Komunikat o błędzie

Warning: A non-numeric value encountered w video_filter_youtube_html5() (linia 1104 z /var/www/niepoprawni/sites/all/modules/video_filter/video_filter.codecs.inc).

Znakomite podsumowanie wyborów-Grzegorz Braun.

Obrazek użytkownika Bibrus
KawiarNIA

Jak już wielu z Was wie, pierwsza tura wyborów, odbyła się z moim wskazaniem na pana Grzegorza Brauna.

Drugie starcie nie pozostawiało większego wyboru i głos uzyskał pan Andrzej Duda.

Scenariusz wskazujący pana Brauna w drugiej odsłonie wyborów okazał się zbyt optymistyczny ale być może realny w innym terminie.

Przeciwnicy polityczni, zarówno ci wygrani jak i przegrani, bardzo często komentują swoje występy wyborcze i wyniki własne.

Również i tym razem mamy do czynienia z wieloma komentarzami czy podsumowaniami.

Wielki przegrany czyli obóz Bronka pogratulował zwycięstwa panu Dudzie lecz wiało z tego wystąpienia zimnym chłodem, który podsycają nieustannie

zaprzyjaźnione "merdia".

Zgoła inaczej, na zupełnie innym poziomie, komentuje wynik wyborczy pan Braun.

Poczytajmy zatem pdsumowanie Grzegorza Brauna, który w drugiej turze zachęcał do oddania głosów na swojego przeciwnika politycznego pana Dudę.

 

"Jaka była Pana pierwsza myśl po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich? Jest Pan w jakiś sposób zadowolony z wygranej Andrzeja Dudy?

Że trzeba modlić się za prezydenta elekta, żeby zdecydował się na suwerenność – swoją własną jako polityka i suwerenność państwa polskiego. Żeby okazał się pierwszym prezydentem Polski prawdziwie wybijającej się na niepodległość – a nie ostatnim prezydentem III RP, który będzie zaledwie żyrantem ostatecznej transformacji tego tworu w kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym.

Wierzy Pan w spełnienie obietnic wyborczych? Było tego sporo: obniżenie wieku emerytalnego, 500 złotych na każde dziecko, przewalutowanie frankowiczów…

To są, z całym szacunkiem i sympatią dla Prezydenta-elekta, niewątpliwie kwestie drugo i trzeciorzędne. Należy trzymać pana Andrzeja Dudę za słowo w znacznie ważniejszych sprawach. Trzeba przypatrywać się temu, jaki będzie jego osobisty stosunek i jego wola polityczna w sprawach podstawowych, te sprawy to życie ludzkie i gwarancje jego bezpieczeństwa – a więc i gwarancje bezpieczeństwa polskiej rodziny; także gwarancje bezpieczeństwa polskiej własności – ze szczególnym uwzględnieniem ziemi.

No i kwestia bezpieczeństwa państwa – tj. dziś najbardziej paląca potrzeba zachowania neutralności Polski w wojnie ukraińskiej . W większości tych spraw Andrzej Duda jeszcze nie zadeklarował się niestety całkiem jednoznacznie, zatem trzeba modlić się i działać politycznie tak, aby nowy Prezydent ostatecznie zajął stanowisko zgodnie z polską tradycją i racją stanu.

Czy uważa Pan, że to zwycięstwo przy ewentualnej wygranej przez Prawo i Sprawiedliwość w wyborach parlamentarnych, może sprawić, że polska polityka będzie jeszcze bardziej uległa względem Izraela?

Proszę Pana, to jest szersza sprawa. Jak wiadomo polityka państwa położonego w Palestynie to tylko jeden z wycinków szerszej sytuacji. Stosunki polsko-żydowskie mają szereg innych płaszczyzn i szereg innych frontów, na których ujawnia się wola polityczna. Jest to i państwo żydowskie, i diaspora żydowska, i liczne organizacje, z których bynajmniej nie wszystkie deklarują się jednoznacznie, ale w istocie nierzadko realizują sprzeczne z polskim interesem narodowym programy.

Banałem będzie wskazywanie przykładu odrodzonej loży B’nai B’rith Polin, czy też Muzeum Historii Żydów Polskich, czy też organizacji takich jak Otwarta Rzeczpospolita, czy cała konstelacja organizacji orbitujących wokół centralnej GWiazdy śmierci z ulicy Czerskiej w Warszawie.

