Nowe dokumenty na Bolka i inne ważne tematy w aktualnej audycji

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Ostatnie audycje są także do pobrania w postaci pliku mp3 (można ich słuchać z odtwarzaczy i komórkek) ze strony http://audycje.4shared.com

Żeby wysłuchać wybranej pozycji trzeba włączyć radio o właściwej godzinie, lub 8 godzin po lub przed (powtarzamy audycję co 8 godzin). Radio włączamy naciskając jedną z kolorowych ikonek poniżej.

19:00 Ballada w wykonaniu Antka Kamińskiego
List rotmistrza Pileckiego
Słowa: List rotmistrza Witolda Pileckiego do pułkownika Różańskiego
Muzyka: Antek Kamiński

Na skórze wciąż gładki -- wewnętrzny trąd miałem,
Co wżarł mi się w duszę -- nie żywiąc się ciałem.
Z nim chodząc po mieście -- w ślad wlokłem zarazę...
Przeciętny znajomy nic o tym nie wiedział,
Że prosząc: „Wstąp do nas, bo będę urazę
Miał do Cię" -- narażał się sam...

19:07 Blog: Gadający Grzyb
Smoleńsk jako narzędzie zmiany
Źródło: http://niepoprawni.pl/blogs/gadajacy-grzyb

Uparte obnażanie wielopoziomowych przyczyn Tragedii w sprzężeniu z bezradnością obecnego rządu w załatwianiu najbardziej elementarnych potrzeb obywateli stwarza niepowtarzalną szansę uświadomienia szerokim rzeszom Polaków, że zwyczajnie nie opłaca się mieć państwa byle jakiego, bo to się mści na najróżniejsze sposoby.

19:15 Blog: Aleksander Ścios (czyta: MarkD)
Węgierski epilog Afery Marszałkowej
Źródło: http://bezdekretu.blogspot.com/

Opisana przed kilkoma dniami afera, w której ludzie węgierskich służb specjalnych i mafii zbierali haki na partię opozycyjną, ujawnia mechanizmy znane nam doskonale z afery marszałkowej. Przypomnienie tych mechanizmów skłania jednocześnie do smutnej refleksji nad jakże różnym finałem obu spraw.

19:33 Felieton: Jadwiga Chmielowska
Skutki Magdalenki
Źródło: http://sdp.pl

Jakie są skutki picia wódki wie każdy. Kac dopada jednak jedynie pijącego i to tylko wtedy, gdy spożył ognistą wodę w nadmiarze.
Gorzej, że picie wódki w Magdalence tzw. opozycjonistów z władzą nie spowodowało kaca biesiadników, a wprost przeciwnie cieszą się nie tylko wspaniałym samopoczuciem ale i do dziś czerpią profity. Kaca ma cały naród. Uwierzył w mega-oszustwo.

19:52 Historia: Michał Bobrzyński (czyta: Katarzyna)
Dzieje Polski w Zarysie. Polityka pracy organicznej 1864 - 1908. Walka z rusyfikacją
Audiobook: http://dzieje-polski.4shared.com

„Zawód naszych ugodowców był bolesny, a wpływ ich w społeczeństwie polskim zniknął”. Ustępstwa cara i układ ze Stolicą Apostolską. Wiernopoddańcze działania Zygmunta Wielopolskiego. Odc. 223.

20:07 Wykład: Dr Marek Natusiewicz
Węgry Viktora Orbana - dokończona rewolucja Solidarności - cz.2

O problemach i przeszkodach stawianych przez UE Wiktorowi Orbanowi w reformowaniu Węgier. Dyskusja po wykładzie dr. Marka Natusiewicza.

21:04 Wypowiedź: Krzysztof Wyszkowski w Filadelfii
Nowe fakty ws. Wałęsy
Źródło: http://www.youtube.com/user/KarasekUS?feature=watch

"Wałęsa wszedł w porozumienie ze służbami specjalnymi i komunistyczną policją polityczną 14 i 15 XII 1970 czyli w momencie wybuchu zamieszek" [...] "Z sześcioma ubekami ... uzgadnia wspołdziałanie w tłumieniu rozruchów." Na podstawie zupełnie niedawno zdobytych dokumentów. państwowych!

21:17 Blog: Krzysztof Pasierbiewicz
Ranking polskich uczelni, czyli pic na wodę fotomontaż!
Źródło: http://naszeblogi.pl/blog/176

„Proces degradacji jakości kształcenia ma dużą bezwładność, a efekty obecnej, skrajnie nieodpowiedzialnej polityki edukacyjnej rządu Donalda Tuska dadzą o sobie znać dopiero za kilka lub kilkanaście lat, kiedy absolwenci polskich szkół wyższych staną się, na całe dekady, źle wykwalifikowaną, tanią siłą roboczą pracującą na zmywakach w krajach rzeczywiście cywilizowanych.”

21:23 Blog: Katarzyna, z cyklu: "Rozmyślania przy zmywaku mamy Katarzyny"
- Smert' Lachom, Żydom i Moskwiczam" – zawołanie Bandery
Źródło: http://mamakatarzyna.blogspot.com

„Dziś zbliżamy się do 70 rocznicy okrutnych wydarzeń w okupowanej przez Niemców II RP. I znowu historia się powtarza. Brak spójnika „i” stoi na przeszkodzie wypracowania wspólnej Uchwały upamiętniającej zbrodnię, która była zwieńczeniem obłędnej ideologii Donicowa”. Dlaczego?

