lesne24 - blog

Obrazek użytkownika lesne24
Świat

W Chinach wprowadzono na próbę zakaz wycinki drewna na terenie lasów państwowych. Eksperyment ma miejsce w rozległej, południowo-wschodniej prowincji Heilongjiang. Obszar ten graniczy z Rosją i należy do największych ośrodków przemysłu drzewnego w kraju.

Eksperci od leśnictwa chwalą to posunięcie jako duży krok naprzód, który pozwoli na...

4.8
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:13)
Obrazek użytkownika lesne24
Gospodarka

Wśród głosów popierających modną od szeregu lat ekologię, daje się wyczuć pewien charakterystyczny (choć nie wiadomo skąd) posmak. Taką postawę myślową, że ekologii przeciwstawia się ekonomię. I tu największy błąd, bo rozważna ekologia jest zarazem bardzo ekonomiczna. I tak podzielić można głosy proekologiczne na szalonych ekologów oraz...

4.4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:10)
Obrazek użytkownika lesne24
Gospodarka

Opinia publiczna 18 grudnia ub.r. została zalana licznymi relacjami dotyczącymi nieszczęsnej sałatki posłanki Pawłowicz, spożywanej podczas obrad Sejmu. Nieliczni tylko zapytali, dlaczego na fotografiach i zdjęciach filmowych z tego dnia galeria Sejmu jest pełna "zielonych ludzików" - pracowników Lasów Państwowych w galowych - zielonych - mundurach. Jeszcze węższe grono wie, że próbowano przegłosować zmianę Konstytucji pozwalającą na prywatyzację Lasów Państwowych i że ta próba, po raz kolejny okazała się nieudana. Wśród nich, nieliczni wiedzą, że to tylko kolejne podejście.

4.75
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:15)