Smoleńsk 2010 - FSB kontra Mossad

Obrazek użytkownika syrach
Kraj

Czy prawda o Smoleńsku ujrzy światło dzienne? Jestem przekonany, że TAK i myślę, że dowiemy się o tym już wkrótce, najpóźniej na finiszu jesiennych wyborów.

Czemu taka śmiała teza, kiedy prawda o Katyniu była ukrywana przez 70 lat a Federacja Rosyjska do dziś ma problemy z uznaniem tej zbrodni a przynajmniej ze znalezieniem odpowiedniej dla niej formuły?

Na katastrofę smoleńską należy spojrzeć w kontekście globalnym. Nie oczekiwałbym tutaj na jakieś szczególne, ostentacyjne posunięcia ze strony zachodnich mocarstw ale na ciche, ukryte wspieranie nurtu pro amerykańskiego w naszym kraju ze strony.... no właśnie z jakiej strony?

Prawie niezauważone pozornie bez znaczenia „Rozmowy w tłoku“ (z dnia 07.03.2011) Szymona Majewskiego w których główną postacią stał się były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss. Niby nic takiego ale fakt ten jest bardzo zastanawiający. No bo stało się coś, co w Polsce i na świecie (poza krajami arabskimi) jest precedensem medialnym.

A cóż takiego się stało, można by zapytać? A no stało się ... nasi koszerni bracia w wierze zostali ośmieszeni!!

I nic nie zwróciło by mojej uwagi na to wydarzenie gdyby autorem tego ośmieszania była jakaś inna grupa, stacja czy osoba prywatna ale nie ITI ze swoim okrętem flagowym jakim jest stacja TVN! I właśnie to wzbudziło moje zainteresowanie.

Zacznę jednak od początku bo mam mnóstwo wątków, które moim zdaniem tylko teoretycznie nie mają ze sobą żadnego związku.

Jak logicznie powiązać: TVN, WSI, FSB, Mossad, kraje arabskie, Wikileaks, katastrofę smoleńską oraz Szymona Majewskiego z jego antykoszernymi aluzjami?

Sam fakt ośmieszania kogoś w mediach ma na celu przede wszystkim podważenie wiarygodności, nie traktowanie na serio tego o czym ośmieszany mówi, choćby przytaczał niezbite dowody związane z jakąś zaistniałą sprawą. Obraz jaki pozostanie nam w pamięci będzie tylko jeden: ten śmieszny, wykpiony, karykaturalny. Nikt do wywodów jakiegoś „idioty“ nie będzie przecież przywiązywał większej wagi. Osoba jest spalona. Sam widok śmieszy, na usta cisną się tylko cyniczne, uszczypliwe uwagi i obelgi (skąd my to znamy?).

W tym momencie jednak nie chodzi mi tutaj o jedną konkretną osobę w postaci Szewach(a) Weiss(a) ale o nację którą reprezentuje.

Jest tajemnicą poliszynela że ITI stanowi V-Kolumnę wywiadu rosyjskiego, jest zlepkiem byłych funkcjonariuszy Wojskowych Służb Informacyjnych (być może niekoniecznie koszernych w przeciwieństwie do Gazety Wyborczej). W działaniach ITI raczej nie ma przypadku, przynajmniej nie posądzałbym tej stacji o twórczą, artystyczną działalność.

Zapytam więc jeszcze raz: dlaczego stacja telewizyjna, powiązana ze służbami sowieckimi, ośmiesza przedstawiciela państwa posiadającego najpotężniejszy wywiad na świecie jakim jest Mossad? Czy jest to przypadek, czy być może początek wymiany argumentów (“nie do odrzucenia”), próba sił albo ostrzeżenie?

No właśnie ostrzeżenie….ale przed czym? Co takiego chcą powiedzieć służby sowieckie wywiadowi izraelskiemu? Czy Mossad posiada informacje, które mogą przygwoździć Rosję albo wywołać konflikt na większą skalę albo ustawić Rosję w szeregu w globalnej polityce?

W ostatnich latach Rosja stała się niewątpliwie jednym z najsilniejszych graczy na arenie międzynarodowej. Po pierestrojce Gorbaczowa pierwiastek koszerny związany z aparatem państwowym został wyeliminowany. Lata 90-te w ZSRR były związane z masową emigracją obywateli pochodzenia żydowskiego do państw Europy zachodniej, szczególnie Niemiec ale także USA, Izraela oraz…….. Polski (statystyki są tutaj jednak bardzo wstrzemięźliwe). Rosja jakby wymknęła się spod kontroli naszych braci w wierze i stanowi coraz większe zagrożenie. Jako dowód może posłużyć obecna sytuacja na Bliskim Wschodzie. Do tej pory kraje takie jak Egipt, Jordania, Libia, Maroko itd. były kontrolowane i zaopatrywane w broń głównie przez USA. Preferencje tamtejszych rządów w ostatnich 20 latach zaczęły się jednak zmieniać. Rosja jest 2-gim po USA eksporterem broni w szczególności na Bliski Wschód! No ale jeżeli Rosjanie zaczęli wysyłać broń do takich państw jak Syria, Libia, Pakistan, Iran itd. to jest to przecież bezpośrednie zagrożenie (nie tylko ekonomiczne ale czysto fizyczne) dla Izraela oraz pośrednio i bezpośrednio dla Stanów Zjednoczonych.
Powiem więcej, jest to zepchniecie, ustawienie w jednym szeregu Izraela z innymi pastwami na Bliskim Wschodzie. Siła Izraela na Bliskim Wschodzie doznaje dewaluacji!
Obserwujemy falę powstań przeciwko rządom tych krajów, które zeszły z linii pro amerykańskiej / pro izraelskiej.

