Protest przeciwko prześladowaniu chrześcijan

Obrazek użytkownika Jacxk
Blog

http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt8574.html?postdays=0&postorder=asc&start=0

Witam
Na stronie www.redemptor.pl znajdziecie państwo informacje o praktykach prześladowań chrześcijan w Socjalistycznej Republice Wietnamu.
Chrześcijańskie i ludzkie poczucie solidarności z ofiarami represji nakazuje abyśmy nie byli na te zdarzenia obojetni. O. redemptoryśći proszą abyśmy zamanifestowali swój sprzeciw wobec praktyk gwałcących prawa człowieka pisali protesty do ambasady Witnamu. To nic nie kosztuje a moze wpłynąc na opamiętanie prześladowców.

Dlatego , o ile ktoś jeszcze tego nie zrobił- niech wyśle protest na adres ambasady wietnamskiej w Warszawie. Mozna to zrobic zwykłym listem , e-mailem lub faksem.
Adres do korespondencji listowej:

Ambasada Socjalistycznej Republiki Wietnamu

ul. Resorowa 36

02-956 Warszawa

----------------------------------

Faks: (22) 651 6095

-----------------------------------

e-mail: vinemb.pl@mofa.gov.vn

--------------------------------------

Protesty można przekazywać w języku polskim.

* * *

Treśc protestu można sformułować przykładowo w taki sposób:

JEGO EKSCELENCJA AMBASADOR SOCJALISTYCZNEJ REPUBLIKI WIETNAMU

Wyrażam stanowczy protest przeciwko dyskryminacji i represjom stosowanym wobec katolików w Wietnamie. W ostatnim czasie w miejscowości Dong Chiem policja wietnamska pobiła dotkliwie wiernych i osoby duchowne. Został zniszczony i sprofanowany krzyż - święty znak wiary katolickiej społeczności .

Członkowie rządu Wietnamu nie muszą być chrześcijanami, ale mają obowiązek szanować symbole religijne innych osób będących obywatelami kraju na równych prawach ze wszystkimi, bo tego wymaga elementarna kultura w cywilizowanym świecie a takze niezbywalne prawa człowieka.

Każdy człowiek ma prawo do wolności i do poszanowania swojej godności - także w Wietnamie.
Tadeusz Świerczewski - Wrocław

Brak głosów

Komentarze

Warto w takich pismach zasięgnąć rady (POrady ) sprawnego prawnika . Jakiś przepis , konwencja .
ONZ-owska rezolucja .
A jak nie odpwiedzą?
-to co?

Vote up!
0
Vote down!
0
#44509

Nawet jeśli nie odpowiedzą bo zapewne tak się stanie niech wiedzą ci "zjadacze psów" że nam to nie jest wszystko jedno co wyprawiają w imię "prawa" po wietnamsku ...

Będziemy protestować do skutku aż im to stanie się nie do zniesienia i może w końcu zaprzestaną ...

A swoją drogą warto oczywiście pokusić się o odpowiednie umocowanie w prawie międzynarodowym ..

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#44514

Czy to idzie o szczekanie ino ?
Może tak realną pomoc - prawną ?
Inne internacjonały włączyć -
Bo tak to widze .
Odpowiedż wietnamca - machajta sobie a my swoje .
(odziany w szmaty od wietnamca ;))

Vote up!
0
Vote down!
0
#44516

Nie przeczę że i mnie o to samo chodziło ..Prawda jest też taka że osobiście nie bardzo wiem z jakich skutecznych narzędzi prawa międzynarodowego skorzystać by dac odpór w końcu tym haniebnym praktykom rządu wietnamskiego i nie tylko .Idzie tu w ogóle o całe Indochiny ..
Jeśli masz jakiś realny pomysł Harcerzu podziel się z nami ..

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#44521

Najzwyczajniej:olać wietnamskie produkta , olać wietnamski bazarowy biznes .
Wiem !! Za dużo wymagam od "protestujących".

"protesta" w formie pisania "Łańcuszków" - śmieszą .

