Tadeusz Płużański i Leszek Żebrowski w Aarhus

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

SZCZEGÓŁY AUDYCJI 475 (NIEDZIELNEJ)

Tadeusz Płużański i Leszek Żebrowski w Aarhus. Ponad dwie godziny opowiadali o tym, jak doszło do tego, że dziś żyjemy dalej w postkomunistycznym kraju.

19:00 Powitanie: Niepoprawne Radio PL·

      Zapowiedź audycji 470

      Organizator/Źródło: /


19:06 Blog: kokos26 (czyta MarkD)

      Psychuszki wracają

      Organizator/Źródło: / http://naszeblogi.pl/blog/68Wieczorem 23 października polski parlament w ekspresowym tempie przyjął rządowy projekt „o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób". Według niego przestępcy, u których w trakcie odbywania kary "stwierdzono zaburzenia psychiczne w postaci upośledzenia umysłowego, zaburzenia osobowości lub preferencji seksualnych" będą mogli już po odbyciu kary być bezterminowo przetrzymywani w Ośrodkach Zapobiegania Zachowaniom Dysocjacyjnym. Co na to opozycja? Nic. Głosowała za.

19:20 Blog: Gadający Grzyb

      Zimna wojna "dwóch płuc"

      Organizator/Źródło: / http://niepoprawni.pl/blogs/gadajacy-grzybZimna wojna „dwóch płuc” to gotowy przepis na osłabienie kondycji całego patriotyczno-niepodległościowego organizmu.

19:32 Historia: Józef Piłsudski (czyta Katarzyna)

      Poprawki historyczne, Uwagi do Pamiętników Ignacego Daszyńskiego

      Organizator/Źródło: / http://pilsudski.4shared.comRozmowa z przedstwicielami austriackiego sztabu, warunki postawione Józefowi Piłsudskiemu. Narada u prezesa Koła Polskiego w Wiedniu.

19:54 Dokument: Witold Pilecki (czyta Władysław)

      Raport Witolda

      Organizator/Źródło: / http://pilecki.4shared.comZiemia to miaseczko wokół obozu i rodzinne domy więźniów, piekło to obóz, w którym ginęli przyjaciele i dziesiątki, potem setki i tyciące ludzi. Czy można było w pikle przeżyć?

20:13 Historia: kles

      Podobizny i ich rewersy czyli "Jaguar"-"Toporek"

      Organizator/Źródło: Opowieść o Edwardzie Topczewskim /Ostatnia, czwarta część opowieści o Edku Topczewskim – „Jaguarze”, partyzancie Armii Krajowej, Żołnierzu Wyklętym oddziału samoobrony „P-8”, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.
Nękany przez bezpiekę po ujawnieniu, został ponownie zepchnięty do podziemia. Pod pseudonimem „Toporek” założył poWiNowską grupę przetrwania, którą dowodził od wiosny 1950 roku.

20:50 Punk: Budyń78

      Po Zmroku

      Organizator/Źródło: /Częściowo okoliczności, a częściowo nowości - w audycji Trupia Czaszka, Luxtoreda, 4 Pakers, The Freaks, Strajk, Antyhipokryzja i Lyapis Trubetskoy.

21:30 Blog: Seaman (czyta Gadajacy Grzyb)

      Co się komu wydaje, kiedy patrzy z tonącego okrętu

      Organizator/Źródło: / http://niepoprawni.pl/blogs/seaman"Może Rostowskiemu wydaje się, że jest oryginalny, ale to jest oryginalność na podobieństwo szczura uciekającego z tonącego okrętu."

21:38 Czytanka: Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD)

      Lenin - Rozdz.XXXII cz.2.

      Organizator/Źródło: http://niepoprawneradio.pl / http://lenin.4shared.comŻycie dzieci w Moskwie w czasach pierwszych lat bolszewizmu. Uwaga - drastyczne. Tak wyglądałby świat po zwycięstwie rewolucji i za te m.in. sceny tak komunisci znienawidzili autora.

21:54 Wywiad: Joanna Wieliczka-Szarkowa

      Zołnierze Niepodległości

      Organizator/Źródło: Wydawnictwo AA, Kraków /Nakładem Wydawnictwa AA z Krakowa ukazała się książką pt. „Żołnierze Niepodległości 1914 – 1918”. Z Joanną Wieliczką-Szarkową, autorką książki o „Żołnierzach Niepodległości 1914 – 1918”, rozmawiał Krzysztof Wojdowski.

22:10 Spotkanie: Tadeusz Płużański i Leszek Żebrowski w Aarhus

      Komuniści przeciw niepodległej Polsce 1918-1989

      Organizator/Źródło: KGP w Aarhus Dania / http://niepoprawneradio.plPrelegenci ponad dwie godziny opowiadali o tym jak doszło do tego że dziś żyjemy dalej w postkomunistycznym kraju. Opowieść ta powinna znaleźć się we wszystkich miejscach sieci jako podręcznik najnowszej historii Polski. Poruszanych wątków było wiele, dzięki obecności obu panów relacja (całość) prawie 5-godzinna nie znużyła słuchaczy. Drugą część (pytania, także od słuchaczy Niepoprawnego Radia PL) nadamy w kolejnej audycji.

24:56 Audiobook: Andrzej Danilkiewicz (czyta Przemysław Piwowar)

      Rekonfiguracja odc.20 - Przesłuchanie

      Organizator/Źródło: / http://kolatka.blogspot.com/Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka powieści!

01:11 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)

      Waszyngton a powstanie węgierskie 1956 - cz.2

      Organizator/Źródło: / http://naszeblogi.pl/blog/26"Dziennikarze węgierskiej sekcji byli patriotami, którzy w warunkach braku pełnej informacji, byli przekonani, że ich ciężka praca dla dobra węgierskiego narodu na koniec przyniosła wreszcie owoce. Ich jedynym błędem była zbytnia wiara w zapewniania administracji Eisenhowera o walce o wolność ujarzmionych przez Sowietów narodów Europy Środkowo-Wschodniej."

01:22 FelietonRM: Antoni Macierewicz

      Głos Polski

      Organizator/Źródło: / http://www.radiomaryja.plStały felieton Antoniego Macierewicza emitowany w Radiu Maryja - posłuchaj!

01:28 FelietonRM: Stanisław Michalkiewicz

      Trucizna w tolerancyjnym opakowaniu

      Organizator/Źródło: / http://www.radiomaryja.pl"W ramach jesiennej konfrontacji z obywatelami, nasi okupanci sięgają po coraz głębsze rezerwy."

01:38 Spotkanie: prof.Jerzy Robert Nowak

      W obronie Polski i Polskości - pytania

      Organizator/Źródło: Centrum Edukacyjne Powiśle / http;//niepoprawneradio.plO zewnętrznym i wewnętrznym antypolonizmie, planach Judeopolonii i nie tylko... , a spotkanie rozpoczęło się z kilkunastominutowym opóźnieniem gdyż okzałało się ża zarezerwowana sala została przez kogoś zajęta.

02:47 FelietonRM: Zbigniew Hałat

      Spróbuj pomyśleć

      Organizator/Źródło: / http://www.radiomaryja.pl"Czy pod wpływem tak potwornego ciśnienia i piekielnej wręcz temperatury w niezwykle bogatych złożach polskiego węgla krystalizują się diamenty? Oczywiście, że tak. Są wśród nich i Piotr Duda, realny przewodniczący NSZZ SOLIDARNOŚĆ i Karolina i Tomasz Elbanowscy, inicjatorzy akcji “Ratujmy maluchy”."

Odtwarzacze dla urządzeń mobilnych

Ocena wpisu: 
Brak głosów