Solidarność, solidarność pokoleń

Obrazek użytkownika Bacz
Kraj

Występując w Sejmie Przewodniczący Parlamentu Europejskiego p. Jerzy Buzek, zauważył, że Polacy wprowadzili do języków na całym świecie słowo "solidarność".

Słowo "solidarność" w Polsce najczęściej używa się jako zamiennika słowa "socjalizm". Polacy socjalizm znają jak zły szeląg, jednak pod nazwą "solidarność" łatwo dają sobie go wcisnąć. Zresztą w stosunkach międzynarodowych solidarność też najczęściej polega na socjalistycznym darowaniu ryb, a nie na kapitalistycznym podarowaniu wędek.

Solidarność pokoleń, owszem, zwykle jest w rodzinie, ale w społeczeństwie solidarności pokoleń nie ma: dziadkowie normalnie nie wyzyskują swoich dzieci, wymagając od nich dużej części ich zarobków, wobec cudzych dzieci nie mają takich skrupułów. Dziadkom nie przeszkadzają ogromne składki na ZUS, bez wyrzutów sumienia biorą swoje wysokie emerytury i jeszcze domagają się ich podwyższania, bo na te emerytury praktycznie w całości składają się CUDZE dzieci. O tym jak powinny wyglądać uczciwe emerytury pisałem tu: http://niepoprawni.pl/blog/404/emerytury

Bacz
http://palikot.blog.onet.pl/Jedno-slowo,2,ID398858712,RS1,n

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

czy pan nie wie, że emerytury dziadków zostały w PRL-u przeżarte przez cudze dzieci. po prostu ich okradziono.

jakie wysokie emerytury? one są głodowe.
czyli: p..., pan, jak POtłuczony i na dodatek linkujesz do chlewa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#44309

To że ktoś został okradziony kiedyś przez starsze pokolenie nie daje mu moralnego prawa okradania teraz młodszego pokolenia.

Link dałem do blogu posła RP. Mam podobną opinię do twojej o tym miejscu ale po prostu taka jest rzeczywistość - ja nie obrażam się na nią, tylko próbuję ją zmienić. Ja piszę nie tylko do kręgu Niepoprawnych, ale do wszystkich Polaków, muszę więc odnosić się do osób i wydarzeń wylansowanych przez media, choćby mnie osobiście to mierziło.

Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#44312

... "prawo", kto o tym decyduje, i skąd TY to wiesz?

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com
http://tygrys.niepoprawni.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#44421

Konkretnie VII. Nie kradnij
Owszem ukradzione można odebrać ale złodziejowi, ale nie mamy moralnego prawa "odkraść" komuś innemu. Sytuację kompikuje fakt że złodziej był zbiorowy i na dodatek złodziejstwo było zalegalizowane.

Pozdrawiam. Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#44426

... chodzić do kościoła, albo do synagogi?

A jeśli jednak NIE chodzę, a słowa Jahwe wyryte na kamiennych tablicach i przekazane Mojżeszowi mają dla mnie tylko ew. anegdotyczną wartość?

Wyjaśnij mi to proszę, bo jestem całkiem zagubiony.

Co to jest PRAWO? KTO je interpretuje? SKĄD on to wszystko wie?

Pojęcie "złodziej" istnieje tylko dlatego, że w tablicach z przykazaniami mówi się o "nieporządaniu wołu, osła, żony, córki, syna i niewolnika bliźniego swego"? (Cytuję z pamięci, ale tak mniej więcej jest to powiedziane w pełnej wersji tego przykazania, czytałem to kiedyś nawet i po grecku.)

A jeśli, załóżmy, jestem ateistą, to co wtedy? Albo jeśli jestem, powiedzmy, wikingiem, czy innym Odyseuszem, i jak coś widzę u obcego, co nie jest w stanie tego obronić, to to biorę... Bez kompleksów, bez skrępowania, w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku? Wobec siebie, swojego rodu i swojego ludu?