21:36 Czytanka: Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta: MarkD)
Lenin - rozdz.XVIII - cz.4
Audiobook: http://lenin.4shared.com

Odcinek tylko dla dorosłych słuchaczy ze względu naa drastyczność scen. Pałac zimowy i drastyczne sceny przed nim. Reakcja Lenina - zaskakuje? Jak w potwornej atmosferze rozwydrzonego tłumu zachowają się inteligenci - rodzina Bołdyrewów?

21:56 Debata wołyńska: prof.Antoni Kamiński ZSS PAN, prof.Grzegorz Motyka ISP PAN
Wieczór autorski Wiesława Romanowskiego "Bandera terrorysta z Galicji"
Organizator: SDP - Maj na Foksal

Maja Narbut::"Kiedyś kazano milczeć o Katyniu, dziś lepiej nie mówić zbyt głośno o ludobójstwie na Wołyniu. Spotkanie zorganizowane w związku z z 70 rocznicą rzezi na Wołyniu. III RP zbyt często przypomina PRL, a elity polityczne zachowują się tchórzliwie". - Spotkanie odbyło się w związku z 70 rocznicą rzezi na Wołyniu. Wiesław Romanowski, dziennikarz, publicysta, autor książki " Ukraina przystanek wolność", prezentuje swoją nową pracę "Bandera terrorysta z Galicji".

23:48 Felieton: Antoni Macierewicz
Głos Polski
Źródło: http://radiomaryja.pl

Kim jest pan Adam Fularz? Czy jego inicjatywa stanie się pretekstem do zablokowania tv Trwam?

24:00 Historia: Godziemba (czyta: Gadający Grzyb)
Poseł w Berlinie - cz.2
Źródło: http://naszeblogi.pl/blog/26

Dalsze losy Józefa Lipskiego – przedwojennego dyplomaty, posła RP w Berlinie. Lata 1934-39 i wybuch wojny, działalność na emigracji – we Francji, Londynie i Waszyngtonie. Druga i ostatnia część eseju Godziemby.

24:20 Felieton: prof. Krystyna Pawłowicz
Myśląc Ojczyzna
Źródło: http://radiomaryja.pl

Donald Tusk oświadczył swym zdumionym wyborcom katolickim, że "przed księdzem już więcej klękać nie będzie" i zabrał się za ostateczne rozwiązania kwestii Kościoła Katolickiego w Polsce. Pomagają mu w tym...".

24:33 Felieton: Józef Piłsudski (czyta: Katarzyna)
"Bibuła" - cd. "Tajne drukarnie" - odc. 17
Audiobook: http://pilsudski.4shared.com

„Gdy będziesz pan w Norymberdze - mówił mu - zajdź pan pod pomnik Gutenberga, wynalazcy druku, i pluń mu pan ode mnie w oczy. Od niego całe zło na świecie pochodzi!” – Barwnej opowieści o tajnym redagowaniu i drukowaniu „Robotnika” ciąg dalszy

.

24:54 Felieton: Jan Pietrzak
Ożeł morze w rurzowym koloże
Źródło: http://www.youtube.com/user/egida1

Święto flagi obchodzone na różowo z udziałem z udziałem grubego ptaka, gazety i trójki oraz pary prezydenckiej. Kpiny z polskiego godła i barw narodowych pod pretekstem rozweselania ponurych Polaków

01:01 Felieton: Zbigniew Hałat
Spróbuj pomyśleć
Źródło: http://radiomaryja.pl

W 68. rocznicę bezwarunkowej kapitulacji Niemiec, która zakończyła trwającą od 1. września 1939r. drugą wojnę światową, dobrze byłoby poświęcić odrobinę refleksji sprawie uporczywie marginalizowanych w XXI w. racji, dla których ta wojna z polskiej perspektywy była obronna, czyli sprawiedliwa.

01:11 Rozmowa niezależna: Dorota Kania rozmawia z Tomaszem Kaczmarkiem
Wszystkie zegarki Platformy...
Źródło: http://vod.gazetapolska.pl/

Dorota Kania rozmawia z posłem PiS Tomaszem Kaczmarkiem, byłym funkcjonariuszem CBŚ i CBA. CBA ma sprawdzić Sławomira Nowaka -zabiegi PR czy rzeczywista wola. W oświadczeniach majątkowych nie ma nic o zegarkach. Nie ma także informacji o przetargach w których Nowak mógł być zainteresowany.

01:30 Blog: Satyr, z cyklu "Od Mazowieckiego do Tuska" (czyta: MarkD)
Antoni Macierewicz ps. Holmes - cz.2
Źródło: http://niepoprawni.pl/blogs/satyr

W części drugiej o życiu i działalności AM w PRL i w stanie wojennym. Perypetie na uczelni, KOR, "S", internowanie

01:51 Wykład: prof. Marek Dyżewski
Coraz mniej Polski - cz.2
Źródło: http://pomniksmolensk.pl

"Wspaniały wykład, ujmujący w całość nieprawidłowości, wady i nadużycia III RP. A jednocześnie na koniec - pełne otuchy słowa. Wielka erudycja Profesora i łatwość, z jaką przekazuje myśli sprawiają, że wypowiedź jest wprost fantastyczna. Panie Marku, nie dość że doskonały materiał to jeszcze jak dobrze wykonany! Zresztą jak zawsze - od przepięknej czołówki poprzez świetną jakość nagrania aż do końca, które nigdy nie wypada przypadkowo. Pozdrawiam i dziękuję".

Ocena wpisu: 
Brak głosów