Polskie Stowarzyszenie Przeciw Dyskryminacji w Niemczech

Obrazek użytkownika Wojciech Pomorski
Świat

Instytucja o nazwie Polskie Stowarzyszenie Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z. została założona na zebraniu założycielskim w dniu 18 II 2007 roku w Hamburgu oraz tam zarejestrowana w Sądzie Administracyjnym i dlatego przy nazwie posiada dodatek „t.z.”, oznaczający skrót słów „towarzystwo zarejestrowane”. Jej działalność opiera się na uchwalonym statucie. Zajmuje się obroną praw rodziców i dzieci pokrzywdzonych (głównie Polaków) przez organizację Jugendamt i wymiar sprawiedliwości Niemiec oraz Austrii. Członkowie walczą od lat głównie o respektowanie Traktatu między Rzeczpospolitą Polską, a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy z 17.06.1991 r. w Niemczech, praw człowieka w Niemczech i w Austrii i o prawo do wychowywania dzieci we własnej kulturze i języku.

Polskie Stowarzyszenie Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z. od jego powstania bezpardonowo walczy z zakazami języka polskiego wydawanymi przez organizację Jugendamt o statusie urzędu i pochopnym zabieraniem dzieci – głównie rodzicom pochodzącym z Polski – przez Jugendamt i niemiecką oraz austriacką administrację. Stąd też bardzo pozytywny rezonans dot. pracy Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z. w Polsce, Niemczech i na świecie. Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z.: Prezesem Zarządu „Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z.” jest Wojciech Leszek Pomorski, mgr Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego, nauczyciel i politolog urodzony w Bytowie na Pomorzu, Wiceprezesem Zarządu jest Klaus-Uwe Kirchhoff, Sekretarzem Grzegorz Prondzinski zaś Skarbnikiem Zarządu jest Anna Katarzyna Pomorska. Kadencja całego Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z. – wg. statutu tej instytucji § 6.5 – trwa cztery lata.

Znak graficzny – logo „Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z.”: Logo, czyli znak graficzny tej polskiej organizacji w Niemczech wywodzi się z Denara Bolesława Chrobrego Według Prezesa tej instytucji Wojciecha Leszka Pomorskiego logo/znak graficzny Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z. przedstawia: „Pierwsze polskie godło z Denara Chrobrego w polskich biało-czerwonych barwach jest naszym świadomie wybranym znakiem, którym nawiązujemy do postawy naszego pierwszego koronowanego władcy, który żyjąc jednocześnie w partnerskich i przyjacielskich stosunkach z Niemcami (Zjazd w Gnieźnie w 1000 roku) potrafił godnie reprezentować nasze narodowe polskie interesy, a gdy trzeba było o nie zdecydowanie i konsekwentnie walczyć. Słowem nie umizgiwał się do innych władców i dlatego był i jest do dziś tak szanowanym polskim władcą. Dlatego Polska w tym czasie miała liczącą się pozycję na arenie międzynarodowej. Założona i prowadzona przeze mnie instytucja do takiej postawy świadomie nawiązuje naszym logiem i tak postępuje”.

Internet/Strony w internecie: www.dyskryminacja.de - to jedyne autoryzowane strony internetowe „Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z.”: - w języku polskim: Polskie Stowarzyszenie Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z. - w języku niemieckim - po kliknięciu niemieckiej flagi otwierają się strony w języku niemieckim. Nazwa Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z. po niemiecku to: Polnischer Verband Eltern gegen Diskriminierung der Kinder in Deutschland e.V. oraz strony internetowe Polskiego Stowarzyszenia na portalu Facebook: - polskojęzyczna strona: Polskie Stowarzyszenie Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z. - niemieckojęzyczna strona: Polnischer Verband Eltern gegen Diskriminierung der Kinder in Deutschland e.V.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Ciekawe, czy życiorys też pozmienia czy też nadal będzie się przedstawiał jako najmłodszy bohater solidarnościowego podziemia i emigrant polityczny.

Vote up!
2
Vote down!
0
#376941

starczy mu na dziś czerwonej farby ? Wczoraj chyba wszystka "wyszła"...
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#376942

Koniec świata!

Niemiec walczy o polskość w Niemczech dokąd wyjechał jako korzenny niemiecki uciekinier z polskiego Bytowa w 1989 roku.

Nie dziwi mnie to jak traktują w Niemczech Polaków, skoro tacy jak autor zajmują się Naszymi Polków sprawami.

Stawiam dolary przeciwko orzeszkom, że poczynając od 1989 roku nieźle musiał pluć by dostać korzenne obywatelstwo niemieckie.

"Solidarnościowy uciekinier polityczny", na którego widok mdli mnie.

Czekam na dowody!

Albo na głośne odszczekiwanie pod stołem.

Dopóki ich nie otrzymam będę nazywała sprawy po imieniu, a ciebie niemieckim łgarzem, bo Polak z ciebie żaden, po tym jak Polskę zdradziłeś i oplułeś w czasie ubiegania się o obywatelstwo niemieckie w 1989 roku.

Z należnymi wyrazami kłamcom i łgarzom.

Obibok na własny koszt

PS
Nie zapomnij pomalować na czerwono, tak by mój komentarz był wyróżniony jak wcześniejsze. Do roboty.
Onwk.

Vote up!
3
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#376947