No, i jak mnie przekonasz, że to brzydko? No i jak mnie przekonasz, bym tego nie robił? Korwinem? Misesem? Przykazaniami Bożymi? ;-)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com
http://tygrys.niepoprawni.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#44464

[quote=Bacz]To że ktoś został okradziony kiedyś przez starsze pokolenie nie daje mu moralnego prawa okradania teraz młodszego pokolenia.[/quote]

na początku ktoś został okradziony przez młodsze pokolenie (odbudowa kraju), bo starszego nie było - nikt za darmo nic nie dawał. myśl trochę.

prawo moralne jest po stronie emerytów, którzy muszą mieć na chleb i lekarstwa. jak głupie (liberalne) elity III RP nie przerwały łańcuszka, bo sp... prywatyzację, to teraz nie ma innego wyjścia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#44499

Pomysł Bismarcka jest od początku złodziejski, nie jest to nic innego jak piramida finansowa. Piramidy finansowe są w Polsce zakazane - oprócz tej największej organizowanej przez państwo. Im szybciej się to zlikwiduje tym lepiej bo jak się nie zlikwiduje to ona i tak się załamie, a wtedy będzie więcej krzywd i cierpień.
Piramida była atrakcyjna jak do niej przyłączano coraz to nowych chętnych do podstawy. Jak po wojnie zacząto ją odbudowywaćać to akurat była najatrakcyjniejsza bo emerytów było mało, składki były symboliczne.

Pozdrawiam. Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#44503

nie chrzań o Bismarcku i piramidzie, która btw mogłaby działać, gdyby kobiety rodziły dzieci.
spróbuj zmierzyć się z realnym problemem - to już nie jest takie proste.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#44536

System emerytalny musi być stabilny w każdych warunkach, nie tylko gdy podstawa się coraz bardziej się rozszerza. System jaki u nas obowiązuje właśnie zniechęca do rodzenia dzieci i zachęca do wyjazdu z kraju. W efekcie jeśli się systemu emerytalnego nie naprawi to katastrofa jest tylko kwestią czasu.
To co ja proponuję: niskie i równe dla wszystkich emerytury jest system bardzo stabilnym, może to działać zupełnie dobrze nawet gdy naród się będzie kurczył, ale przede wszystkim ma tę zaletę że spowoduje szybki rozwój gospodarczy. Poprawiające się warunki życia ośmielą ludzi do posiadania dzieci, emigracja zostanie zahamowana.

Pozdrawiam. Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#44559

dla wszystkich takie jak w Australii. teraz to przeforsuj.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#44616

w chlewie świnia świni dupsko slini

pozdro

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#44392

Widać wyraźnie, że Bacz jest w stanie pobudzenia, gdyż już codziennie przedstawia nam swoje brednie..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#44310

Abstrahując Twoją ocene.
Racz zauważyć słuszność twierdzenia o roszczeniowym nastawieniu grup społecznych .
Podziały idą poziomo częściej niż w pionie -jak się to nam próbuje sugerować .:)
Zjednoczenie wokłó sprawy: "Byłych' esbków i przysłowiowych ofiar losu "robotników" .
Baczu skoncentrował się na ZUS - podobne mechanizmy mamy w "biurokracji" , "szkolnictwie "
W tych dziedzinach potężne grupy potrafią dla partykularnych celów zadławić każden solidarny odruch .

"Baczenie" nie jedno ma imię drogi Kapitanie:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#44322

Twój monolog o wędkarstwie nie posiada znamion logiki.To co wypisujesz o emeryturach,o dziadkach i dzieciach świadczy jedynie o tym,że jesteś hipokrytą.
Malując "Solidarność" na socjalistyczny kolor i porównując ją do szelągów,równiez swiadczy o twojej ignorancji.
Musisz zdać sobie sprawę,że "Solitarność" to nie był socjalizm,kapitalizm czy tez jakis inny twój wymysł.
Solidarność to było SPOŁECZEŃSTWO,które socjalizmu miało serdecznie dość.
Nie mów mi,że nie mówisz w swoim wpisie o solidarności przez duże "S",a jedynie o znaczeniu słowa "solidarność",bo wyjdziesz na kłamczuszka oficjalnie,a tak to pozostaniesz jedynie tym,który nie bardzo wie o czym pisze.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

