Polska w budowie

Obrazek użytkownika Zuzanna Kurtyka
Kraj

Chcę pogratulować zespołowi piarowców Platformy Obywatelskiej bardzo trafnego hasła. Jest świetne. Jakże precyzyjnie wpisuje się w hasło pokazane Polakom parę miesięcy wcześniej. Przypomnę tym, którzy zdążyli zapomnieć: nie róbmy polityki, budujmy drogi. W kontekście wcześniejszej propozycji złożonej społeczeństwu aktualne hasło brzmi: nie róbmy polityki, budujmy Polskę. Jak rozumiem, te zwarte szeregi polityków Platformy, obwieszczają nam wszystkim, że przyszedł czas, by wycofali się z polityki i zabrali się za budowę. Oczywiście rozumiem, że słowo "budowa" użyte jest w tym propagandowym sloganie symbolicznie. Na szczęście. Ale i na nieszczęście nasze.

1. Na szczęście, bo jak sądzę, mało który z nich ma wykształcenie budowlane. Budowa w wykonaniu PO, to obszar bezpośredniego zagrożenia śmiercią dla osób, które się na nim znajdą i nie jest to w tym wypadku żadna przenośnia. Śmierć ponieśli pasażerowie CASY, śmierć poniósł Prezydent i 95 osób należących do elity polskiego społeczeństwa, które z zaufaniem uczestniczyły w przygotowanym przez ekipę premiera Tuska locie do Smoleńska. Jak ludzie, którzy nie potrafią porządnie przygotować zwykłej miedzypaństwowej wizyty głowy państwa, mają czelność zabierać się za budowę Polski?

2. Na nieszczęście, bo jeśli potraktujemy słowo "budowa" symbolicznie jako np. próbę "reformy" służby zdrowia, próbę reformy systemu informacji oświatowej (prowadzącej do gromadzenia o uczniu informacji typu: zdrowie, problemy psychologiczne, problemy rodzinne uczniów od 6 roku zycia do konca studiów!), próbę reformy kształcenia lekarzy, w tym Lekarskiego Egzaminu Panstwowego, próbę reformy systemu ubezpieczeń emerytalnych, próbę reformy systemu finansów publicznych przez nakładanie nowych obciążeń podatkowych, próbę reformy rodziny przez promowanie związkow partnerskich i pozwolenie urzędnikom, na zabieranie z rodzin dzieci wbrew tych dzieci ewidentnej woli, próbę reformy i ....

Nie, nie będę dalej już pisać, bo i tak od dłuższego czasu mam wrażenie, jakbym znajdowała się na rusztowaniu tej platformerskiej budowy, na którym ktoś zapomniał położyć desek. Właśnie nadchodzi burza, która objęła już Hiszpanię, Portugalię i Grecję i .... no cóż - będziemy przynajmniej spadać w towarzystwie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 Dziękuję za wpis. Ma Pani 100% rację.Dyszka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#178569

Co buduje Polska i dla kogo?

Pozdrawiam
J.K.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#178577

W 80-tym roku Jan Pietrzak w swoim kabarecie mówił jak komuchy się zawsze tłumaczą że oni dobrze chcieli "ale im nie wyszło". Dodawał że marzy o takich czasach gdy władza będzie źle chciała czynić i też jej nie wyjdzie.
Teraz POdobnie platformersi starają się nas przekonać że oni chcą dla nas dobrze rządzić ale im nie wychodzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#178580

na myśl taki stary pomysł kabaretowy: "Dyrekcja cyrku w budowie przedstawia". Jakoś tak to leciało.
Trudno nie zgodzić się z Pani refleksją.
Pogodzić się z tym tym trudniej, że "budowę Polski" lansują ludzie, którzy - tak CASĄ jak i katastrofą smoleńską - sami sobie odebrali prawo do zajmowania jakichkolwiek stanowisk państwowych w naszym kraju.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#178584

