Fundacja Kocham OB-CIACH - jesteśmy! Namiot Solidarnych i czerwcowy OB-CIACH

Obrazek użytkownika intuicja
Kraj

Chciałam tylko powiadomić wszystkich Przyjaciół , że w dniu 18-ego maja br. zarejestrowana została Fundacja Kocham OB-CIACH. (Mamy więc niepośledniego Patrona…:)
Dopełniliśmy już formalności: odebrane zostały decyzje w sprawie NIP-u i Regonu.
Umówieni jesteśmy wstępnie na obsługę księgową (umowa zostanie podpisana albo pod koniec tego tygodnia albo na początku następnego).

Mamy też konto!:) Podaję więc numer i gorąco proszę o dokonywanie wpłat z dopiskiem „na działalność statutową i administracyjną” (wszelkie formy reklamy to jednak działalność administracyjna, a musimy się reklamować):

Fundacja Kocham OB-CIACH , ul. Belgradzka 10/115 02-793 Warszawa
PKO BP 31 1020 1013 0000 0402 0248 7486
SWIFT (BIC) BPKOPLPW PL 31 1020 1013 0000 0402 0248 7486

Misją Fundacji jest walka z wykluczeniem społecznym z powodu min. niepoprawności politycznej (ale nie tylko). Cele Fundacji Kocham OB-CIACH nakreśliłam w notce:
http://niepoprawni.pl/blog/1627/fundacja-kocham-ob-ciach-ma-odwazne-plany-ty

Chciałabym abyśmy „poszli” w trzech kierunkach:

1. Lokal „Kocham OB-CIACH”, o którym już pisałam, z nieskomplikowaną , niedrogą OB-CIACHową kuchnią, z naszymi gazetami (wszystkimi spoza „głównego nurtu”, którym bliskie są dwie podstawowe wartości: dążenie do Prawdy i patriotyzm), z naszą satyrą, kabaretami, z klimatami muzycznymi lat siedemdziesiątych (ale bez kurczowego się ich trzymania), z wystawami OB-CIACHowych twórców (obrazy, fotografie, książki) itp

2. Organizowanie raz w roku wydarzenia pt „Kocham OB-CIACH” => „reklamującego”, przybliżającego nasz świat wartości, integrującego WSZYSTKIE środowiska z prawej strony: z naszymi ulicznymi teatrami, happeningami, ze straganami wydawniczymi, z OB-CIACHowymi producentami (którzy mogliby potraktować to wydarzenie jako sposób reklamy swoich produktów i nawiązania kontaktów z innymi OB-CIACHowcami);

3. Powołanie Kapituły, która badałaby „zawartość cukru w cukrze”;) i przyznawałaby nagrody OB-CIACHu (patrz Teraz Polska!) wszystkim tym, których działalność uznałaby za wystarczająco OB-CIACHową.

Jak widać chcemy konsekwentnie realizować cele OB-CIACHowej akcji, którą rozpoczęliśmy we wrześniu ubiegłego roku (pomysł zrodził się pod notką Gaudiego „Przemiany wewnętrzne” http://stefangaudi.salon24.pl/220127,przemiany-wewnetrzne , rozmowa kontynuowana pod moją notkę „Czasem jestem prawie pewna, że (…)” http://intuicja.salon24.pl/215379,czasem-jestem-prawie-pewna-ze-w-rajskim , pierwsza OB-CIACHowa notka tutaj http://intuicja.salon24.pl/221340,kocham-ob-ciach ),

a którymi są :

1. Odczarowanie schematu „obciachowy” czytelnik – „obciachowa” gazeta;
2. Wzmocnienie osób o niepoprawnych politycznie poglądach;
3. Integracja środowiska w celu realizacji kolejnych inicjatyw.

Wszyscy, którzy czują przynależność do OB-CIACHowego gatunku Polaków: włączcie się do naszych działań albo wesprzyjcie je finansowo. To bardzo ważne. Nie możemy zbyt łatwo wycofywać się i zniechęcać, nie możemy przejmować się chwilowymi niepowodzeniami, zawirowaniami wokół inicjatyw politycznych. My OB-CIACHowi Polacy musimy stawać się coraz bardziej aktywni (choć to niesamowicie trudne ze względu na nasz polski indywidualizm) – to nasz obowiązek.

OB-CIACH jest ruchem społecznym, „ponadaportalowym”. Zawsze WSZYSTKIE moje notki ukazywały się na blogmediach, niepoprawnych, salonie, ekranie, fb => faktem jednak jest, że salon jako jedyny portal szczególnie ich nie promował :( => co jest przykre, ponieważ podobno twórcom salonu zależy na organizowaniu się ruchów obywatelskich…słowa, słowa, słowa).