rusznikarz

#44324

W mojej notce nawiązałem do wpisu p. Palikota o wystąpieniu p. Buzka w Sejmie, w którym to wystąpieniu p. Buzek zauważył, że Polacy wprowadzili słowo "solidarność" do słownika międzynarodowego. Solidarność z drugim człowiekiem, biednym i pokrzywdzonym, jest chwalebna i nie ma nic wspólnego z socjalizmem. W Polsce jednak nadużywa się tego słowa, mówiąc tak naprawdę o solidarności grupowej przeciw reszcie społeczeństwa, mówiąc o socjalizmie lub np. mówiąc o istnieniu w społeczeństwie solidarności pokoleń gdy takiego zjawiska nie ma. Innym przykładem na to że nie ma solidarności pokoleń jest ogromne zadłużanie przyszłych pokoleń przez rząd, na co jest milcząca zgoda większości Polaków.

Bacz
PS. Ponieważ rzeczywiście mój wpis bez zaznaczenia do czego się odnosi staje się niezrozumiały - postanowiłem go przeredagować. Za zamieszanie przepraszam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#44333

Ktos powyżej słusznie zauważył,że linkujesz do chlewu.
Ty zamiast wyciągnąć z tego jakies wnioski,walisz bez żadnego wstydu,że odnosisz się do wpisu Palikota,którego notka traktuje o wypowiedzi Buzka.
W zasadzie tu powinienem przerwać "polemikę" z tobą,ale nie zrobię tego,gdyż aż się prosi żeby napietnować nie tylko twoją głupotę.
Zapewniam cię,że słowo "solidarność" istnieje we wszystkich słownikach i to nie tylko europejskich.
Nie wiem co miał na myśli mówiąc Buzek,że to własnie Polacy są przyczyną zaistnienia tego słowa w innych językach.
Jeżeli faktycznie do takiego zjawiska doszło,to zapewne chodzi o tę prawdziwą "Solidarność" z Polski rodem i zgodzę się z tezą,że wielu ludzi na świecie kojarzy to słowo z Polską.
Nalezy jednak zaznaczyć,że przy próbie translantacji znaczenia "Solidarności" na język obcy,pozostaje ona w naszym rodzimym języku idiomem.
O "solidarności grupowej przeciw reszcie społeczeństwa" nie mam zamiaru dyskutować z uwagi na to,że jeśli znowu manipulujesz i piszesz o "Solidarności"(a tak jest),to jest to po prostu niedorzeczność.
Mówiąc natomiast o braku solidarności pokoleń w Polakach,wspomagając się przy tym jakimiś długami,to mogę stwierdzić na tej podstawie,że nic nie wiesz o historii swojego kraju.
Ja się bardzo solidaryzuję z minionymi pokoleniami Polaków i swojej własnej rodziny.
Ja pamiętam dziejową walkę o niepodległość Polski i jej suwerenność,która przez dwa lata PO została zmasakrowana.
Zapewniam cię również,że nie jestem odosobnionym przypadkiem w swojej solidarności z minionymi pokoleniami Polaków,a ściślej mówiąc z historią(dramatyczną) swojej ojczyzny.
Nie dziwi mnie wcale twoja wypowiedź w której powołujesz sie na "autorytety" typu Palikot czy Buzek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

rusznikarz

#44339

toż Ty z tego samego kabaretu co ci dwaj, to juz wiem skad te Twoje opowieści o domkach z kart i kominach z waty

załóz z nimi spółke i kręćcie z gówna baty, to dopiero będzie kosmos.
Buzek ksywa "na wózek" i ten świr drugi to dla mnie 00000

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#44390

... to jest dokładnie takie samo schizofreniczne pieprzenie w bambus, jak "neurotyk", którym to epitetem "von" Mises obrzuca na każdej stronie swych dzieł wszystkich, których nie przekonuje jego bełkot.