Otóż probierzem państwowotwórczej roli polityków i ich formacji będzie nie tylko uczestnictwo w dialogu polsko-izraelskim, ale także ich stosunek do tej całej konstelacji, którą tutaj na wybranych przykładach wskazałem. Pytanie czy Prawo i Sprawiedliwość będzie w stanie wyzwolić się z tego dotychczas kultywowanego, ale zgubnego dla Polskiej racji stanu konformizmu na tym kierunku. To jest pytanie także o relacje polsko-amerykańskie. Czy PiS pozostanie przede wszystkim lojalnym agentem, wykonawcą dyrektyw płynących ze strony imperium amerykańskiego, czy też wybije się na suwerenność? Czy PiS będzie do końca swego istnienia spłacać długi wdzięczności wobec towarzyszy amerykańskich za ten sukces wyborczy, czy też wreszcie ta formacja będzie zdolna do realizacji suwerennej polityki? Przy najlepszej woli polityków PiS może to być bardzo trudne.

Czy zwycięstwo Andrzej Dudy może diametralnie zmienić sytuację na polskiej scenie politycznej? Czy może skorzystać na tym ruch Pawła Kukiza czy też nowa inicjatywa pana Leszka Balcerowicza?

Widać, że układ przygotowuje się na różne ewentualności. Kreowane są w tej chwili różne nowe formacje, które mają posłużyć jako tratwy ratunkowe na nowym etapie. Widać wyraźnie, że układ działa w myśl zasady „wiele musi się zmienić, aby wszystko zostało po staremu”.

Formacja pana Kukiza, z całym szacunkiem i sympatią dla niego osobiście, w sposób w bardzo niepokojący zakorzeniona jest na różne sposoby w tzw. układzie wrocławskim. Proszę nie zapominać o tych przejawach życzliwości wobec tej kandydatury ze strony np. Grzegorza Schetyny, a także takich funkcjonariuszy frontu ideologicznego, jak np. Monika „Stokrotka” Olejnik czy pan „Kupa” Wojewódzki. To są rzeczy, które mam nadzieję Pan Paweł Kukiz bierze pod uwagę i trzeba liczyć na to, że nie zechce on odgrywać roli figuranta w cudzej układance.

Układ, jak powiedziałem, szykuje się na różne ewentualności i tutaj z jednej strony mamy do czynienia z wyciąganiem z naftaliny Leszka Balcerowicza, a z drugiej budowaniem przez Jana Hartmana i spółkę jakiejś formacji, która się przedstawia jako lewicowa. Widać, że jak zwykle generałowie służb starają się w swojej arce posiadać przynajmniej po parze z każdego gatunku.

Pozostaje kwestia czy odegramy role przypisane nam w ich scenariuszu – w scenariuszu kolejnego „kryzysu kontrolowanego” i instalacji kolejnego „rządu fachowców” (np. Schetyny-Pawlaka-Balcerowicza, lub coś w tym guście), który transformować będzie Polskę w kondominium rosyjsko-niemieckim pod żydowskim zarządem powierniczym – czy też mimo wszystko dzięki naszej przezorności scenariusz wymknie się spod kontroli generałów.

Proszę zauważyć, że prezydent-rezydent Komorowski i służby, które za nim stoją, mają jeszcze całe dwa i pół miesiąca na to, żeby po pierwsze pozacierać ślady własnej przestępczej i zdradzieckiej działalności, a po drugie na to, żeby pozakładać rozmaite „miny”, które odpalać zaczną w stosownym momencie. Proszę też pamietać, że Komorowski ogłosił już właściwie nowy pełzający stan wojenny – ogólnopolskie ćwiczenia pod kryptonimem „Kraj 2015” zapowiedziane w jego wystąpieniu nazajutrz po masakrze w Tunisie.

Na dziś więc najważniejsze zadania, to obrona Tradycji katolickiej i tradycji polskiej, obrona życia, rodziny i własności, i zachowanie neutralności w wojnie i nieuleganie prowokacjom, których cała seria czeka nas niewątpliwie jeszcze przed końcem tego roku.

W internecie aż huczy od plotek, że w wyborach parlamentarnych wystartuje Pan z listy partii KORWiN do Sejmu. Czy coś jest na rzeczy? Może Pan to jakoś skomentować?

W skądinąd bardzo sympatycznych rozmowach z przedstawicielami tej formacji bardzo wyraźnie deklarowałem, że trudno jest mi wyobrazić sobie mój akces do jakiejkolwiek istniejącej partii politycznej.

To oznacza, że nie zamierza Pan kandydować do Sejmu?

Z góry nie wykluczam udziału w żadnej akcji politycznej, ale jeszcze raz powtórzę: dziś trudno jest mi wyobrazić sobie działanie polityczne w szeregach jakiejkolwiek formacji partyjnej."

