Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Stanislas_Borovitz
5 lat temu A co z Polską i naszą częścią A co z Polską i naszą częścią Europy? Jakie tutaj są/mogą być jego zapatrywania? Czego można się spodziewać? Poza aferą z lat 80. z nielegalnymi polskimi robotnikami (+ małżeństwa ze Słowiankami) niczego nie mogę znaleźć - żadnego powiązania, żadnej wypowiedzi.
0
Donald Trump, czyli kij w republikańskim mrowisku...
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Stanislas_Borovitz
5 lat temu Jest to "lekko" propagandowa pioseneczka - bez dwóch zdań. Jest to "lekko" propagandowa pioseneczka - bez dwóch zdań. Ale na zachodzie w temacie propagandy nie byli lepsi. Np. piosenka "Imagine" jest gorsza, bo lansuje całkiem skuteczny program rozwalenia zach. cywilizacji. :D PS. Nie - te niektóre moje uwagi o dziadowaniu itd. nie były skierowane bezpośrednio do Pani. Pozdrawiam.
4
Czarna owca
Obrazek użytkownika matka trzech córek
Obrazek użytkownika Stanislas_Borovitz
5 lat temu W nawiązaniu do braku wychowania patriotycznego W nawiązaniu do braku wychowania patriotycznego (co oczywiście jest prawdą) i starych piosenek z Radia Nostalgia. Niestety, ale część winy za ten brak identyfikacji młodych z własnym krajem/narodem ponoszą również środowiska patriotyczne/prawicowe. To są też owoce tego kompletnego zanegowania wszystkiego, co miało i ma miejsce w Polsce od zakończenia wojny. Tym czasem rozsądne elity powinny budować pozytywny obraz dziejów swojego narodu, powinny głośno mówić i chwalić to co udawało się również w PRL-u - w nauce, w technice, w popkulturze, a nawet w małym biznesie i handelku. TAK, można to zrobić w formie "udawało się nam to i to POMIMO PRL-u, a dzięki naszemu narodowemu charakterowi" (bo to prawda). Zamiast tego lansuje się historię, wg której Polak zawsze był dziadem, który nic nie miał, wszyscy go... jak chcieli i w ogóle był najgorszy nawet pośród demoludów. Od takiego kraju, takiego dziedzictwa oraz teraźniejszości i wiecznie biadolących rodziców z kompleksem komuny (i kompleksem niższości wobec "zachodu"!) każdy młody człowiek chciałby uciec jak najdalej i teraz łatwo to może zrobić. Niewykluczone, że Prezydent Duda zapoczątkuje tutaj nową jakość – bardzo bym sobie tego życzył, bo to jest nam bardzo potrzebne. To on podczas kampanii wyborczej z dumą odwoływał się nie tylko do międzywojnia, ale również do odbudowy polskich miast i przemysłu po II WŚ - nie gloryfikując PRL-u – gloryfikując nasz hart ducha!
10
Czarna owca
Obrazek użytkownika omilka
Obrazek użytkownika Stanislas_Borovitz
5 lat temu Jeszcze byłbym w stanie Jeszcze byłbym w stanie zrozumieć Pański pogląd, gdybyśmy byli w sytuacji, w której autonomiści krzyczeliby "ja zrobię lepszą Polskę u siebie", ale tak nie jest, o czym już wspominałem.
0
ein Volk, ein Reich, ein Führer
Obrazek użytkownika gps65
Obrazek użytkownika Stanislas_Borovitz
5 lat temu Odnośnie tego wpisu, ale i Odnośnie tego wpisu, ale i ważniejszego, pt. "Małe państwa" (pierwszy zalinkowany pod tekstem), że niby "podzieleni na małe państewka bylibyśmy wielokroć silniejsi" (cytat w którym chodzi oczywiście o Polskę, a nie o Europę). Zapewne tak samo jak byliśmy silniejsi w czasach rozbicia dzielnicowego... Poza tym dziś, ci którzy głośno mówią w Polsce o autonomii (autonomiach!), zwykle wprost przedstawiają ją jako kulturową "ewakuację" z Polski i polskości i nie kryją się ze swoim brakiem szacunku do naszego kraju. Niestety, choć nie przypisuję Panu złych intencji, to uważam, że Pańskie teksty mogą zachęcić ludzi do popierania właśnie takich autonomicznych ruchów oraz utwierdzić niektórych w przekonaniu, że Państwo Polskie to już przeżytek, o który nie warto dbać, i w który nie ma sensu dalej się bawić. To bardzo szkodliwe w naszej sytuacji.