Zażyj bromu chłopie, bo cię nosi i się ośmieszasz.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com
http://tygrys.niepoprawni.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#44422

"Solidarność to było SPOŁECZEŃSTWO, które socjalizmu miało serdecznie dość" - w mojej opinii takie zdanie, przy całym szacunku, świadczy o ignorancji i naiwności Rusznikarzu. Solidarność, a ściślej ruch Solidarności w całej swojej masie był, dla mnie oczywiście, ruchem antykomunistycznym, skierowanym przeciwko komunistycznym oprawcom i ich rządom. Tak, to był ruch społeczny, niesamowita więź między ludźmi, którzy mieli ambicje żyć w wolnym kraju! Natomiast związek zawodowy Solidarność był socjalistyczny jak się patrzy! Wystarczy zerknąć na słynne 21 postulatów. Pamiętasz je? Przypomnijmy je sobie i wszystkim innym:

1. Akceptacja niezależnych od partii i pracodawców wolnych związków zawodowych wynikających z ratyfikowanych przez PRL Konwencji nr 87 Międzynarodowej Organizacji Pracy dotyczących wolności związków zawodowych.

2. Zagwarantowanie prawa do strajku oraz bezpieczeństwa strajkującym i osobom wspomagającym.

3. Przestrzegać zagwarantowanej w Konstytucji PRL wolności słowa, druku i publikacji, a tym samym nie represjonować niezależnych wydawnictw oraz udostępnić środki masowego przekazu dla przedstawicieli wszystkich wyznań.

4. Przywrócić do poprzednich praw

a. ludzi zwolnionych z pracy po strajkach w 1970 i 1976 r., studentów wydalonych z uczelni za przekonania,

b. zwolnić wszystkich więźniów politycznych (w tym Edmunda Zadrożyńskiego, Jan Kozłowskiego, Marka Kozłowskiego),

c. znieść represję za przekonania.

5. Podać w środkach masowego przekazu informację o utworzeniu Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego oraz publikować jego żądania.

6. Podać realne działania mające na celu wyprowadzenie kraju z sytuacji kryzysowej poprzez: a. podanie do publicznej wiadomości pełnej informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej, b. umożliwienie wszystkim środowiskom i warstwom społecznym uczestniczenie w dyskusji nad programem reform.

7. Wypłacić wszystkim pracownikom biorącym udział w strajku wynagrodzenie za okres strajku jak za urlop wypoczynkowy, z funduszu Centralnej Rady Związków Zawodowych (CRZZ).

8. Podnieść zasadnicze uposażenie każdego pracownika o 2 tys. zł na miesiąc jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.

9. Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza.

10. Realizować pełne zaopatrzenie rynku wewnętrznego w artykuły żywnościowe, a eksportować tylko nadwyżki.

11. Znieść ceny komercyjne oraz sprzedaż za dewizy w tzw. eksporcie wewnętrznym.

12. Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej oraz znieść przywilejów Milicji Obywatelskiej, Służby Bezpieczeństwa i aparatu partyjnego poprzez: zrównanie zasiłków rodzinnych, zlikwidowanie specjalnych sprzedaży itp.

13. Wprowadzić na mięso i jego przetwory kartki - bony żywnościowe (do czasu opanowania sytuacji na rynku).

14. Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 55 lat, dla mężczyzn do 60 lub przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 dla mężczyzn bez względu na wiek.

15. Zrównać renty i emerytur starego portfela do poziomu aktualnie wypłacanych.

16. Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełna opiekę medyczną osobom pracującym.

17. Zapewnić odpowiednią ilość miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci kobiet pracujących.

18. Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres 3 lat na wychowanie dziecka.

19. Skrócić czas oczekiwania na mieszkania.

20. Podnieść diety z 40 do 100 złotych i dodatek za rozłąkę.

21. Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy. Pracownikom w ruchu ciągłym i systemie czterobrygadowym brak wolnych sobót zrekompensować zwiększonym wymiarem urlopu wypoczynkowego lub innymi płatnymi dniami wolnymi od pracy.

I jeszcze jedno: komunizm się zesrał ze względu na prawa ekonomii. Gdydy było inaczej, tj. gdyby jakoś dawało się wiązać koniec z końcem przeciętnemu obywatelowi, na stole byłaby wódzia, kiełbasa i chleb, to byśmy dalej żyli w PRL-u. Żadne grudniowe masakry, "Ursusy", Radomie, "Wujki", itd., by tego nie zmieniły. Prawda jest mało heroiczna...

