Plagiaty

Obrazek użytkownika Widget
Rysunek

Kolejne zestawienie plagiatów. Jest tego dużo więcej. Tym ostatnim nawet zdobył nawet wyróżnienie w jednym z konkursów satyrycznych. Tu link: http://www.spak.art.pl/?p=3510&fbclid=IwAR3qi7G6i837igKhS2IdfJRPMYTteUEpatHvLdYk8u9mFFbJpOb6IJtbzzQ

Grafika: 
Ocena grafiki: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

Czy jest to dopuszczalny cytat, kolaż ? Nie wiem ! Chyba odbiorca musi być świadomy, że ma do czynienia z kolażem, musi powstać nowa wartość. 

W przypadku Angeli, gęba jest wartością (!) - reszta marna. 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


#1580185

Korzystanie z gotowych wzorów grafik jest charakterystyczne dla memów komputerowych i raczej akceptowalne. W ten sposób wszystkie memy z chłopakiem w kraciastym swetrze i z aparacikiem na zębach, lub zdjęciem kota z strasznie wściekłą miną były by plagiatami. To też za plagiat uznały by przepisy ACTA2 przepychane kolanem przez UE. Gorzej, jeśli ktoś kopiuje cały pomysł łącznie ze scenariuszem i cytatami, np. obrazek który wcześniej pokazałeś, ze "spadającym bezrobociem".

Dlatego, jeśli grafika jest zmodyfikowana, a treść nie pokrywa się z treścią oryginału, to aż tak bym się nie czepiał.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1580186

Ten ostatni obrazek poleciał na konkurs rysunku, dostał z pewnością wyróżnienie m.in. za technikę. Można by uznać to za memy (bardzo kiepskie), ale żeby coś ciekawego wnosiły, żeby jakiś tekst był przynajmniej.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1580188

Uważam, że niektóre niezłe nawet pomysły psuje poprzez ich nachalne  powielanie. Np. galeria politycznych VIP-ów była by ciekawa, gdyby każda postać miała charakterystyczne dla siebie cechy i wypowiadała adekwatne do siebie słowa. I wtedy nie będzie mnie obchodziło, skąd pochodzi twarz na rysunku. Ale jeśli mam 10 kolejnych obrazków różniących się jedynie głowami, trzymających jedną z 4-5 do wyboru standardowych plansz ze sloganem, to nie chce mi się tego nawet czytać. To po prostu robi się nudne. 

Nie będę udawał świętego, moje memy składają się z gotowych obrazków znalezionych w sieci lub pozyskanych z płyt z grafiką wektorową. Obecnie rysuję twarze wektorowo, ale na podkładce ze zdjęć. Nie czuję się artystą czy grafikiem. Ale staram się do każdej postaci dodać jakąś nowy tekst czy cytat i zaaranżować w ten sposób humor sytuacyjny. Zresztą grafika jest tu głównie tłem do treści, stąd tytuł serii: "Pogaduszki". A Tobie zazdroszczę łatwej i rozpoznawalnej kreski. 

I jeszcze jedno. Pod tym ostatnim obrazkiem Zbyszka ze składanki na górze (Pirate Putin) Wpisałeś na początku grudnia komentarz, że >Pirata Putina przedstawił już całkiem fajnie Maciej1965 wczoraj. "Piraci z Morza Azorskiego - Zemsta Wladimira"<. Fakt, obrazek ten "wypchnął" mnie ze strony głównej po niecałych 24 godzinach i góra 100 odsłonach, ale nie uważam go za plagiat, bo zachowanie Putina w cieśninie Kerczeńskiej mogło się skojarzyć z piractwem praktycznie każdemu niezależnie od siebie. A z drugiej stony, obrazek ten powstał w 3 wersjach różniących się korpusem Putina i szczegółami statków, ale nie przyszło mi do głowy, żeby wrzucać na Niepoprawnych po kolei wszystkie 3 wersje...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1580194

Nie miałem na myśli, że to plagiat był wtedy. Po prostu taką informację jako ciekawostkę mu napisałem, że nie jest pierwszy z tym pomysłem :) Ja jak ostatnio narysowałem o dinozaurze "kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem", to się później dowiedziałem, że trzech innych rysowników narysowało coś podobnego. Nawet jednemu zaprzyjaźnionemu, który też to narysował, pisałem, że myślimy podobnie :) Denerwujące jest to jego wrzucanie przez Zbyszka obrazków na jedno kopyto i spychanie innych. Ja też dużo wrzucam, ale robię to tylko wtedy, gdy dział rysunkowy jest zawalony jego pracami, bo nim się akurat nie przejmuję, skoro on innych ma gdzieś.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1580237

Do czternastej trzydzieści Zbyszek opublikował pięć seryjnych obrazków. 

Co u Macrona symbolizuje : 

- czarownica na miotle

- czerwony plecaczek (przechodni !)

- miotła

żółta kamizelka symbolizuje raczej jego przciwników.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


#1580200

Można by Zbyszka zapytać, ale zapewne on też nie wie :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1580213