Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Husky
3 tygodnie temu Powiedzmy sobie szczerze są Powiedzmy sobie szczerze są nagrania jak PiS zwozi autokarami swoich aktywistów do Warszawy. I w tej samej chwili oni siedli na sedesach i sru...... no i Czajka nie wytrzymała
1
NOWA czajka
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Obrazek użytkownika Husky
2 miesiące temu @Jerzy Zerbe No i Sławek poszedł do najwierniejszego elektoratu Platformy tam gdzie ona deklasuje konkurencjęps.Nowak dostał 3 miesiące aresztu, bo znaleźli u niego w domu ulotki "Nowej Solidarności" i Trzaskowskiego.Ulotki te były łudząco podobne do biletów NBP.
4
Czy rusza program CELA+?
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Obrazek użytkownika Anonymous
6 miesięcy temu hehe jakoś teraz dziwnie hehe jakoś teraz dziwnie cichy, a taki przecież na codzień wyszczekany był ;) :DPs. może za jakiś czas po fale krytyki na nim, kupi 2 respiratory i ogłosi się zbawcą i pogromcą koronawirusa :D
2
Hjuston, mamy problem! Respiratory potrzebne, a nie instrukcje mycia rączek…
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Obrazek użytkownika Tezeusz
7 miesięcy temu @Jerzy Zerbe Jest przykre to co mówisz -ale to jest FAKT niezaprzeczalny. Rodzina mojej żony - to byli dowódcy Powstania Wielkopolskiego, została ich garstka, giną w tłumie czerwonych słoików rodem z UB. Tęczowe marsze zamiast patriotycznych, dewianci zamiast patriotów - takie są fakty. Osobiście dziwię się kibicom KKS Lecha czy Narodowcom - może są zastraszeni przez komuchów i dewiant ów z LGBTNiestety Poznań stał się pośmiewiskiem patriotycznej Polski - a szkoda. Powstańcy Wielkopolscy w grobach się przewracają.
7
Mimo sprzeciwów Poznań przyjął projekt Europejskiej Karty Równości
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Obrazek użytkownika jazgdyni
8 miesięcy temu @Jerzy Zerbe Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
1
Polityczna mądrość
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Obrazek użytkownika Husky
8 miesięcy temu @Jerzy Zerbe Udający poważnego polityka Grodzki surowo krytykuje powoływanie się przez TVP na informatorów anonimowych. Po czym 2 minuty później powołuje się na... 2 informatorów anonimowych. Tak umieją tylko totalitarne szmaty.
5
Grodzka polityka zagraniczna
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Obrazek użytkownika Tezeusz
9 miesięcy temu Czerwony Poznań Tęczowego  Jacusia poznaniacy wybrali to mają.
-1
Pilot Janina Lewandowska została zamordowana przez Rosjan strzałem w tył głowy
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Obrazek użytkownika Slawia
2 lata temu Nie ma żadnego znaczenia co kłamca medialny - niemiecki, postnazistowski łgarz historyczny, utworzony przez potomków niemieckich zbrodniarzy nazistowskich, wyemitował, tylko jakim komentarzem opatrzył ten film, czy filmy!Rozpanoszeni w Europie, ale co gorsza w Polsce, potomkowie niemieckich zbrodniarzy nazistowskich mają czelność przerzucać winy swoich zbrodniczych przodków na Polaków - ofiary ich haniebnych zbrodni!Nikczemni niemieccy potomkowie zbrodniarzy usiłują obciążać Polaków, pomimo "oceanu zbrodni" dokonanych przez ich haniebnych przodków, w tym kompletnego zniszczenia Polski, ograbienia jej z wszelkiego mienia, w tym 500 tysięcy dzieł sztuki.Ci parszywcy wzbogaceni na polskiej krzywdzie mają czelność obciążać nas współodpowiedzialnością ich nikczemnych zbrodniczych przodków, odpowiedzialnych za kilkadziesiąt milionów zamordowanych w czasie II wojny światowej i gigantyczne zniszczenia na całym świecie, zwłaszcza w Polsce!!!Cóż obchodzi nas kto, czyli którzy nikczemni sukcesorzy niemieckich zbrodni nazistowskich utworzyli to łajdackie tv! Dość mamy chamstwa i panoszenia się niemieckich potomków zbrodniarzy nazistowskich w Polsce - dość ich kłamliwej propagandy i nachalnej obecności - pora wam wrócić do siebie!  
8
Telewizję ZDF założył Adolf Hitler w 1944 roku, i co mi zrobicie
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Obrazek użytkownika bambi441
2 lata temu Śląska gwara... ...podobnie jak poznańska ma bardzo wiele często spolszczonych niemieckich zwrotów i określeń. To nie jest gwara wynikająca z wielowiekowych tradycji jak np język kaszubski a jedynie smutny efekt przede wszystkim 123 lat zaborów podczas których obie nacje (śląska i poznańska) były pod rygorem kary chłosty czy więzienia zniemczane przez Prusy i Austrię, przy czym nie bez znaczenia był również obowiązek nauki w szkole i odbywania służby wojskowej, gdzie tylko wolno było mówić w języku niemieckim. Dodatkowym elementem było wymieszanie się po sąsiedzku tych narodowości, co również sprzyjało nasycaniu języka polskiego germanizmem. W obu gwarach jest oczywiście wiele określeń i zwrotów ściśle regionalnych i te należy pielęgnować, jednak byłbym za oddzielaniem ich od niemieckojęzycznych naleciałości szczególnie w języku potocznym a już za całkowicie naganne uważam używanie ich w języku medialnym. Jestem poznaniakiem i "z mlekiem matki wyssałem" poznańską gwarę ale miałem to szczęście, że w szkole a przede wszystkim w domu, pokolenie które przeżyło koszmar wojen i zaborów zwracało mi uwagę i nagradzało za czystość polskiego języka jednocześnie piętnowało wszystkie jego germanizmy typu "hebel" zamiast polski "strug", "majsel" zamiast "przecinak" "drajfus" zamiast "trójnóg" itp. 
11
Polski język ginie!
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Obrazek użytkownika Roman z USA
2 lata temu Dobrze, że nie tylko ja to widzę. Co raz więcej Polaków tłumaczy teksty dosłownie i mówi lub pisze jak gdyby nigdy nie słyszeli o idiomach. Często słyszy się jak ludzie przedstawiają się  mówiąc np. "jestem Gosia", zamiast powiedzieć mam na imię Gosia.Pozdrawiam.
16
Polski język ginie!
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe

Strony