Pozdrawiam
J.K.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#178588

Nie cierpię draństwa i korupcji oraz graniczacej z absurdem nieudolności POtuskokracji,a raczej TUSKOMORRY.Nie cierpię ich medialstwa(POkroju TVN,Radio Zdziry i Gadziny Wybiórczej).Nie cierpię ich fałszywie przedstawianego polskiej opinii publicznej resetu z reżimem Putina,którego skrajnym przykładem było bezprawne przyjecie konwencji chicagowskiej tak naprawdę blokujące jakiekolwiek skuteczne postepowanie polskich organów wymiaru sprawiedliwości w wyjaśnianiu przyczyn smoleńskiej katastrofy i bezkrytyczna POstawa wobec gazpromowego sojuszu niemiecko-rosyjskiego w celu POdporzadkowania im polskiej energetyki oraz próba gloryfikacji sowieckich najeźdźców z 1920r w Ossowie (na szczęście ludzie nie dopuścili do tej hańby).Tuskomorra buduje POlskę a nie Polskę.Nie cierpię POtuskokracji również za to,ze stworzyli doskonałe wprost warunki pod wykonanie smoleńskiej katastrofy,a chcą zrzucić winę wyłacznie na załogę feralnego lotu,na dowództwo lotnicze,na 36.SPLOT. Mam nadzieję,ze polskie społeczeństwo w nadchodzacych wyborach odrzuci tą "POlskę w budowie" Tusków,Arabskich,Sikorskich,Klichów,Millerów,Janickich,
Kopaczów,Grasiów,Gradów,Grabarczyków,Rostowskich,
Niesiołowskich,Piter,Kwiatkowskich,Szejnfeldów,Drzewieckich,Chlebowskich,Misiaków,Sawickich i tym POdobnych kreatorów nienawiści prowadzącej do POlitycznej zbrodni-jak w Łodzi-czy do dziwnej fali samobójstw...Precz z tuskowymi POmyjami!!!
Piter,falcon1958

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

falcon1958

#178594

o 40 lat i hasłem budowlanym na bilbordach. Chyba było tak : "Nie róbmy polityki, budujmy mosty", a ja to uzupełniałem, bo na porządne i solidne drogi nas PO prostu nie jest stać, a i budować nie potrafi nawet sam minister Grabarczyk. Tymi mostami chcieli POłaczyć 14 km. autostrad wybudowanych w ubiegłym roku w 100 odcinkach i POtrzebne były mosty do ich POłaczenia.

 

W Polsce przez ten czteroletni upływ czasu i patrząc na tamte bilbordy, to bardzo dużo się zmieniło, choćby to, że Tusk znów się postarzał o 40 parę lat. Pozdrawiam Obibok na własny koszt ====================================================== Nunquam sapiens irascitur.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#178598

 

"... będziemy przynajmniej spadać w towarzystwie".

Powiem tak, cieszmy się sobą dopóki możemy bo pewnego ranka może zdarzyć się że spotkamy się wszyscy, ale w innej przestrzeni - tj. za kratami! 

Pozdrawiam NIEpoPRAWNYCH! :)

skrzekul

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Jeżeli zapomnimy o nich,
Niech BÓG zapomni o nas" - Adam Mickiewicz

skrzekul

#178607

Światowa Organizacja Zdrowia pozyskała informację że z ochroną zdrowia w Polsce nie jest najlepiej.Przybyli do W-wy i wysłuchali wyjaśnień pani minister jak to szpitale się budują, orkiestra kupuje niesprzedawalną aparaturę,pielęgniarki się specjalizują a ilość procedur ekskluzywnych rośnie.Ponieważ jakoś nie mogli uwierzyć jak może być tak dobrze skoro cały świat mówi że w Polsce ze służbą jest źle postanowili wybrać się do szpitala i zapytać pacjentów.Pijawki od pijaru starannie wytypowali pacjenta do okazania radości z leczenia w najlepszej służbie zdrowia. Po standardowych jest mi dobrze , opieka wspaniała itd jakiś mało inteligentny murzyn nowojorski zapytał : A co robicie jak w połowie leczenia kończą się środki z NFZ ?
Rozpromieniony pacjent odrzekł:

Ach, z tym nie ma najmniejszego problemu, po prostu umieramy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#178609

Polski, jakim są Niepoprawni. Szanowna Pani, wizytę międzypaństwową, to oni przygotowali znakomicie. Wybuch zabił większość, dobijano nielicznych. Majstersztyk współpracy międzynarodowej. A Polska w rozbiórce, jak za rządów Mazowieckiego, Suchockiej czy Millera. Pozdrawiam W.S.C.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#178612

Pani Zuzanno, Pani tekst to dyplomatyczną wersją znanego numeru kabaretowego J.Kobuszewskiego i T.Gołasa "Wężykiem, wężykiem....." jak widać tzw. budowlańcy, w tym wypadku politycy, zachowują się podobnie jak.w kabarecie. Nieszczęciem tej sytuacji jest to, że skutki budowania odczuwa najzwyklejszy POLAK, który jest PRZEDMIOTEM; w pracy jako najemnik, jako petent w urzędach, czy pionek w machinie ordynatorsko-profesorakiego lobby medycznego. Pozdrawiam i trzymam kciuki za Pani sukces wyborczy... Lucy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lucy

#178620

Bo o ile sobie dobrze przypominam, to Polskę budował Mieszko I, a potem przy różnych okazjach odbudowywało kilku królów. Nawet po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku Polskę odbudowywano, a nie budowano. Co gorsza, nie wiadomo jeszcze, ile lat potrwa kolejna odbudowa Polski po czterech latach rządów tych "budowniczych".
Iranda

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Iranda

#178692