Za portalem:

]]>http://grzegorzbraun.pl/grzegorz-braun-komentuje-wyniki-wyborow-prezyden...]]>

Foto przedstawia: Grzegorza Brauna wraz z Wiktorem Węgrzynem, szefem kampanii wyborczej i komandorem Rajdu Katyńskiego.

 

 

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (19 głosów)

Komentarze

bardzo wywazone, jak rowniez konkretne slowa padly z ust Grzegorza Brauna.

Lubie tego czlowieka, umie przegrywac, bo wie, ze wygrana jest Rzeczpospolita.

On nie dazy do zadnej prywaty, czy tez innych personalnych przepychanek.

Ten czlowiek posiada calkiem poprostu charakter...mowi czytelnie dla kazdego i nie oszukuje.

Pan Andrzej Duda jest rowniez czlowiekiem wielkiego formatu, slowem mamy z czego sie cieszyc...

Kolejnych dwoch Polakow, z ktorych mozemy byc dumni... to moze rzeczywiscie podnosic na duchu !

 

Mam nadzieje, ze skonczyly sie juz czasy bolkow, kwasow, bronkow , klichow, kopaczowej, gronkowca z walczykiemi,

tego calego szemranego towarzystwa, ktory swoim wygladem przypomina psychopate w jakims  politycznym orgazmie,

a do tego z umyslem uwiezionym w  zuzytej prezerwatywie...bo niczym innym jest, to cale ich politykowanie...

pzdr.

Vote up!
9
Vote down!
0

chris

#1481592

.... wiesz Chris, a ja Tobie dziękuję za  Twój komentarz.

Jeszcze  przed pierwszą turą wyborów pisałem , że moim marzeniem jest aby w drugiej turze skrzyżowali szpady wyborcze, A.Duda

i G. Braun.

Jestem absolutnie pewny, że pan Duda, już jako prezydent RP, "sięgnie" po intelekt Grzegorza Brauna.

pozdr.,

M.

Vote up!
10
Vote down!
0
#1481597

p.Andrzej  Duda intelektem w zadnym razie Grzegorzowi Braunowi nie ustepuje, to sa bardzo podobne osobowosci.

Dlatego napisalem dwoch pieknych Polakow, ku naszej radosci...nareszcie piekni Polacy..

.Mlodzi, mocni, wiedzacy czego chca i prawdziwi...bez falszu...i maja jeszcze wile lat zycia,

by sluzyc Najjasniejszej  i to jest nasz kapital i nasza radosc.

Natomiast nie podzielam Twoich  owczesnych oczekiwan...ta szermierka miedzy nimi ,

bylaby tak samo niepotrzebna jak i szkodliwa...my mamy dosyc wrogow dookola,

niechaj wiec obaj Panowie walcza wspolnie o oczyszczenie Rzeczpospolitej z tego talatajstwa.

Pzdr.Krzysztof

Vote up!
8
Vote down!
0

chris

#1481621

do kancelarii prezydenta RP podstarzałych Zulusów wysłanych przez B. Komprowskiego
w kilka godzin po "wypadku smoleńskim"?

Czy to aby nie on wydał Zulusom kancelarię ze wszystkimi jej dokumentami w tym z osławionym aneksem WSI w oparciu o telewizyjne doniesienia o śmierci prezedenta L. Kaczyńskiego bez czekania na oficjalne potwierdzenie informacji o zgonie prezydenta RP przez uprawnione do stwierdzenia takiego faktu organy RP? Jeśli tak faktycznie było to nie najlepiej to świadczyło by o poziomie inteligencji elekta a co za tym idzie porównywanie go z G.B jest całkowicie nie zasadne. A może to wypadek przy pracy i elekt miał 10.04.2010 po prostu słabszy dzień a teraz jest geniuszem na skalę naszych możliwości i rozbudzonych oczekiwań?

Vote up!
9
Vote down!
-5
#1481642

musze przyznac, ze nie bylo mnie wowczas w kraju i bylem tak ...zdruzgotany zamachem, ze uszlo to mojej uwadze...

no, musze  zbadac, to co tutaj czytam ???

no, wielce zastanawiajace...

pzdr.

Vote up!
2
Vote down!
0

chris

#1481650

to Duda.Niestety.

Vote up!
6
Vote down!
-5

Verita

#1481677

Akurat; pamiętam, że pracownicy kancelarii stanowczo protestowali, bo nie było nawet zidentyfikowane ciało prezydenta Kaczyńskiego. A na drugi dzień Komorowski już zwalnial część pracowników.

