stalking

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Rzeczowa i koncyliacyjna blogerka wiesiolek65 pytała ostatnio publicznie o powody dziwnych i brzydkich wojenek personalnych na portalu. Nie znam przyczyn, choć mogę się ich domyślać. Szczególnie atakowani są zwolennicy Konfederacji i osoby krytykujące PiS za niektóre przedsięwzięcia lub ich brak. A więc powody byłyby polityczne. W mojej ocenie nie zawsze da się to tak wyjaśnić.

Niektóre napaści...

2.3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.3 (15 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

Od dłuższego już czasu każda ocena krytyczna czy to tekstu Rebeliantki czy też dotycząca publicznej i skierowanej do nieograniczonego kręgu osób wypowiedzi Janusza Górzyńskiego spotyka się z zarzutem, że to „stalking”. Zupełnie tak, jakby Manipulantka odkryła nowe słowo i musiała nacieszyć się jego brzmieniem.;)

 

Tymczasem takie działanie jest zgodne z prawem.

Art. 54 u. 1 Konstytucji formułuje...

3.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Za uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej, co wzbudza uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, poniżenia lub udręczenia lub w istotnym stopniu narusza prywatność grozi do trzech lat więzienia.

Za zniesławienia i znieważanie jest dodatkowa odpowiedzialność karna.

Do kolejnych zniewag, pomówień i stalkingu ze strony Jerzego Trojanowskiego, piszącego na tym portalu pod...

2.333335
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.3 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Z jakiego powodu tak przypuszczam? Bo ma do perfekcji opanowaną technikę tzw. „procesu odwetowego”.

Na czym to polega? Na tym, że ofiara nadużycia, jeśli się poskarży na niezasadną interwencję lub brutalność funkcjonariuszy, natychmiast jest oskarżana o to samo, a najczęściej o „więcej”. Skarży się obywatel, że go pobito? Ma jak w banku proces o czynną napaść na policjantów, znieważenie i...

2.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.7 (23 głosy)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Kultura

Przez szpalty przetacza się gorąca dyskusja na temat jawności, anonimowości i deklaracji. Już pewnie niedługo niektórzy zażądają opuszczenia gaci, zanim będzie można rozpocząć z nim dyskusję.

Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie świat, gdyby wszyscy mogli czytać myśli drugich? Jacy byliby ludzie, jakie byłyby społeczeństwa? Jedno wielkie mrowisko. Tłumy automatów robiących co należy. Nie byłoby...

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (2 głosy)
Obrazek użytkownika jazgdyni

Przez szpalty NP przetacza się gorąca dyskusja na temat jawności, anonimowości i deklaracji. Już pewnie niedługo niektórzy zażądają opuszczenia gaci, zanim będzie można rozpocząć z nim dyskusję.

Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie świat, gdyby wszyscy mogli czytać myśli drugich? Jacy byliby ludzie, jakie byłyby społeczeństwa? Jedno wielkie mrowisko. Tłumy automatów robiących co należy. Nie...

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (2 głosy)