OB-CIACH nie jest zainteresowany stricte politycznymi działaniami (a więc takimi, których celem jest dążenie do sprawowania władzy).

OB-CIACH zainteresowany jest integrowaniem prawej strony. Nie w sensie politycznym – nie jestem naiwna, wiem, że różnice będą; lecz w sensie społecznym => mam nadzieję, że nas – wyborców prawicowych łączy ten sam system wartości. To OB-CIACHowe WARTOŚCI – dążenie do Prawdy i patriotyzm, pomogą nam zachować JEDNOŚĆ zarówno „na zewnątrz” jak i „wewnątrz”. Byle tylko nie były pustymi słowami…
Nasze zadanie na najbliższe lata - Musimy być RAZEM.

-----------------------------------------------------------

CZERWCOWY OB-CIACH => WAŻNE => ZAJRZYJ KONIECZNIE:

http://niepoprawni.pl/blog/1627/ob-ciachowcy-my-pedzimy-z-wiatrem-spotkanie-w-czerwcu

UWAGA, UWAGA NA NAJBLIŻSZYM OB-CIACHu => 18-EGO CZERWCA BĘDĘ ZBIERAŁA DATKI FUNDACJĘ (RUDA ZAŁOŻYŁA WŁASNE PIENIĄDZE I ZAKUPIŁA OB-CIACHOWE ULOTKI, ZAMÓWILIŚMY STOSOWNE PIECZĄTKI, CHCEMY ZAMÓWIĆ OB-CIACHOWY BANER, MUSIMY ZATRUDNIĆ KSIĘGOWĄ). BARDZO PROSZĘ WARSZAWSKICH OB-CIACHOWCÓW O HOJNOŚĆ oraz o rozpowszechnianie informacji na temat Fundacji.

I Z OSTATNIEJ CHWILI!!!!!!!!!!!!!!!!! W ZWIĄZKU Z LIKWIDACJĄ NAMIOTU SOLIDARNYCH PRZYNIEŚMY NA SOBOTNI OB-CIACH ROZKŁADANE KRZESEŁKA (KTO MA) EW. WRZOSOWE KOCYKI. POSIEDZIMY SOBIE NA NICH PRZED PAŁACEM, POCZYTAMY OB-CIACHOWĄ PRASĘ I CHOCIAŻ W TEN SPOSÓB WESPRZEMY SOLIDARNYCH.

-----------------------------------------------------------

WAŻNA WIADOMOŚĆ OD Złotowłosej:

(…) w najbliższy czwartek, 16 czerwca o godz.18 w kościele dominikanów na Służewcu (ul.Dominikańska) będzie Msza Św. za Jerzego => Ambiwalentną Anomalię. Bardzo proszę o rozpowszechnianie tej informacji(...)

Brak głosów

Komentarze

Akcja jest szlachetna i warta wszelkiego wsparcia, ale ta nazwa jest do bani. Wiem, że słowo to tylko kod, pod którym każdy rozumie to, co chce, ale walka o wolną prasę w czasach dyktatury miłości nie jest łatwa, więc po co to sobie dodatkowo komplikować?

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#164574

Nazwa już się przyjęła.
A w pewnych środowiskach stała się nawet kultowa!:)

OB(ywatel)- CIACH (ający uproszczone schematy myślowe, pokrętne systemy wartości, niejasne układy) zadomowił się w świadomości tysięcy Polaków. To nasza kontestacja.

Najważniejsze jest poczucie własnej wartości oraz wypływające z niego poczucie humoru i dystans do samych siebie;)

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

intuicja

#164579

....ale i za to dziękuję:)

Vote up!
0
Vote down!
0

intuicja

#164593

propozycje przyśpiewek polskich pod namiot Solidarnych:

http://rebelya.pl/discussion/28549/ulozmy-razem-piosenke-czyli-siekiera-motyka-rybia-luska/#Item_0

Vote up!
0
Vote down!
0

intuicja

#164596

Zaproszenia można odebrać w Biurze Absolwenta (bez względu na to, czy
jest się absolwentem UW - sprawdziłam).
Biuro znajduje się w Pałacu Tyszkiewiczów, wejście od Wizytek, drugie
drzwi po lewej stronie.

Mam zaproszenia dla 10-u osób.
Myślę, że warto aby każdy, kto znajdzie się w pobliżu UW odebrał kilka
zaproszeń.

Vote up!
0
Vote down!
0

intuicja

#164718