Treści z tagiem: Wojna o krzyż

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Redaktor Żakowski dostał pod choinkę prezent specyficzny:

problem dostał i to natury poznawczej – z kardynałem Nyczem mianowicie.

Kardynał Nycz komentując w radiu rządowym (no taka prawda – w 3RP radio za przeproszeniem publiczne było, jest i będzie rządowym) opozycyjną hucpę z okupacją sejmu użył słów dla redaktora...

4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:8)
Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 

 

 

 

 

Krzyże, które w bardzo krótkich odstępach czasu wywołały w Polsce dwie wojny i spowodowały szał i amok salonu to krzyże niezwykłe. I tylko tym można wytłumaczyć fakt, że włodarze zawiadujący tworem o nazwie III RP zachowywali się i zachowują, jak opętany podczas odprawiania egzorcyzmów.

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Blog

Według ostatniego badania CBOS Komorowskiemu ufa aż 70% Polaków. Przygnębiająca większość Polaków przyznaje więc, że jest idiotami, bo nie ma chyba bardziej oczywistej oczywistości niż ta, że Komorowski nie ma uczciwych zamiarów wobec nich, że nimi manipuluje i wykorzystuje ich tylko jako "mięso wyborcze".

Po pierwsze, to jest ten gość...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Za głębokiej komuny i później w "najweselszym baraku" obozu demoludów to społeczeństwo konspirowało przeciwko władzy, a jednym z tego przejawów było stawianie skrycie krzyży a nawet pomników różnym bohaterom i patriotom, którzy dla rządzących byli tylko zaplutymi karłami reakcji, sanacyjnymi bankrutami i wrogami ludu, którzy na zawsze mieli...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kokos26
Blog

W 1979 roku podczas pierwszej pielgrzymki papieskiej Jan Paweł II odprawił mszę na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz II-Birkenau. Właśnie na potrzeby owej uroczystości wzniesiono tam krzyż nazwany później Krzyżem Papieskim.

W 1988 roku za zgodą Kościoła ów krzyż przeniesiono w uroczystej procesji i za zgodą władz...

0
Brak głosów