Pozdrawiam serdecznie

P.S. To nie jest polemika z Baczem! Nie mam ochoty na taką...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#44372

I ja odniosę się z całym szacunkiem do Ciebie i wyrażę go nie używając określeń zastosowanych przez Ciebie w stosunku do mnie.
Spytam jedynie czy nazwałbym "idiomem" w związek zawodowy Solidarność?
Mogłes poprzestac na początkowej części swojej wypowiedzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

rusznikarz

#44393

Zgoda! Mogłem poprzestać, masz rację. Jedyny powód, dla którego to zrobiłem, to chęć przypomnienia Czytelnikom, bo zdaje się, że wielu z nich nie pamięta pewnych rzeczy. Nie uważam Cię za ignoranta. Chciałem po prostu rozróżnić Solidarnośc (ruch społeczny) od związku zawodowego o takiej samej nazwie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#44396

Uwydatnianie różnicy pomiędzy NSZZ Solidarność,a ruchem społecznym Solidarność,uznaję za jak najbardziej zasadne,a wszczególności w odniesieniu do Bacza jest to pożądane :)

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

rusznikarz

#44404

... "socjaliźmie"... Ludzie, naprawdę nie macie nic sensowniejszego do roboty?

Oni nawet nie potrafią tego "socjalizmu" zdefiniować - wiem, bo ich o to prosiłem setki razy. To jest po prostu idiotyczna obelga, mająca dać pozór argumentu i zwycięstwa w dyskusji.

Całkiem jak "neurotyk" tego nudnego zgreda "von" Misesa, który powtarza się na każdej dosłownie stronie jego żałosnych "dzieł".

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com
http://tygrys.niepoprawni.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#44423

... przykład sukcesu tego "kapitalistycznego podawania wędek".

Swoją drogą niezły tekst, może poza tym "p" przez "Jerzy Buzek". (Chyba, że to oznacza "pierdolony kapuś", albo po prostu "pierdoła z mordą pierdoły".)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com
http://tygrys.niepoprawni.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#44362

Z darami między narodami jest podobnie jak z zasiłkami u ludzi, trzeba je zmniejszać do minimum bo one demoralizują. Najlepsza pomoc to wymiana handlowa, jeśli jest obopólnie korzystna to ma tendencję do rozszerzania się - i wszyscy są zadowoleni.

Pozdrawiam. Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#44368

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com
http://tygrys.niepoprawni.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#44424

...którym komuna odbierała większość wypracowanych pieniędzy, a resztę marnowała, bo była głupia i niewydolna. Równocześnie co tydzień wymyślasz inne podatki. Typowy postkomunistyczny kretyn, który udaje liberała.
Masz szczęście, że spotykamy się wirtualnie, bo chętnie nałożyłbym ci po tym spasionym, głupim pysku. Nie będę proponował, żeby cię banować, jako podłego idiotę, tylko dla zasady, że jestem przeciw banom.
Kto zapłacił za twoje studia, z których zresztą nie wyniosłeś minimum wiedzy??? Śmierdzisz na kilometr urzędasem na etaciku, przemądrzały przygłupie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#44385

Dixi! Nie denerwuj się, bo to nie ma sensu... Bacz jest niewzruszony. Chciałbym go zobaczyć jak mówi to Twojej matce lub mojemu ojcu. "A krew bedzie bryzgać po scianach!" - jak mówi ojciec mojego przyjaciela...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#44387

To nie nerwy, tylko determinacja. Jestem przeciwnikiem banowania, ale prywatnie zakładam na chuja embargo. Wy, koledzy, róbcie co chcecie, pamietąjąc, ze komentarze dokarmiają takie pijawki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#44389

No, no! zeby mi to było ostatni raz!
ja tego człeka rzadko czytam, bo te jego idiotyzmy o domkach z piasku,kominach z waty ....tego nie da się strawić

śmieszni sa ci czerwoni co się przefarbowali na lyberałów.

pozdro

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#44388

j.w.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#44391

Jeden z lepszych dowcipów, jakie usłyszałem w tym tysiącleciu!

