PODWÓJNA PĘTLA KOMOROWSKIEGO

Obrazek użytkownika Danz
Artykuł

Niezalezna.pl ujawnia: marszałek spotykał się kilkukrotnie z oficerami WSI. Poniżej fragment artykułu, który w całości ukaże sie w najbliższą środę w "Gazecie Polskiej".

Czy za jedną z największych afer III RP, dotyczącą próby skompromitowania Komisji Weryfikacyjnej WSI, stał marszałek sejmu Bronisław Komorowski? Jak dowiedziała się „GP”, Komorowski w ubiegłym roku spotykał się kilkakrotnie z byłymi oficerami WSI, ppłk Tobiaszem i płk L. Spotkania dotyczyły zdobycia aneksu do raportu o WSI. Marszałek nie zawiadomił jednak o tym prokuratury, choć chodziło o ujawnienie tajemnicy państwowej.

Według prokuratury płk Aleksander L. - były oficer WSW - i dziennikarz Wojciech Sumliński żądali od byłego oficera WSI, płk Leszka Tobiasza 200 tys. zł w zamian za pozytywną ocenę komisji weryfikacyjnej WSI. W związku z tą sprawą ABW 13 maja przeszukała mieszkania członków Komisji Weryfikacyjnej Piotra Bączka i Leszka Pietrzaka, a także Sumlińskiego. Ze śledztwa „GP” wynika jednak, że żadnej propozycji korupcyjnej prawdopodobnie nie było, a celem L. i Tobiasza była prowokacja, która miała skompromitować Komisję, tym samym podważyć wiarygodność opracowanego przez nią aneksu do raportu o WSI.

Ocena polecanki: 
Brak głosów

Komentarze

Na poczatku lat 90tych Komorowski mial 280 tys. marek, WSI pomagaly mu je wyciagnac z jakiegos pseudobanku. O co tu chodzi?

W jaki sposob K. wszedl w posiadanie takiej i dzis ogromnej sumy? Dlaczego WSI mu pomagaly?

Kaska

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#402772

Tych pytań jest coraz więcej i więcej. Ciekawe tylko, że poza blogerami (ws-media!) i Gazetą Polską, nikt ich nie zadaje. Taki dziwny "paraliż" mediów.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#402774