Jacek Kurski: Rosjanie zemścili się za zatrzymanie ich czołgów

Obrazek użytkownika rikardo
Kraj

Katastrofa smoleńska -

- Od pierwszego dnia wierzę w to, że Rosjanie z premedytacją dążyli do bardzo wysokiego uprawdopodobnienia, że do takiej katastrofy może dojść. Bezpośrednich dowodów na zamach nie ma, ale Rosjanie mieli oczywisty interes w tym, żeby zemścić się za wyswobodzenie Gruzji i zatrzymanie rosyjskich czołgów i wysłanie sygnału, że doktryna Breżniewa cały czas obowiązuje i kto podniesie rękę na interesy Rosji w dawnej sowieckiej strefie wpływów, zostanie ukarany. Ten interes został zrealizowany – mówił Jacek Kurski w rozmowie z Moniką Olejnik.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Rosjanie nie zemścili się za Gruzję, chociaż mieli wtedy powody do niezadowolenia.
Prof. Lech Kaczyński został zgładzony przez Putina za jasny przekaz w sprawie źródeł energii "gazu łupkowego będę pilnował jak źrenicy oka" ,i pozostaje tylko kwestią wyjaśnienia czy p.Tusk zgadzając się na rozdzielenie wizyt wiedział o tym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#243865

Lechowi Kaczyńskiemu, a w zasadzie całemu środowisku związanemu z jego osobą, osobą Jarosława Kaczyńskiego etc, kolokwialnie ujmując, "uzbierało się".

To, plus niespodziewanie wygrane w 2005 roku wybory, dało do myślenia na Kremlu (i być może w Berlinie) i postanowiono raz na zawsze temu zaradzić. Polacy okazali się jednak dość nieobliczalni - 16 lat względnego constans, przerwanego drobnym incydentem z rządem Olszewskiego, i w 2005 taka wpadka.

Czynne są tu także inne elementy - pieniądze, te przyszłe i te już wydane. Odkręcenie wyborów z 2005 i przestawienie wszystkiego na powrót na "właściwe" tory musiało kosztować niemało.
Ktoś musiał zapłacić za to rachunek.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#244082

Takie odnoszę wrażenie. Abstrachując od powagi i znaczenia
kwestii zamachu smoleńskiego.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244084