Vote up!
0
Vote down!
0
#44523

Szacuje się, że około 100 milionów chrześcijan na świecie jest prześladowanych ze względu na swoją wiarę - wedle szefa niemieckiego oddziału organizacji Open Doors, Markusa Rode.
Wedle niego obecnie mamy do czynienia z największym w historii prześladowaniem wyznawców chrześcijaństwa.

W podobnym tonie wypowiada się amerykański politolog Jonathan Fox. Na jedno państwo, w którym sytuacja chrześcijan się poprawia, przypadają dwa albo trzy kraje, w których się ona pogarsza.

Szef frakcji chadeckiej w niemieckim Bundestagu Volker Kauder uważa, że prześladowania chrześcijan na świecie powinny stać się tematem europejskiej polityki zagranicznej. Oczekuje on, że od rządu federalnego zaproszenia na rozmowy ambasadorów tych państw, w którym odnotowano szczególnie intensywne prześladowania wyznawców chrześcijaństwa.
A co na to Donald Tusk?

Organizacja Dzieło Pomocy "Open Doors", która angażuje się na rzecz praw chrześcijan na świecie, twierdzi, że w żadnym państwie na świecie chrześcijanie nie są tak bezlitośnie prześladowani, jak w Korei Północnej.
" Reżim północnokoreański uważa chrześcijan za wrogów państwa. Systematycznie dochodzi do rewizji w domach, aresztowań i zsyłania całych rodzin do obozów pracy, albo do egzekucji chrześcijan. Co najmniej 200 tysięcy wyznawców chrześcijaństwa może zbierać się tylko w podziemiu. Blisko 70 tysięcy jest więzionych w obozach pracy " wynika z raportu Open Doors.

Organizacja ta piętnuje również kolejne kraje. Iran, Arabia Saudyjska, Somalia, Malediwy, Afganistan, Jemen, Mauretania, Laos i Uzbekistan - to państwa, w których sytuacja chrześcijan jest najtrudniejsza.
A popatrzmy co się dzieje w Polsce po r. 89.
Można bezkarnie lżyć w szczególności katolików, wyszydzać, bluznić z symboli i to nie tylko na łamach urbanowego plugastwa, lecz także na wystawach!, koncertach w miejscach publicznych.
Co zadziwia, że jakoś nikomu z tych szczególnych ekspozytorów wolności sztuki nie przyszło zadrwić z gwiazdy dawidowej, czy... rogalika!

Ale wielka wina jest po stronie naszej, katolików, że nie reagujemy na takie szyderstwa z nas, naszych symboli religijnych, czy z naszego Króla, Jezusa Chrystusa!
Dlaczego na to pozwalamy?
Dlaczego?
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#44547

[quote=antysalon]
Ale wielka wina jest po stronie naszej, katolików, że nie reagujemy na takie szyderstwa z nas, naszych symboli religijnych, czy z naszego Króla, Jezusa Chrystusa!
Dlaczego na to pozwalamy?
Dlaczego?
[/quote]

Pytania raczej retoryczne choć warto byłoby choć raz wgłębiając się w temat zamieścić gruntowane opracowanie chociażby na bazie naszego kraju ...

Wyszczególniając wszelkie aspekty owej jawnej nagonki z nazwiskami i środowiskami za którymi one stają "murem" ..

Kiedyś czytając blog Adama Danka natrafiłem na ciekawy artykuł nawiązujący bezpośrednio do wspomnianego zjawiska dający zarazem odpowiedź na nurtujące nas pytanie ..