Koło się zamyka!

Jaki cel zatem miało ośmieszenie Szewacha Weiss(a)? Czy chodzi tylko o pokazanie środowiskom żydowskim w Polsce, że ich rola również tutaj się dewaluuje?

Innym aspektem jest skanalizowanie informacji mających dotrzeć do opinii publicznej. Takim kanałem stał się w ostatnim czasie portal Wikileaks.
Co zatem ma wspólnego Mossad z Wikileaks? Być może nic ale zastanawia mnie jeden fakt. Jak do tej pory Wikileaks nie ujawniło żadnych kompromitujących materiałów dotyczących środowisk dyplomatycznych państwa Izrael (oraz Niemiec, ze względu na szczególne powiązania tych dwóch państw). Wikileaks może zatem posłużyć w przyszłości jako „niezależny“ kanał informacyjny. Czy zatem posunięcia medialne grupy ITI mają służyć jako ostrzeżenie, zablokowanie ust wywiadowi izraelskiemu/amerykańskiemu w celu nie publikowania materiałów związanych z katastrofą smoleńską? Czy chodzi tylko o to by pokazać: “Na razie obśmialiśmy jednego z was a stać nas na więcej. A zrobią to za nas “Paljaki”, którym już mocno zaszliście za skórę”. Polacy wiedzą przecież, kto tak naprawdę przyczyniał się do obalania powstań, kto był przeciwny powstaniu państwa polskiego po pierwszej wojnie światowej, kto był w SB, kto rozprzestrzenia informacje o polskich obozach koncentracyjnych, kto rozprzestrzenia nieprawdziwe informacje o wydawaniu na śmierć niewinnych żydów, kto żąda miliardowych odszkodowań itd. itd.? Lecz jednak tylko głupcy dadzą się wciągnąć w takie manipulacje, chociaż tych w naszym kraju nie brakuje.

Co z tego wynika dla Polski?

Myślę, że jest bardzo prawdopodobne ujawnienie przez Wikileaks lub poprzez inny kanał informacji o katastrofie smoleńskiej. Jeżeli Mossad jest w posiadaniu takich informacji a Rosja nie zaprzestanie dalszej swojej ekspansji, to w żywotnym interesie Izraela będzie podanie takich informacji do publicznej wiadomości. Kto wie, być może już niedługo dowiemy się czegoś więcej.

“Kto ma uszy niechaj słucha, kto ma oczy niechaj patrzy”.

P.s.
Dnia 16.04.2011 w godzinach wieczornych stacja TVN wyświetliła reportaż o ludności palestyńskiej w świetle konfliktu izraelsko – palestyńskiego. Głównymi bohaterami były dzieci palestyńskie, półsieroty, sieroty które (w wielu przypadkach) na własne oczy widziały śmierć swoich najbliższych, zamordowanych przez żołnierzy izraelskich.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Też mi ta arabska wiosna ludów nie daje spokoju i też jakoś tak sobie podobnie szkicuję szerszy kontekst tego co się tam dzieje.
Myślałbykto - się wzięło Arabom na odwagę zebrało i tak ruszyli po owoce demokracji, śmiechu warte ; )

Ale to z Weissem... no nie wiem... nie odważyłyby się kundle... . Nie oglądam gnoja, materiału nie widziałem ale okoliczność warta zapamiętania, a nuż widelec coś w tym jest ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#153737

składa się nieco ta łamigłówka. Co do wiosny ludów na Bliskim Wschodzie to się zgadzam. Dodatkowo Putin ogłosił właśnie że motorem rozwoju gospodarczego rosji na najbliższe lata będzie... przemysł zbrojeniowy! Rozumiem że planowana jest w tym też produkcja eksportowa i "wejście w rynek nieruchomości" taki jak np. zajmowanie siłą ziemi w sąsiednich krajach...

Co do informacji o tragedii Smoleńskiej, to wydaje mi się że więcej niż jeden wywiad posiada informacje nie tylko o tym co się stalo ale też o całej grze sił. Raczej rzadko są one udostępniane bo to jest trochę tak jak "sprawdzam" w pokerze problem kiedy to zrobić żeby się nie wyprztykać z możliwości belfowania itp...

