Wesprzyj budowę POLSKICH MEDIÓW! Kwartalnik Magna Polonia!

Obrazek użytkownika DarekM
Powstaje w Polsce nowe, niezależne, patriotyczne czasopismo "Magna Polonia". Zachęcam do wsparcia za pośrednictwem portalu crowdfundingowego PolakPotrafi.pl! 
 
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

to mówca (nie przedstawił się) powiedział: otrzymacie podziękowanie na kilku "fanpejdżach". Patriota, a pomimo tego zaśmieca polski język. Co to za dziwoląg ten "fanpejdż"? Przecież można powiedzieć na kilku stronach ulubieńców, lub sympatyków. W polskim języku jest przecież takie słowo jak strona. Co zostanie z polskiego języka za kilka lat jeżeli w takim tempie jak dotychczas Polacy będą zastępować polskie słowa angielskimi, lub angielsko-podobnymi dziwolągami. Tak samo w zdaniu pisanym po polsku należałoby napisać: zachęcam do wsparcia za pośrednictwem " portalu fundacji masowego poparcia PolakPotrafi.pl"Ilu Polaków po przeczytaniu słowa "crowdfundingowego" będzie wiedziało co to słowo znaczy, a zwracasz się przecież do rodaków. Dodam jeszcze, że jeżeli kwartalnik pojawi się na półkach w polskich sklepach w Chicago i na przedmieściach to kupię napewno każde wydanie. W każdym polskim sklepie w Chicago można kupić chyba wszystkie czasopisma wydawane w Polsce i za granicą.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1516501

Szanowny Panie Romanie, ja jestem "mówcą" z tego filmu i jestem podpisany imieniem i nazwiskiem na portalu YouTube (nazwa kanału). Język ciągle się zmienia i dodawane są do niego nowe zwroty, tak było, jest i będzie. Dla młodego pokolenia anglicyzmy takie jak "crowdfunding" czy "fanpejdż" to słowa, które na dobre zadomowiły się w naszym języku. Uważam, że język ma służyć ludziom a nie odwrotnie. Pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam: http://prawicowyinternet.pl

#1516817