2
ein Volk, ein Reich, ein Führer
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Stanislas_Borovitz
5 lat temu Pan Duda powinien dziś sam Pan Duda powinien dziś sam skontrwać te wczorajsze wypowiedzi Komorowskiego. Jutro (a właściwie dziś od rana) on sam też powinien mówić o tym jak Lis z Karolakiem chcieli wrobić jego  córkę w te brednie o oskarze. Jego słowa będą najbardziej szłyszalne. Wypowiedzi sztabowców, dziennikarzy (obiektywnych), czy symaptyków nie mają takiej siły przebicia. Jestem zły, że nie było dziś wyraźnej kontry po wczorajszej debacie, zwłaszcza, że Komorowski dalej leciał swoje.
1
Czego zabrakło mi u Dudy
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Stanislas_Borovitz
5 lat temu To zaskoczy na pewno ktoś się To zaskoczy, na pewno ktoś się na tę nową partię złapie, ale mamy dziś sieć i o sukces, na miarę PO, będzie jednak trudniej. Ludzie są obecnie bardziej odporni i nieufni, wystarczy zobaczyć jak wrzucają na ich fb zalinkowany i tutaj film podziemnej TV. A nawet wcześniej Partia Demokratyczna zrobiła klapę, choć było to jeszcze przed erą, w której internet zaczął mieć realny wpływ na świadomość polityczną młodszych ludzi. Oczywiście, to nie oznacza, że całą sprawę można bagatelizować.
6
Kontrolowana zmiana szyldu?
Obrazek użytkownika omilka
Obrazek użytkownika Stanislas_Borovitz
5 lat temu Wilk mówił o Wilczku. Wilk mówił o Wilczku.
3
Kontrolowana zmiana szyldu?
Obrazek użytkownika Satyr
Obrazek użytkownika Stanislas_Borovitz
5 lat temu 1. Takiej wymiany się 1. Takiej wymiany się doczekamy, że wszyscy bedą już w WB, a tu zostaną głównie dzieci obecnych elit. 2. Lepsze jest wrogiem dobrego - proszę nie być pewnym sukcesu antysystemowców jesienią a nawet za 4 lata - my nie mamy tyle czasu - jeszcze wszystko się może zdarzyć. W razie kompletnej porażki patriotów w wyborach parlamentarnych przynajmniej będziemy mieli prezydenta. Nie kupuję historii o tym, że Duda to system, jak Komorowski, to jest jakiś absurd, choć tez nie wszystko mi się w polityce PiS podoba.
6
"Bibrus" głosuje na Dudę. Dlaczego?
Obrazek użytkownika pacyna
Obrazek użytkownika Stanislas_Borovitz
5 lat temu Utożsamianie polskich firm z Utożsamianie polskich firm z obecnie panującymi jest ostatnio wśród Polaków chyba modne i zaczyna wykraczać daleko poza spółki (np. medialne), które faktycznie wprost sprzyjają władzy. Swoistym kuriozum są zalewające internet komentarze opisujące niemal każdy sukces polskich prywatnych(!) przedsiębiorstw,  jako "propagandę jak za Gierka" i  „misia na miarę naszych czasów”. To już jest przesada! Żebyśmy znowu nie wylali dziecka z kąpielą, jak to miało miejsce z przemysłem po PRL-u ("bo postkomunistyczny, to śmierdzi i jest guzik warty"). Ja o to, że właściciel jakiejś polskiej firmy nie chce teraz mieć złych relacji z Komorowskim i rządem, nawet nie mam pretensji. Każdy chce jakoś robić swoje.
0
Czy "polskie ręce" to zawsze dobre ręce?
Obrazek użytkownika Anonymous

Strony