W dodatku to jest świetny samograj: Wałęsa udaje Bolka, Tusk udaje folksdojcza, Palikot udaje skunksa, Platforma udaje targowicę... Super działa!

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com
http://tygrys.niepoprawni.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#44425

jakoś nie ma co się obruszać.

Gorsze rzeczy w życiu widziałem i słyszałem. Exemplum projekcja astralna. Mój kumpel, dodam, że mający całkiem niezłe pojęcie o neurobiologii, bronił tych dziwacznych koncepcji jak niepodległości. Za każdym razem przytaczałem mu eksperyment Wilforda Penfielda... ale on był niewzruszony. Dodam, że nie tylko on uważał OOBE za mające miejsce w moim ongisiejszym towarzystwie.

Spotkałem również gościa parającego się wpływem układu nerwowego na odpornościowy (fachowo to można nazwać neuroendokrynoimmunologią). No i co? Facet nosił przy sobie jakieś runy na przykład, interesował się magią i parapsychologią. Dodam, że był to człowiek bardzo inteligentny. Ten przykład pokazuje, że nawet wybitna inteligencja nie chroni nikogo przed popadnięciem w uznawaniem paranaukowych twierdzeń za prawdziwe.

Tak więc, Dixi, Bacz mnie po prostu nie przeraża. Chyba Tobie nikt nie wręczał jakiś runów na przykład:)

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#44468

... chcesz mieć np. 2000 zł emerytury płacisz taką terminową składkę, chcesz mieć 5000 zł płacisz taką ( stosowne wyliczenia pozostawiam fachowcom) ! ... i ne ma problema !

ps. ta propozycja została na jednym z portali potraktowana kilkunastoma minusami ( przy czym nie było żadnego komentarza).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

veri

#44430

Idziesz do takiego i on ci mówi: chcesz emeryturę 2000 płacisz taką składkę, a jak chcesz emeryturę 5000 to płać taką. Po co tu zatrudniać państwo? Państwo powinno zapewniać tylko emeryturę minimalną, co więcej jest od złego jest, bo w ogóle każda działalność państwa jest mniej efektywna niż działalność firm prywatnych. System niskich równych dla wszystkich emerytur działa od 100 lat w Australii, czyli obowiązywał tam już wtedy gdy Australijczycy zarabiali o wiele mniej niż Polacy teraz, a emerytury były jeszcze 4 razy mniejsze i emeryci tam z głodu nie umierali.

Pozdrawiam. Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#44431

Nie potępiam pana lecz podążę za słowami Jezusa Chrystusa , który to miast ludzi potępiał ich czyny ..
I moim zdaniem również siejesz waść plewy wmawiając porządnym normalnym ludziom że to ziarno ...
Szkoda że sam siebie nie "słyszysz" blogerze Baczu , czytanie ze zrozumieniem to zapewne coś co przerasta waści możliwości ...
Stworzyłeś w tym miejscu ( pomijam linki do osób ze wszech miar toksycznych ) sam pewnie tego nie zauważając kącik "inteligentnych inaczej" ..

Zbastuj człowieku wszak aż tak głupi to chyba nie jesteś by tego nie zauważać ..gorzej dla ciebie gdy robisz to z pełną premedytacją a wówczas ..niech cię piekło pochłonie ...żałosny "trollu".

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#44511

POnie Bacz ,,jeszcze Pan tu jest ,,,pamiętam jak na forum radia Kielce popierał pan zawzięcie PZPR ,ludzie ze wsi Panu przeszkadzali nazywał ich Pan tam wieśniakami,,,DO WSZYSTKICH PRAWDZIWYCH NIEPOPRAWNYCH APELUJĘ NIE DYSKUTUJCIE Z NIM , BO JEMU TYLKO O TO CHODZI , wszędzie opuszcza uszy zmienny człek , byle tylko dyskutować,,,,,,Pamiętam twoją tezę na temat katastrofy Smoleńskiej ,,,, między wrony i z nimi kracz POnie BACZ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

rikardo

#328145