Łapówki i przywileje - układ korupcyjny - mówi profesor Wolniewicz

Obrazek użytkownika markowa

Znakomita analiza - szczegolnie dla lemingów, a dla nie-lemingów - amunicja!

Proszę, rozpowszechniajcie, gdzie się da!

Wideo: 
Ocena filmu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Te trzy wierzchołki trójkąta równobocznego, tj.:

- Biurokracja (B),

- Plutokracja (P),

- Lewactwo (L)...

... będące zajadłymi przeciwnikami demokracji (D) wypełniającej trójkąt, a więc jawność życia publicznego, w której suwerenem jest naród - świetnie obrazują wzajemne ich relacje. Ale by w tak prosty sposób wyjaśnić te mechanizmy - trzeba mieć wiedzę i talent przekazywania nawet tych najbardziej skomplikowanych. Taką wiedzę i talent "belferski" ma właśnie prof. dr hab. Bogusław Wolniewicz. I chwała Mu za to, tym bardziej że - jak sam siebie określił - jest ateistą. Ale jak lekko występuje w roli obrońcy krzyża katolickiego i wiary katolickiej, prawda? Znam Jego wiele wykładów, chociażby z anteny Radia Maryja i TV Trwam, gdzie zawsze jest mile widziany. To nie kto inny, jak właśnie prof. Wolniewicz był bardzo aktywnym uczestnikiem marszu w obronie TV Trwam, kiedy ta ubiegała się o miejsce na cyfrowym multiplexie.

Jestem bardziej niż pewny, że po wysłuchaniu tego wykładu przez któregoś leminga, on skomentuje go tak: - ten stary ramol Wolniewicz, będący nad grobem,... jeszcze chce dać upust swoim chorym dywagacjom, bo z wykładu nie wynika, skąd on wie o tych wzajemnych relacjach. Po czym doda: - stary i głupi!

A ja twierdzę, że to leming choć młodszy od profesora... jest znacznie głupszy, niż wynika to z definicji pojęcia "leming".

Prof. Wolniewicz przedstawił Komoruskiego i Tuskoliniego jako polskich przywódców w wierzchołkach "B" i "L". Wiemy o nich dość dużo. Ale jeśli chodzi o jednego z prominentnych polskich przedstawicieli wierzchołka "P" - Janusza Lewandowskiego, to niejako w uzupełnieniu przedstawiam tę postać w moim materiale tekstowym, który napisałem 24 marca 2013 roku na Niepoprawnych tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/jeszcze-nie-przypisane/z-cyklu-od-mazowieckiego-do-tuska-8-janusz-lewandowski, a nagrany dźwiękowo w studio NiepoprawnegoRadia.PL tutaj:

 

 

 

 

Pozdrawiam Cię Markowa i dziękuję za ten materiał,

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1488707

Czytałam wszystkie Twoje teksty z cyklu od M do T - ale w wersji dżwiękowej są jeszcze lepsze!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1488719

Znakomity wykład pana profesora Wolniewicza, słuchało się jednym tchem.

 

 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

Beata Szydło premierem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1488740

lepiej póżno, niz wcale - mogę go słuchać godzinami.

Tylko w jednym momencie zadrżałam, kiedy zakrzyknął, że łodzie z imigrantami należy zatapiać. Co gorsza - pomyslałam, że jesli nie zatopimy tych łodzi, to za kilka lat islam zatopi nas.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1488744