"O marksistowskich prawicowcach" [ źródło : http://haggard.w.interia.pl/prawmarx.html ]

Po przeczytaniu tego artykułu zrozumiałem jakie siły zaangażowano do tego "zadania" ...Zaś jeśli chodzi o kraje bliskiego i dalekiego wschodu okazuje się że i tam macki komunizmu zapuściły "korzenie" w tamtejszy grunt i na rubieży ideologicznej "piorą mózgi" równie skutecznie co i w zlaicyzowanej Europie ..Nic tak nie spustoszyło ludzkich dusz i umysłów jak zrobił to ruch zwany "Darwinzizmem". Okazuje się dowodzą tego liczne wypowiedzi prominentnych postaci tego ruchu, by móc w pełni zaakceptować ów punkt widzenia w sposób naturalny stajemy się agnostykami. To jakby pierwsza i zarazem podstawowa zależność dająca odpowiedź dlaczego ..darwinizm tak zachwycił nawet Hitlera ..Okazuje się że był pod wielkim wpływem jego nauk . Dodatkowo jak ulał wpisywał się niemalże w sedno jego manifestu zawartego w "Mein Kampf" ..Już Nietsche dowodził w swoim opracowaniu pt"Antychrześcijanin" że cała wina za to że człowiek zwłaszcza chodziło mu o jego Naród by być silnym by przewodzić innym narodom musi wyzbyć się słabości wynikającej z pozostawaniem pod wpływem religii chrześcijańskiej ..Że to ona czyni go słabym i bezwolnym czyli ..niegodnym bycia nazywanym człowiekiem silnym "Ibermenchem " ..

Z nurtem tym związana była kolejna doktryna pozwalająca co poniektórym zastosować ów "darwinizm" w praktyce poprzez wylansowanie nauki zwanej "Eugeniką" ..w prostej lini prowadziło to do strasznych skutków najpierw Hitler zastosował to na swoim Narodzie w niemczech tuż przed wojną gazując całe szpitale ..zajmujące się opieką nad ludźmi psychicznie chorymi , później doszły komory gazowe w Auschwitz ..i innych obozach śmierci.

Długo po wojnie w USA obowiązywała doktryna oparta na eugenice zajmująca się selekcją ludzi pod kątem ich przydatności dla społeczeństwa .

Jak się okazuje nawet sam George Bernard Shaw nie był wolny od tego opętania darwinizmem ..

Okazuje się że to bardzo bogaty materiał dowodzący a wiele na to wskazuje że jeśli chodzi o nowożytne "krucjaty" wszystko zaczęło się od wysp Galapagos ..

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#44577

amoże jakieś Koszulki z NAPISAMI ODPOWIEDNIMI,ale

to już na lato

a dorażnie.....

.wiece ,spotkania na rynku kazdego miasta,miasteczka i wsi...?

 wszak,kazde miasto moze TO zrobić.....

uwazam że nalezy odważnie wyjść na ulicę,trochę telewizji,

radia, dziennikarzy........i niech PROTEST

idzie w eter.......mogą "inni", możemy MY....

własciwie...MUSIMY..

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#44634

To my, katolicy jesteśmy ciemnogrodem tego kraju! Może zrobimy akcje sprzedaży T-shirtow z napisem: JESTEM KATOLEM !??

Vote up!
0
Vote down!
0
#44747

Każdy pomysł , który pozwoliłby zasygnalizować na szerszym forum że dzieje się najzwyklejsze łajdactwo . W dodatku w naszym kraju każą nam milczeć choć jak dowodzą statystyki to katolików i szerzej nazwijmy to chrześcijan jest przygniatająca większość .tylko co z tego jak właściwie nic nie znaczymy , nie mamy praktycznie dostępu do szeroko rozumianych mediów z małymi wyjątkami .. Mają rację wszyscy Ci którzy biją na alarm , czas najwyższy zareagować i to szeroką falą . Jak to mówią każdy tam gdzie jest w stanie i jak tylko potrafi winien głośno i wyraźnie zaprotestować " JESTEM KATOLIKIEM - NIE POZWALAM DŁUŻEJ SIĘ OBRAŻAĆ - DOŚĆ TEGO - DOMAGAM SIE RESPEKTOWANIA MOICH PRAW WYNIKAJĄCYCH Z ZAPISU USTAWY ZASADNICZEJ " pozdrawiam ............................ ]]>http://andruch.blogspot.com/]]>
Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#44752