Czy Jarosław typowalby nielojalnego pracownika prezydenta?

 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1481826

wkleilem w ostatnim dolnym poscie.

Vote up!
3
Vote down!
0

chris

#1481835

Według mnie, Pan Grzegorz Braun, oprócz kandydowania do Sejmu RP powinien założyć własną, prawicową partię.

Wiem, że to trudne zadanie, że brak na to czasu i pieniędzy. Ale przy dobrych chęciach i pomocy boskiej wszystko jest możliwe.

Zarówno Pan Braun, jak i jego współpracownicy (także wolnotariusze) włożyli mnóstwo pracy podczas przygotowywania do wyborów prezydenckich. Szkoda żeby ta praca poszła na marne.

Zwrócę się teraz bezpośrednio do Pana Brauna. Może znajdzie czas aby to przeczytać :).

Panie Grzegorzu, proponuję poważnie rozważyć tę propozycję. Czas nie jest tu sprzymierzeńcem ale zapewne jest możliwe zorganizowanie szkieletu nowej partii jeszcze przed wyborami do Sejmu.

Bierzmy przykład z dzałalności JK-Mikke. On jest specjalistą od zakładania nowych partii w krótkim czasie.

Vote up!
6
Vote down!
0

Grzest

#1481648

Grzegorz Braun jest monarchista, a nie demokrata i zadnej partii zakladac nie zamierza.

Tu rozchodzi sie o to, ze wlasnie ten system jest wadliwy...nie tylko ludzie, ale rowniez,

a moze przede wszystkim system...i w tym caly szkopul...

pzdr.

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1481651

Wiem, że Pan Braun jest monarchistą. Jednak partie polityczne działają także w monarchiach.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Monarchie_w_Europie

Aby władzę zdobyć, należy utworzyć tak zwane zaplecze polityczne. Bez tego praktyczne nie ma szans. Po zdobyciu władzy można myśleć o przekształceniach politycznych, choćby o przekształceniu państwa w monarchię. 

Utworzenie partii pozwoliłoby na swobodniejsze działanie polityczne. Przecież do skutecznego działania w demokracji liczy się ilość zdobytych w czasie wyborów "szabel", nie ich jakość. Mając za sobą liczną rzeszę zwolenników, można swoim oponentom stawiać warunki.

Jeśli Pan Braun zostanie wybrany do Sejmu w pojedynkę, nie będzie mógł niczego załatwić. Może być co najwyżej jakimś dziwolągiem, wyśmiewanym przez "demokratów". W tym przypadku start w wyborach naprawdę nie ma sensu.

Utworzenie partii politycznej wytrąciło by ponadto argument jego małej rozponawalności. Argumentu tego używano powszechnie w Radiu Maryja, przed wyborami prezydenckimi. W godzinach wieczornych i nocnych było bardzo dużo telefonów słuchaczy tego radia, którzy pytali daczego RM nie popiera w wyborach G. Brauna, który jest wzorowym katolikiem. Odpowiedź dyżurnych księży redaktorów sprowadzała się zawsze do stwierdzenia w stylu "wicie, rozumicie", gdzie głównym argumentem przeciw Braunowi był brak zaplecza politycznego i "słabe notowania w sondażach". Ciekwe, że wyniki sondaży uważa się tam (słusznie) za niewiarygodne. Jednak w stosunku do G. Brauna na te wyniki się powoływano. Taka argumentacja, wielokrotnie powtarzana, sprawiła że Braun stracił szanse na wybór wśród słuchaczy tego radia. A słuchaczy tych jest (wbrew propagandzie)  kilka milionów. Stąd między innymi niskie wyniki P. Brauna w wyborach prezydenckich.

Jeszcze raz namawiam do utworzenia partii politycznej, która może mieć w programie politycznym nawet przekształcenie Polski w monarchię. 

Bez tego start w wyborach do Sejmu nie ma sensu.

Vote up!
7
Vote down!
0

Grzest

#1481681

Te monarchie, ktore  maja partie, to sa makiety, a my mowimy o rzeczywistych monarchiach...

Rowniez dziwilem sie nastawieniu Radia Maryja, a nawet bardzo sie dziwilem.!..

czy to  wlasnie radio i gazety,  nie sa miejscem, by poprawic sondaze, czy tez wogole je kreowac ???

to jakas dziwna sprzecznosc, w tym radiu ?  Nastawienie Brauna do kosciola i religii, jest rowniez jasne i czytelne...

powtarzam bylem bardzo zdegustowany ta sytuacja...takie sprzecznosci nie czynia radiu nic dobrego...

to jest abjaw jakies dziwnej asekuracji...czyli znowu polityka...

