Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika podpułkownik
2 miesiące temu Zgadzamy się co do istoty Zgadzamy się co do istoty sprawy. Miałem na myśli przede wszystkim szkołę podstawową i przede wszystkim naukę historii. Wszelka specjalizacja powinna mieć miejsce w szkołach ponadpodstawowych (a może jednak już w podstawówce - ale to oddzielny temat). Chodzi mi o to, że nauka historii nie może być zaniedbana na żadnym szczeblu ani w żadnym rodzaju szkoły, bo uczniowie kilkunastoletni są zdolni do pogłębionego studiowania historii, bardziej samodzielnego jej poznawania, a bez znajomości historii Polski nie będą Polakami godnymi tego imienia, choćby byli dobrymi technikami czy medykami. Z pracy polskich inżynierów i lekarzy na całym świecie Polska nie ma żadnego pożytku. Jest to wręcz niepowetowana strata dla Polski.Dlatego nie mogę się zgodzić na myślenie o nauce historii jako o "obciążaniu" uczniów.
3
Uzdrowienie nauczania
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika dratwa3
2 miesiące temu "Moze lepiej pomyclec, o "Moze lepiej pomyclec, o specjalizacjach (czyli wiekszym ukierunkowaniu uczniow juz na oiziomie szkoly sredniej) niz o powszechnym obciazaniu uczniow dodatkowymi godzinami historii? Juz dzisiaj absolwenci historii, socjologii, politologii i kierunkow posrednich maja problemy ze znalezieniem pracy" Kiedyś, na jednej z katechez usłyszałem, że wykształcenie potrzebne jest człowiekowi do pracy, mądrość zaś do życia. Myślę, że z tą historią, szczególnie historią Polski, chodzi bardziej o kształtowanie patriotycznych postaw, niż o kształcenie przyszłych historyków. Pozdrawiam. dratwa3
1
Uzdrowienie nauczania
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika zwykły polak
2 miesiące temu Sprawy tak się mają że jak już wiem nieoficjalnie - Rząd podjął potajemne rozmowy z poszkodowanymi którzy mieli powyżej 100 tys. euro na koncie i chce im zwrócić te trochę ponad 300 milionów złotych (być może nawet z premią) - aby już nie "szumieli" a NIK żeby wycofał sprawę z prokuratury ale o tym cisza na wszyskich stacjach jak za hitlerowskiej okupacji. Z jakich to pójdzie pieniędzy ? - czy Rząd sfałszuje i księgowość aby i to zataić ? Warto się zastanowić co w SKOK-ach się wydarzyło. To nie tylko kradzież wkładów z BFG wszystkich Polaków i strata pieniędzy tych ostatnich poszkodownych którym BFG nie zwrócił lokat i niespotykane w historii ludzkości tak masowe i gigantyczne złodziejstwo które nie ma precedensu w historii i na świecie ale najgorszym jest to że PiS (chcący czy niechcący) wybudował największą i najsilniejszą mafię której Polsce i Włoska Camorra może pozazdrościć ! - czy takiej Polski chcieliśmy ??? Wszystkie instytucje Państwa Polskiego zostały sparaliżowane !!!!! To już pewne że każdy przekręt, każdą zbrodnię każde świństwo i złodziejstwo mogą ukryć przed Narodem Polskim czego mamy okazję doświadczać. Czy tak powinien funkcjonować demokratyczny kraj ? kto nam narzucił takie wzorce ? To nie będzie tak że "zarobili parę groszy" - wyspowiadali się i teraz będzie już wszystko OK. Trucizna korupcji i rozkładu państwa została wstrzyknięta i taraz jest czas na rozpoczęcie działania paraliżującego jadu. Kacza d**a nawet nie widzi że część "swoich" gra już w przeciwnej drużynie. Można powiedzieć śmiało że nie ma dziś ani jednego urzędu czy instytucji państwowej w Polsce (poza NIK-iem) - który działa normalnie. Na koniec mała uwaga - czy ktoś zacznie wyjaśniać śmierć A.Leppera , syna Olewnika i wiele innych zbrodni w tym morderstwa trzech złodziei a zarazem kapusi policyjnych i wspólników Policji których w aresztach z obawy przed całkowitą wsypą udziału Policji w porwaniu i morderstwie zamordowali więzienni klawisze ? Wszystkie sprawy albo zablokowane albo "zamiecione pod dywan". Czy Kaczyński z zemsty za upadek Rządu PiS-u w 2007 roku zablokował i śledztwo w sprawie Leppera ? Państwo Polskie nie może działać i zachowywać się jak mściwa k***a !!!! Życie w Polsce zaczyna być niebezpieczne bo "ktoś" wykoleił nam Ojczyzne choć w swoim pustym sklerotycznym łbie myśli że robi dobrze. Hitler i Stalin też kiedyś myśleli identycznie i nikt z ich bliskich i trochę dalszych nie zauważył nawet jaką drogę obrały ich kraje.
2
Przypadek Mariana Banasia
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika Smok Eustachy
2 miesiące temu PiS coś tam mówi że PiS coś tam mówi że przyspieszy.
