Berlin - protest przeciwko dyskryminacji TV Trwam

Obrazek użytkownika Polak_w _Berlinie
Świat

Kluby Gazety Polskiej i Koła Przyjaciół Radia Maryja w Berlinie i Hamburgu organizowały dziś pikiety przed ambasadami i konsulatami Rzeczpospolitej, aby wystąpić w obronie słowa i wyrazić protest przeciwko dyskryminacji przez KRRiTV TV Trwam .

Zgromadzeni przed Ambasadą RP w Berlinie przy Lassenstr.16 uczestnicy protestu chcieli wręczyć na ręce ambasadora lub konsula petycję skierowaną do przewodniczącego i członków KRRiTV, z żądaniami równego traktowania mediów w Polsce, także mediów katolickich. Niestety, mimo ustalonego terminu żelazna brama ambasady polskiej nie otworzyła się gościnnie. Petycję odebrał przez kratę dyżurny pracownik. Uczestnicy protestu z niedowierzaniem patrzyli na gmach ambasady – skrawek Polski na obczyźnie, zamknięty dla rodaków.

Protest przebiegał w atmosferze powagi. Licznie przybyli z transparentami pikietujący śpiewali pieśni patriotyczne i religijne.

Polacy mieszkający w Berlinie włączyli się czynnie do akcji protestacyjnej, organizowanej przez Polonię na całym świecie pod hasłem:
STOP DYSKRYMINACJI TELEWIZJI TRWAM!

Brak głosów

Komentarze

Wiem o tym od rodziny mieszkajacej w Berlinie. Byli niemieccy dziennikarze zywo interesujacy sie tematem demonstracji. Dodatkowo podjechalo kilka limuzyn z ambasadorami innych panstw, ktorzy chcieli wpisac sie do ksiegi kondolencyjnej wylozonej w zw. z katastrofa kolejowa w Szczekocinie.
Ogladali ta demonstracje z zainteresowaniem.
Ambasador Marek Prawda ( chociaz byl wczesniej powiadomiony o demonstracji i o tym, ze bedzie mu przekazana petycja) zwial ukradkiem. Petycje przyjal portier przez kraty w bramie.
Podobno podczas takiej samej demonstracji zorganizowanej przez Klub Gazety Polskiej w Hamburgu ( pod polskim konsulatem) pracownik polskiego konsulatu nazwal demonstrujacych Polakow: "bydlo".
Tak oni o nas Polakach mysla!

Vote up!
0
Vote down!
0
#233453