"Ciemny lud" i my

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Ogłoszenie

SZCZEGÓŁY AUDYCJI 477 (NIEDZIELNEJ)

"Ciemny lud" był, jest i zawsze będzie, a każdy z nas ma potencjał, by do niego należeć. Wykład prof. Amdrzeja Zybertowicza nie pozostawia złudzeń, ale mamy szanse...

19:00 Blog: Gadający Grzyb

      Papierek lakmusowy

      Źródło: http://niepoprawni.pl/blogs/gadajacy-grzybW kwestii Smoleńska patriotyczno-niepodległościowa blogosfera bywa bardziej „pisowska” niż sam PiS.

19:13 Blog: Aleksander Ścios (czyta MarkD)

      Milowy krok na drodze do Cerkwi

      Źródło: http://bezdekretu.blogspot.com/Ilością łgarstw i kalumnii, jakimi posłużyli się uczestnicy tzw. Światowego Rosyjskiego Soboru Ludowego, można byłoby obdzielić kilka antypolskich publikacji. W oświadczeniu przekazanym agencji Interfax w dniu 14 listopada br. członkowie organizacji zarządzanej przez Cyryla-Gundiajewa potępili incydent przed rosyjską ambasadą w Warszawie i uznali, iż „główną przyczyną tych oburzających działań jest stałe nasilanie nienawiści do Rosji i narodu rosyjskiego wśród znacznej części społeczeństwa polskiego”.

19:34 Dokument: Witold Pilecki (czyta Władysław)

      Raport Witolda

      Źródło: http://pilecki.4shared.com"Kończył się rok 1940. Zanim jednak przejdę do roku 1941 w Oświęcimiu, chciałbym dodać kilka
obrazków lagrowych, które do czterdziestego roku jeszcze należą".- Witold Pilecki opowiada o swojej pracy w stolarni, a kończy wstrząsającymi przykładami bestialskiego traktowania i mordowania więźniów z powodu prób ucieczek z obozu.Odc.7.

19:53 Historia: Józef Piłsudski (czyta Katarzyna)

      Poprawki historyczne, Uwagi do Pamiętników Ignacego Daszyńskiego

      Źródło: http://pilsudski.4shared.comPierwsze polskie formacje wojskowe, powstałe u progu wybuchu I wojny światowej, to oddziały Strzelca Józefa Piłsudskiego, Drużyny Strzeleckie, Polowe Drużyny Sokoła oraz inne organizacje paramilitarne działające głównie na terenie zaboru austriackiego.
Legiony powołane zostały 16 sierpnia 1914 r. przez Naczelny Komitet Narodowy. Działały w ramach armii austro-węgierskiej i podlegały dowództwu Landwehry.Józef Piłsudski został jednak formalnie pozbawiony dowództwa nad nimi. Jak przyjął to Józef Piłsudski? Jakie podjął decyzje? O tym w kolejnym (8) odcinku.

20:12 Wykład: prof.Andrzej Zybertowicz

      Czy ciemny lud istnieje i czy wszystko kupi ?

      Organizator / Źródło: Toruński oddz.Stow.Studenci dla Rzeczpospolitej / http://pomniksmolensk.pl"Ciemny lud" był, jest i zawsze będzie, a każdy z nas ma potencjał, by do niego nalezeć. Dzieje sie tak dlatego, że proces postrzegania przebiega automatycznie poza naszą kontrolą. Mamy umysł szybki, emocjonalny, w którym procesy przebiegają poza naszą swiadomoscią. W konsekwencji, zanim informację poddamy krytycznej analizie, w podświafdomosci mamy juz do niej wyrobiony stosunek

20:58 Audycja muzyczna: Budyń78

      Po Zmroku

      Źródło: http://facebook.com/pozmroku78XX wydanie Po Zmroku, a w nim The Exploited, Fate, Afrokolektyw, Poerox i powrót do płyty Panny Wyklęte

21:37 Blog: Shork (czyta Gadający Grzyb)

      Coś niebywałego

      Źródło: http://niepoprawni.pl/blogs/shork"Podobno od rana, przed tylnym wejściem do ambasady gromadzą się tłumy Rosjan. Śpiewają pieśni patriotyczne. Obok odbudowanej już budki, postawili upleciony z gałązek i czerwonych o tej porze roku liści, sierp i młot."

21:44 Blog: MarkD

      Jak zostałem narodowcem

      Źródło: http://markd.plByłem na marszu. Krótka, gorąca relacja po powrocie do domu. Dziwne wrażenie, kiedy wpychany jesteś w środowisko z którym może i sympatyzujesz, ale długa droga by na nich głosować.

21:56 Wywiad: Grzegorz Braun

      Marsz Niepodległosci

      Organizator / Źródło: Janusz Gajewski / http://niepoprawneradio.plCo z tego wszystkiego będzie? Czy z samego maszerowania i śpiewania będzie Polska? Musimy wziąć się za program : Kościół-Szkoła-Strzelnica.

22:09 Wywiad: Marek Celejewski

      Marsz Niepodległości

      Organizator / Źródło: Janusz Gajewski / http://niepoprawneradio.plTutaj czuję się, z nimi czuję się najlepiej. Tu czuje się Polskę. To są rózni chłopcy, ale jedną mają wartość. Wara od Polski, wara od Wiary, wara od Boga - to noszą w sercu.

22:23 Spotkanie: Tadeusz Płużański i Leszek Żebrowski

      Komuniscie przeciw niepodległej Polsce 1918-1989

      Organizator / Źródło: Klub Gazety Polskiej w Aarhus / http://niepoprawneradio.plW drugiej części - pytania - prelegenci poruszyli wiele wątków współczesnej naszej historii. Kilka pytań zadali także słuchacze Niepoprawnego Radia PL. Naprawdę warto posłuchać i rozpowszechniać.

24:55 Czytanka: Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD)

      Lenin - Rozdz.33 cz.1.

      Źródło: http://lenin.4shared.comPostawa chłopstwa, "ziemi", wobec komunizmu zaostrza się. Władze usiłują wdrozyć system, którego efekty mają pojawić się w 1927. Skąd my to znamy?

01:10 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)

      "Wolne" miasto Białystok

      Źródło: http://naszeblogi.pl/blog/26"Na przełomie 1918 i 1919 roku grupa żydowskich mieszkańców Białegostoku wystąpiła z żądaniem utworzenia wolnego miasta."

01:21 Audiobook: Andrzej Danilkiewicz (czyta Przemysław Piwowar)

      Rekonfiguracja - Karolina

      Źródło: http://kolatka.blogspot.comRozmowa bohatera z dziewczyną, studentka ale nie w tej roli ma uczestniczyć w spotkaniu.

01:27 Wykład: Piotr Naimski

      Bezpieczeństwo energetyczne Polski

      Organizator / Źródło: KGP Pruszków, nagranie Audioelement / http://niepoprawneradio.plW tuskowym rządzie są ludzie, min.Środowiska którzy przygotowali całkiem przyzwoity projekt. Ale jest opór w MSZ, opór w min.Skarbu, jest opór w kancelarii Donalda Tuska, a Donald Tusk nie chce tego skoordynować. Rezultat jest taki, że tego prawa nie ma.

Odtwarzacze dla urządzeń mobilnych

Ocena wpisu: 
Brak głosów