Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu popiera „Prawo i Sprawiedliwość”

Obrazek użytkownika Gaba
Kraj

Drodzy Poznaniacy i Wielkopolanie, Rodacy!
Gospodarność, z której jesteśmy znani nie od dziś i nie tylko w Polsce, ma swoją podstawę w uczciwości. I właśnie uczciwość i rzetelność w ostatnich latach została wystawiona na ciężką próbę. Platforma Obywatelska przejmując rządy złożyła narodowi liczne obietnice, ale się z nich nie wywiązała. Zamiast obiecywanej zmiany na lepsze, nastąpiło odczuwane przez nas wszystkich pogorszenie warunków życia. Zamiast polityki miłości zapanowała nienawiść do przeciwników politycznych, która przyczyniła się do brutalizacji życia publicznego w Polsce, a także do tragedii smoleńskiej. Wszędzie wokół widać, jak niesprawne są rządy koalicji PO-PSL – w pociągach i na drogach, w przedszkolach, szkołach i na uczelniach, w wojsku i policji, w skorumpowanych urzędach, w podupadających gospodarstwach rolnych i likwidowanych zakładach pracy, w cenach benzyny, gazu, prądu i wody, w gwałtownie malejących dochodach i rosnącym długu publicznym, w „tanim” państwie, które wystawia nam wszystkim słony rachunek. Rząd, który utrzymywał, że światowy kryzys omija Polskę, teraz, kiedy nie da się już ukryć naszego trudnego położenia i katastrofalnego zadłużenia, odpowiedzialność za swoją niekompetencję i brak działań zrzuca na międzynarodową sytuację ekonomiczną i kryzys. Główny wysiłek władzy skoncentrowany był i jest na kreowaniu własnego pozytywnego wizerunku i ukrywaniu przed obywatelami rzeczywistych problemów. Wielkopolan nie trzeba przekonywać, że dobrobyt buduje się na uczciwości i prawdzie. Z kłamstwa rodzi się bieda. Nie wolno dłużej tolerować tego zakłamania, nie wolno dopuścić do zmarnotrawienia kolejnych czterech lat.

Dlatego członkowie Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu w wyborach do parlamentu popierają program i kandydatów ”Prawa i Sprawiedliwości” – w Wielkopolsce jest wśród nich ośmiu członków naszego Klubu, w tym kandydaci na senatorów: prof. dr hab. Wojciech Rypniewski i dr Bartłomiej Wróblewski.

Drodzy Wielkopolanie!
Wbrew stereotypowi bierności i konformizmu jesteśmy potomkami zwycięzców „najdłuższej wojny nowoczesnej Europy”. Chcemy żyć w wolności i poszanowaniu własnej tradycji, o co oni, ale i nasze pokolenia, walczyli. Chcemy też, by w naszym Kraju szanowane były swobody obywatelskie i reguły demokracji. Wbrew swej nazwie i deklaracjom Platforma Obywatelska doprowadziła do ograniczenia ich w stopniu nieznanym od czasów komunistycznych – zakwestionowano prawa opozycji parlamentarnej, zinstrumentalizowano służby specjalne oraz policję, wprowadzono inwigilację na skalę niespotykaną w krajach Unii Europejskiej, dokonano zawłaszczenia publicznych środków społecznego przekazu i zminimalizowano oddziaływanie niezależnych mediów i dziennikarzy, rozpoczęto prześladowania osób i grup społecznych głoszących niewygodne dla władzy przekonania. Nasz Kraj w ciągu ostatnich czterech lat niepokojąco oddalił się od standardów obowiązujących w zachodnich demokracjach. Wiemy aż za dobrze, że dążenie do kontrolowania życia obywateli i tłumienie głosów krytyki uniemożliwia normalne funkcjonowanie społeczeństwa, rozwój kultury i postęp ekonomiczny.

Akademicki Klub Obywatelski w trosce o przyszłość naszych rodzin, całego narodu i suwerenność państwa udziela poparcia tym środowiskom politycznym, które gwarantują przywrócenie w Polsce prawdziwej demokracji. Środowiska te skupiły się wokół największej partii opozycyjnej – „Prawa i Sprawiedliwości”.

Rodacy!
Stawką w najbliższych wyborach jest niepodległy byt państwowy, ład demokratyczny i uczciwość w naszym życiu społecznym. Chodzi również o naszą dalszą przynależność do cywilizacji zachodniej, zbudowanej na wartościach grecko-rzymskich i chrześcijańskich. O realnym zagrożeniu tych wartości świadczy przede wszystkim brak poszanowania dla majestatu śmierci i odmowa prawa do opłakiwania bliskich zmarłych, z czym mamy do czynienia po 10 kwietnia 2010 roku. Równie zatrważające są próby zrównania w prawach ideologii nienawiści, jaką jest satanizm, z chrześcijańską cywilizacją miłości.

Dlatego Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, grupujący także naukowców spoza Wielkopolski, zwraca się z apelem o głosowanie na „Prawo i Sprawiedliwość”, które jest jedyną realną siłą polityczną zdolną do uchronienia naszego Kraju przed kulturową i cywilizacyjną degradacją. Tylko jej zwycięstwo może przywrócić nadzieję na istotne zmiany, wyzwolić drzemiący w naszym Narodzie potencjał, przywrócić poczucie sprawiedliwości, rozbudzić społeczną solidarność i wprowadzić Polskę na drogę dynamicznego rozwoju.

Poznań, 5 października 2011r.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

jest apel Solidarności Mazowsza by nie głosowano  na PO i PSL.Więcej takich wiadomości!pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

staryk

#189340

Brawo Poznań,ja też głosuje na PIS,może wreście obalimy POlszewików w Poznaniu i Wielkopolsce,jak to zrobili nasi przodkowie z Niemcami

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#189363

Podpisuje sie pod Pana wpisem.

I ciesze sie,ze Poznan i Wielkopolanie mowia Nie , PO i PSL. Ojciec moj zawsze jak byla mowa o Polsce i jej Historii  wspominal i opowiadal o dzieciach Wrzesni.

Bral udzial w Powstaniu Wielkopolskim. Jestem dumny,ze moje korzenie wywodza sie z Wielkopolan.

A bylo to w okolo 68 -69 lat temu. Dzis ja opowiadam i daje im ksiazki w J.angielskim i polskim. By lepiej zrozumieli  losy naszej starej Ojczyzny.

Brawo UAM w Poznaniu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#189391

Popieranie „Prawa i Sprawiedliwości” jest OBRONĄ KONIECZNĄ Polski => wyższych wartości ludzkich i społecznych, dla zapewnienia BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO w państwie praworządnym .

Bez rozpoczęcia zmian rządOwych POzostanie „nic nie mogę - jak Tusk” i jak tuskPOdobni POfunkcjonariusze = niewolnicy, zorganizowanej przestępczości, bezprawia i niesprawiedliwości POurzędniczej ...

Wy mili wykonajcie, lub Wy Konajcie milionami -> z koniecZności ...

Jeśli nic nie Możecie (mądrego) wykonać dla Polski -> DOBROwolnie.

Pozdrawiam
J.K.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#189397