Unia wsparcia gówna

Obrazek użytkownika puszczyk
Kraj

Wiadomo czasy ciężkie, wszak kryzys szaleje. Grecy już skolonizowani lecz nadal w EU jest cienko, a niepewność jutra cały czas nie daje spać spokojnie EuroObywatelom. Portugalia, Hiszpania czy Włochy to wciąż punkty głębokiej niepewności.

Pośród wołania o zaciskania pasa, oszczędnościach i wyrzeczeniach z rozczarowaniem (choć w moim przypadku bez zaskoczenia) czytam o kolejnych rewelacyjnych wyczynach brukselskich biurokratów.

W 1961 roku pewien włoski artysta wylansował na rynku nowy rewelacyjny produkt „Gówno Artysty”. Zapuszkował swoje odchody w 30-to gramowych puszkach i rozprowadził ich limitowaną serię na rynek. Obecnie cena kolekcji szacowana jest na 30 500 €.

Po niespełna pół wieku jesteśmy świadkami nowego odkrywczego dzieła opartego o kupę. Należało by się zastanowić czy nie mamy do czynienia z plagiatem lecz urzędasom europejskim jak się wydaje myśl taka nie postała. Holenderski „artysta” wykonał własnoręcznie (dosłownie) arcydzieło o wiele mówiącej nazwie „Recyclution”. Składa się ono (ocena subiektywna) w 95% z odchodów słonia. Artyście przyznano dotację w wysokości 96 000 €.

W tej sytuacji dostrzegam kilka prawidłowości.

  • Wysokość dotacji jak się wydaje uzależniona została od ilości gówna lub od wielkości ssaka który był rzeczywistym autorem arcydzieła.
  • W gównianych czasach tylko gówno ma znaczenie.
  • Jaki artysta takie dzieło.

Teraz siedząc w miękkim fotelu i domowym zaciszu rozmyślam nad dziełem jeszcze większym choć niepozbawionym prawdziwej głębi przesłania. Zastanawiam się ile bym dostał dotacji za kupę walenia, wszak ssak jeszcze większy a i kupa cenniejsza zwłaszcza w epoce globalnych zmian klimatycznych.

Źródła:

Gówno artysty

Griekse Europarlementariër kwaad over 'opportunistische kunstsubsidie' aan Nederland

96 tysięcy euro na beczkę z odchodami słonia. Jak Unia Europejska wspiera holenderskich „artystów”

Wieloryb

Odchody wielorybów są cenne dla klimatu

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Daję 10, bo fajny tekst, a zwłaszcza puenta :), ale to chyba niepotwierdzone info?

http://www.mmashareforum.com/support-off-topic-f9/modern-art-is-awesome-and-made-of-elephant-s-shit--t53241.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#232010

W czasach gdy media dążą za sensacją a nie za informacją trudno określić co jest prawdziwym wydarzeniem. Podałem źródła na których bazowałem.

Pozdrawiam Serdecznie
Puszczyk

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#232026