejskiej.

Budowa własnego, niezależnego źródła dostaw gazu co własnie trwa - czyli gaz ze złóż norweskich i budowa kolejnego terminala gazoportu dostaw gazu skroplonego który też jest w budowie.

Kolejna sprawa to energooszczędne urządzenia oraz zablokować możliwość dostaw na rynek polski i europejski urządzeń i samochodów nie ekonomicznych - to powinno uderzyć rykoszetem w producentów samochodów czyli i w Niemcy które całkowicie zdominowały polski rynek - tu polski Rząd całkowicie zaniedbał sprawę ale takich gaf jest więcej.

Jedna z najważniejszych spraw jest technologia odgazowania węgla !!!! - tu napisze już wulgarnie - polski Rząd "wsadził mordę w kubeł" !!!! zero informacji na ten temat.
Jeśli było by to prawdą to cały projekt Nord Steam II można spuścić z wodą w kiblu - nic nam wtedy nie zagrozi w energetyce.

Źródła OZE (fotowoltaika i elektrownie wiatrowe) - to tylko dodatek ale niech będą.

Powiem Wam szczerze że nasze władze bardzo zaniedbują i inne dziedziny takie jak n.p. sprawa ubezpieczeń komunikacyjnych i zmowa tych firm.
Tego nikt nie kontroluje tak jak i rynku leków oraz nielegalnych dochodów lekarzy i prawników (brak kas fiskalnych).

Kolejny przykład to pasożytowanie żydowskiej bandy gangu Kulczyka na najdroższym odcinku autostrady w Europie. Polska powinna wybudować równoległy odcinek aby ich obejść. Takich pijawek jak banda Kulczyka jest trochę więcej.

Zmiany w prawie aby ochronić strategiczną infrastrukturę taką jak wodociągi czy przesył energii pilne potrzebne !!!!!!!! tym się nikt nie zajmuje - polskie lunatyki śpią.

Vote up!
3
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1635953

Możliwościami które daje UE trzeba jak najbardziej grać i wykorzystywać dla dobra kraju, ale nie można wierzyć, że Unia zagwarantuje równe i sprawiedliwe traktowanie dla wszystkich krajów członkowskich. Unia Europejska to projekt niemiecko-francuskiej dominacji nad kontynentem i to jest główny cel tej organizacji - nie możemy żyć złudzeniami że jest inaczej bo to się dla nas bardzo źle skończy.

Co do zmian w prawie i likwidowania absurdów pełna zgoda.

Vote up!
5
Vote down!
0

Geos

#1635955

- za chwilkę coś objaśnię tylko poszukam odpowiedniej grafiki. Już mam.

Wynik - wykres  poparcia partii politycznych w Polsce  (nieważne czy aktualny)  

- ale lepszym przykładem będzie grafika z Czech - grafika niżej 

- oczywiście wszyscy kierujecie wzrok w lewo - na najwyższy słupek a na tych na samym końcu po prawej stronie patrzycie z ironią i politowaniem - ale to śmiertelny błąd !!!!!

Tak zostają zagospodarowani przez komunistów za instrukcjami z KGB niezdecydowani aby swoją deklaracją poparcie zostali "honorowo" i mentalnie związani i nie dołączyli w wyborach do takich partii jak PiS !!!!!!!!!!!!!!!!!  - który to wynik 1% tych partii a czasem mniej przeważa szale zwycięstwa !!!!!!!!!!!  rozumiecie to ? - to są własnie te "nieznaczące" głosy które przeważają szalę  zwycięstwa ! 

Politykę tą MAKRO w PE trzeba budować od podstaw. Aby osłabić siłę komunistów w PE i zmienić układ sił - trzeba zacząć od własnego podwórka !!! - i uderzać celnie w bandę czerwonych świń a to wymaga planu i strategii działania.

PiS musi znaleźć pieniądze aby tworzyć lipne (fałszywe) partie komunistyczne do rozpraszania elektoratu komunistów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- te głosy niech idą w śmietnik aby nie do tych czerwonych zbrodniczych q***w !

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1635958

...zdecyduje się tworzyć te lipne (fałszywe) partie komunistyczne do rozpraszania elektoratu komunistów? Jakiś patriota, który zostanie później zidentyfikowany i odsądzony od czci i wiary? Konrad Wallenrod, który skończy na szafocie? To bardzo dobry temat na jakąś powieść, ale w życiu...

Vote up!
1
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1636633

- się zdekomunizować ? - kto utworzył KLD tuska, Palikociarnię, Biedronia, UW, UP, Zielonych i tą całą resztę zdrajców do ogłupiania Polaków ?

- tak służby komunistyczne zagospodarowują potencjalny elektorat który PiS "olewa".

Ci którzy deklarują swoje poparcie dla tych często egzotycznych partii czują się potem mentalnie z nimi związani i na PiS już nie zagłosują tak jak ci niezdecydowani.

To na te partyjki putin łoży ogromne pieniądze aby siać ferment w Polsce. Już to przerabialiśmy w latach międzywojennych. Moskwa ma na nas gotowe recepty i instrukcje.

Vote up!
1
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1636636

Chyba niewiele. Może lepiej skupić się na rzeczach istotnych?

Vote up!
1
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1636648

- to znaczy że ta informacja nie jest przeznaczona dla Ciebie.

Jest tu na forum taki użytkownik który chętnie Ci czas zagospodaruje :) tak że był bym wdzięczny jak byś te pytania i wymianę myśli przekierował do niego. Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1636651

- oczywiście budowa elektrowni atomowych - ze względu na przewagę wiatrów zachodnich w Polsce zalecona budowa przy granicy z Białorusią i Kaliningradem aby w razie wybuchu chmura radioaktywna poszła na wschód.

Vote up!
2
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1635957