0
Domek na prerii
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika Mozets
2 miesiące temu do Mikołaja Mikołaj pisze:Program nazywal sie "Sokol- strzelnica w kazdym powiecie" i mial byc finansowany przez MON a realozowany przez samorzady. Termin realizacji - koniec 2020...*************************************Słusznie zauważyłeś : realizowany przez samorządy."I tu leży pies pogrzebany".Zauważ także , że wiele samorządów po zmanipulowanych wyborach samorządowych otwarcie wydała wojnę wojewodom i przestawicielom organów Państwa. Nie wszystkie oczywiście.Poczytaj sobie o tym na portalu o broni ( prowadzi p. Turczyn) jakie są trudności już przy samym  wyborze terenu nawet na nieużytkach, czy byłych śmietniskach poza miastami , lub daleko od chałupy sołtysa. Brak jest zgody na samym wstępie. A przecież żaden generał z MON  nie przyjedzie gazikiem i nie postawi sołtysa czy burmistrza w pozycję "ruki pa szwam" i "małczat" z miaggkom znakom na końcu. Wszystko jest zgodne z poleceniem Donalda z Brukseli wydanego swoim janczarom : czyli - "Każdego dnia należy skakać PISOWI do gardła". A o współpracy nie ma w ogóle mowy. Tak samo samorządy pomimo ustalonych zasad finansowania w każdej sprawie czynią larum Premierowi - że on ma im dać dodatkowe pieniądze. Jak np. Warszawa i Trzaskowski jak jest awaria rury  - to "rząd niech płaci i pomaga".I wojsko pomaga. A przecież to Trzaskowski marnuje ogromne pieniądze miasta stołecznego zamiast dbać o nie. Wszystko zmierza do zaprowadzenia stanu państwa jakie było przed rozbiciem dzielnicowym. Trzaskowski nie chce pieniędzy od budżetu Państwa tylko od razu z Brukseli. A Premier niech sobie zbiera na wydatki państwowe pod cmentarzem czy kościołem. Do kapelusza. To jest otwarta walka nie na żarty o obalenie wybranej demokratycznie władzy przez ulicę i zagranicę . W planie jest oderwanie ekonomiczne Śląska , Wielkopolski,  Pommern , Neue Danzig od jurysdykcji państwowej. ( miłe przemówienie Donka po niemiecku do przyjaciół Brandenburów na tle kanału  portowego w Danzig)To tylko migawki jakie tu przedstawiam. W istocie to walka na całym froncie z rządem przy użyciu wszelkich  metod.Możnaby o tym pisać całe elaboraty - ale to nie miejsce na to.Więc  "chwatit"-  jak mawiają nasi przyjaciele Rosjanie. ;-)))  
1
Potrzeba edukacji strzeleckiej - obronność ma sens w Polsce?
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika Alpaka
2 miesiące temu @mikołaj Pokój na bliskim wschodzie nastanie z chwilą zakończenia okupacji ziem palestyńskich. Dopóki agresor będzie aktywny w mordowaniu i zniewalaniu Palestyny, dopóty trwać będzie holokaust. Skąd się wzięły rakiety? Odpowiem na pytanie pytaniem: Czy jak polski ruch oporu dostawał zrzuty broni i amunicji podczas II WŚ, czy wówczas było to uzasadnione, a teraz jest be?
0
Izrael, czyli deja vu
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika Norec Norac Kos
2 miesiące temu Mikołaj, tak ci powiem na Mikołaj, tak ci powiem na bezpticu żopa sołowiej. Kota nie ma /znaczy prezesa jest/ , myszy harcują.
0
Przypadek Mariana Banasia
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika Andy51
2 miesiące temu mikołaj Słuszna uwaga, jest tak jak piszesz.
0
Kraje UE płacą za emisje CO2, a co będzie jak wybuchnie Etna czy Wezuwiusz?
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika Krispin
3 miesiące temu w punkt Ale miłośnicy Zielonego (sk)Ładu powiedzieliby pewnie: zacznij od siebie... albo dajmy dobry przykład... albo coś równie patetycznego i bezsensownego. Skoro udział człowieka w ogólnej emisji CO2 to kilka procent, a "odpowiedzialność ludzkosci" za efekt cieplarniany oszacuje się na poziomie... 0,07-0,2%, to tylko miłośnicy Grety Thunberg nadal wierzą, że gdy Polska zamknie wszystkie elektrownie węglowe (i zacznie kupować energię z niemieckich elektrowni węglowych), świat stanie się "czystszy" :) 
3
Niemcy budują węglowe kopalnie i elektrownie a my je stopniowo wygaszamy!
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika ronin
3 miesiące temu @ Mikołaj         Idąc tokiem Twojej wypowiedzi, to po co zmieniać Macierewicza, lepiej od razu Kaczyńskiego bo jest bardziej niepopularny na Lewiżnie, albo jeszcze dalej pozamykać PISowców, zezłomować broń, oraz zaprosić braci ze wschodu i zachodu do swojego domu. Tak, to ironia goryczy. Nie obchodzi mnie, jak Targowica postrzega Pana Macierewicza i nie wolno ulegać ich irracjonalnym przesłankom. Widocznie zachód bardzo ceni Antoniego, skoro z nim współpracował i pomagał. Na koniec, nie rozdzierać szat, bo raport dopiero się niedługo ukaże.
3
11. rocznica katastrofy smoleńskiej
Obrazek użytkownika mikolaj

Strony