Grzegorz Braun zapewne przemysli formy konsolidacji swojego elektoratu, ale niekoniecznie musi , to byc partai...

No , ale takie dycyzje, trzeba jemu pozostawic...

pzdr.

ps. prosze obejzec ten filmik,. ktory jest ponizej w markowej komentarzu, sa problemy z odtwarzyniem,

zaczyna sie wiec dopiero od okolo 1,5 cm na na psmie odtwarzania,

jest tam wiele odpowiedzi na zadane w Panskim komentarzu pytania

 

 

 

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1481746

Wtedy będzie sprawa realnie domknięta

Czarno na białym wypisane zaś czyny

Być może zamknięte w więzieniu psie syny

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1481635

czesc Jacku, 

a Ty zawsze tak zwiezle, trafnie  i przyjemnie

pzdr.

Vote up!
4
Vote down!
0

chris

#1481636

Dzięki Bibrusie za ten tekst. Mało mam czasu na śledzenie nowinek, a ten tekst jest dosyć ciekawy.
Osobiście uważam, iż pomysł, by G. Braun zakładał własną partię jest pomysłem dziwnym. Problemem polskiej prawicy jest rozdrobnienie, a kolejna partia tylko ten problem pogłębia. Osobiście uważam, iż tylko wspólny start całej prawicy od Korwina po Narodowców może prawicę wprowadzić do parlamentu z szansami na współrządzenie Polską.
Jeśli chodzi o samego Andrzeja Dudę, to należy dać mu czas, za rok, może dwa lata będziemy mogli ocenić, czy jest tylko urzędnikiem średniego szczebla niczym bufetowa, czy rzeczywiście stać go na to, by się stać Prezydentem, na którego czekamy.
Jeśli chodzi o Kukiza, to ciągle nurtuje mnie pytanie, kogo Kukiz wystawi jako swoje "biorące jedynki"? Majkę Jeżowską? Przecież wystawianie polityków umoczonych w różne partie parlamentarne będzie zaprzeczeniem antysystemowości...

Vote up!
6
Vote down!
-5

              

#1481660

polecamy materiał filowy tak gdzieś od 3 minuty - czy to możliwe by A.Duda dał faktycznie tak ciała ?

 

w koment jak widać nie można wstawiac filmów albo nasz prosty umysł tego nie ogarnia :)  ponizej link

https://www.youtube.com/watch?t=279&v=LMwuGH_nXS8

Vote up!
5
Vote down!
0
#1481664

poczekajmy? Jeszcze A. Duda nie rozpoczął urzędowania! 

Vote up!
6
Vote down!
0

viki

#1481668

Vote up!
6
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1481669

mam jakies zaklocenie...

Vote up!
3
Vote down!
0

chris

#1481670

chyba za mądry ten wywiad - dał sie wkleić, ale nie daje się odtworzyć :(

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1481671

ja mialem dzisiaj tez klopoty z youtubem...jakies zaklocenia...ale tylko niektorych stron...bezpieka !!!

oboreczna, ze sie tak wyraze :-))))))

Vote up!
4
Vote down!
0

chris

#1481674

co za czasy ???

wchodze na czajkowskiego, to lewactwo blokuje, wchodze tu i tam... to prawiczka, wchodze na Zydkow,

to ekipa antysemicka sie uskutecznia, a wpisz terorysta,albo rozwijaj bardziej temat,

to od razu masz ekipe w mieszkaniu... panie dziejku, co za czasy ???

Vote up!
4
Vote down!
0

chris

#1481676

https://www.youtube.com./watch?v=XjaqMxjO1rw

 

Vote up!
4
Vote down!
0

chris

#1481767

Braun ma bardzo łądną żonę, nie widziałąm jej w czasie kampanii. Obejrzałąm na interesującym filmiku, na ktorym zebrani witali w Wilanowie Dudę. Ciekawe, że wchodzący dostawali oklaski według zasług: Gowin niewiele, Kluzik sporo gwizdów. Uznanie dla Brauna za obecność podczas ceremonii. Również dla Ogórek, ktora sympatycznie zaprezentwała się przez te kilka minut.

G.Braun: bestsellerem jesieni będzie Aneks do Raportu z Likwidacji WSI

http://rafael3d.salon24.pl/651744,g-braun-bestsellerem-jesieni-bedzie-aneks-do-raportu-z-likwidacji-wsi

Vote up!
6
Vote down!
0
#1481906