Spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim w Berlinie

Obrazek użytkownika Polak_w _Berlinie
Blog

W dniu 22 stycznia 2012 r. o godz. 13.00 odbyło się w Berlinie, w Galerii pod Bazyliką spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim. Organizatorem spotkania był Klub "Gazety Polskiej" w Berlinie. Jego przewodniczący Marek Wasag powitał serdecznie honorowego gościa oraz licznie zgromadzonych słuchaczy przybyłych nie tylko z Berlina, ale również z Hamburga (KGP) i Szczecina (KGP).
Na początku spotkania ksiądz Tadeusz opowiedział o sobie i swojej codziennej pracy duszpasterskiej w Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach koło Krakowa.
Następnie zaprezentował swój dorobek historyka-hobbysty-tak mówi ksiądz o sobie, dotykając bolesnych wydarzeń ze współczesnej historii Polski ( "Księża wobec bezpieki na przykładzie archidiecezji krakowskiej"), a w szczególności stosunków polsko-ukrainskich. Rezultatem jego badań są dwie ostatnie publikacje "Nie zapomnij o Kresach" oraz "Przemilczane ludobójstwo".
Spotkanie w surowym wnętrzu galerii przebiegało w bardzo emocjonalnej atmosferze. Talent oratorski księdza przykuwał uwagę zgromadzonych, pobudzał do refleksji nad najnowszą historią Polski, jej wpływem na indywidualne losy ludzkie oraz stosunki międzynarodowe. Ten wspaniały człowiek ogarnięty pasją docierania do prawdy uzmysłowił słuchaczom konieczność odkłamania zaciemnianych faktów. Benedyktyńska praca księdza tak zafascynowała zgromadzonych, że prawie każdy wracał z zakupionymi książkami do domu. Dochód ze sprzedaży książek jak i hojne datki do puszki wsparły pracę księdza w fundacji na rzecz niepełnosprawnych.
Następnie ksiądz Isakowicz-Zaleski odpowiadał na liczne pytania zgromadzonych. Osobowość księdza jak również sposób prowadzenia spotkania, przeplatania powagi z dozą humoru, wywarły na słuchaczach niezapomniane wrażenie.

Brak głosów