Jak się ściemni to się wyjaśni (jak mawiali nawigatorzy na Bałtyku). Niestety, jak się ściemni to będzie po tym jak poniesiemy jeszcze większe koszty jako naród i jako kraj. Jednakże mam takie przekonanie że przetrwamy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#153762

Tam Walka o demokracje, a u nas chce sie delegalizować partię opozycyjną.WYBIURCZA POLITYKA OPARTA O KASIĘ i interesy kolesi.Tródno nam będzie się przebic na "SALONY"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#153767

Tak trąbili na tvn, że 3 maja Komorowski z Obamą się spotka a teraz cicho? O co chodzi? I ten tekst prokuratury, że nie ma dowodów na naciski? Oj będzie "długi weekend:)?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

extremo99

#153766

Według nieoficjalnych informacji TVN24 wizyta Obamy w Polsce mogłaby mieć miejsce 27 i 28 maja. “Jeszcze nie mamy potwierdzenia czy ona się odbędzie” – powiedział wieczorem w TVN24 Kuźniar, pytany o to doniesienia.

http://www.zachod.pl/2011/03/kuzniar-rozmowy-o-wizycie-obamy-w-polsce-zaawansowane/

Jak zapewnia prezydencki doradca Roman Kuźniar rozmowy trwają i są zaawansowane. Nie mają czym się chwalić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#153776

Rosjanie graja na wielu fortepianach, tylko w odpowiednim czasie na środek sceny wjeżdża ten właściwy. Jeśli idzie o żydów, to promują ich w znany nam już sposób, bo taki Chodorkowski, wzorem Adaśka, robi za więźnia sumienia itd. itp., a można go wypuścić w odpowiednim czasie i będzie robił za koncesjonowanego opozycjonistę, który w toku odsiadki dostarczył trochę informacji, za pomocą których zapewne będzie można go zdyscyplinować w odpowiednim momencie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#153794

Bardzo trafna analiza. Cieszę się, że nie jestem sam w takich knowaniach:) Na potwierdzenie Twojej tezy dodam jeszcze ostatnie wydarzenia ze stadionów piłkarskich. Kibice ostro jadą na Szechtera nawet ci z Legii:)

www.wpolityce.pl/view/9966/Idzie_wojna_ITI_z_Agora____Wyborcza__koncentruje_sie_niemal_wylacznie_na_negatywnych_zdarzeniach__pisze_o_Legii_wybiorczo_.html

 

 

Ale to tylko czubek góry lodowej. Prawdziwa wojna na śmierć i życie toczy się o energię na czele z gazem łupkowym. I to niestety ponad naszymi głowami...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#153853

Jakieś ujawnianie tajemnic przez zamiast trzymania ich w zanadrzu i rozgrywanie.

Widzenie antagonizmu między Żydami i Amerykanami a nieżydowską Rosją, na którym miałaby skorzystać Polska, jak rozumiem? Antagonizm jest może w zakresie, kto ma co brać przy skakaniu na pochyłe drzewo, bo takie niestety wrażenie sprawia Polska czy raczej postPRL. Antagonizm istniał i w czasie zimnej wojny, a mimo to w obu systemach "nasi" byli w najwyższych kręgach władzy. Rosja też nie jest znowu tak bardzo  nieżydowska. Czasem można znaleźć w sieci, z kim prowadzi interesy Putin, kto np. finansował produkcję filmu 1612, choć rzecz jasna żydowscy oligarchowie nie są tak eksponowani jak za czasów Jelcyna.

No i jakiekolwiek byłyby powiązania WSI (gojowskiego jak rozumiem należy sądzić:))) z iti i jej żydowskimi właścicielami, to raczej możemy tu mówić o jakiejś symbiozie, a nie całkowitym posłuszeństwie (Sabała też brał czasem znajomego Żyda na napady na madziarską stronę - żaden zamozny Żyd, który czasem padał ofiarą zbójowania Sabały, nie otworzyłby w nocy drzwi, gdyby proszący o wpuszczenie czy o pomoc, nie władał biegle jidysz. W efekcie Sabała był zadowolony oraz Żyd "prowokator" byli zadowoleni:))). Gojowskie WSI, jeśłi jest/było czysto gojowskie miałoby jednak większe problemy z uzyskaniem kredytów banowych za granicą na działalność gospodarczą.

Majewski - z tego, że tak się nazywała matka Mickiewicza, Żydzi wywodzili jego żydowskie pochodzenie, dopóki zdaje się jakiś białoruski naukowiec, że rodzina Majewskich z których ta matka pochodziła, była polską szlachtą i nie wywodziła się od neofitów. Nie znajduję - nie jestem tak biegły w rozpoznawaniu lub po prostu jest może niemożliwe - żydowskiego pochodzenia w urodach pań Scarlet Johansson czy Gwyneth Paltrow ani też J. C van Damme. O Majewskim, jego urodzie, tego nie mogę powiedziec, a jego poglądy i pozycja w szoł bizie, zwłaszcza w tvn, zdają się potwierdzać jego "korzenność". Antykoszerne dowcipy? Często tzw. kowalscy wyśmiewają nie Żydów, lecz dworują sobie ze stereotypów, które uważają za antyżydowskie. Jeśli żydowski komik powie: że coś tam koszerni są winni, to znaczy że wysmiewa to co uważa za antysemickie przesądy. Nie wiem co mówi Maje-ki, ale sądzę, że coś w tym stylu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#153903