Wybory w Germanii

Obrazek użytkownika xylen
Świat

Przed chwilą - 24.09 g. 13:08 - dostałem taki oto mail z Niemiec, od rodowitego Germanina:

"Der Rechtsausschuß des D-Bundest. hat die Rechtsbrüche von Merkel bereits im April verööfentlicht, die auf Merkels offene Grenzen wirkten. Der Bundestag hätte darüber zumindest abstimmen müssen. Nichts ist geschehen. Merkel hat wie Hitler  gehandelt. Dies Land mit seiner Politik ist vollkommen verkommen. Ich gehe jetzt wählen."

W moim własnym, dowolnym tłumaczeniu oznacza to: "Biuro Prawne Bundestagu już w kwietniu ogłosiło, że otwarcie granic (dla imigrantów - przyp. tłum.) przez Merkel nie miało podstawy prawnej. Bundestag powinien przynajmniej poddać to debacie, ale nic takiego się nie wydarzyło. Ten Kraj, przez swoją politykę, całkiem zgnił. Idę teraz głosować"

W ciągu ostatnich 12 miesięcy obserwowałem stopniową "radykalizację" mego znajomka. Dotychczas był on zdeklarowanym zwolennikiem CDU, a jego "radykalizacja" polegała głównie na powolnej utracie wiary w Makrelę i jej partię. Jednak dzisiejsze porównanie Makreli do Dolka odbieram jako przebudzenie się  znajomka. Coś mi się widzi, że to AfD zyska dzisiaj jeden głos...:-)

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

Zamiar celowy (idę o zakład) z pominięciem : "Merkel hat wie Hitler  gehandelt"   Co się wykłada w dosłownym przekładzie , nie jest ważne . Ważnym natomiast jest ta myśl i kontynuacja tak długo oczekiwana. Niemiecka tradycja już nie jest przemilczana . Dla nowych pokoleń wychowanych w historiach pozbawionych swądu palonych ciał , zapachu krwi i ożeźwiającej woni wapna chlorowanego - to musi być jak trąbka przebudzenia . 

Pana "rodowity Germanin" (jak to Pan nazwał ładnie) już wkrótce przekona się jak bardzo była duszona jego duma z bycia nim ile stracił naród germański nie mogąc decydować o globalnej polityce ( stąd i u nas jest wielu promujących podniesienie z kolan narodu germańskiego) . 

A młodzi - przebudzeni i wsparci potęgą gospodarki . Zrobią porządki i zbudują germańską Europę .  I jeśli pan pisuje z tym Germanem to niech ma Pan świadomość dlaczego . Instrukcja prosta na 70 lat była : Um Akkuleistung zu sparen und schnell mit der Arbeit fortfahren zu können, wählen Sie Standbymodus aus.

Patrz Pan  nawet "Kadrowej" nie mając można - 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1548895

Pominięcie tego zdania w tłumaczeniu było przypadkowe. Germański autor maila należy do pokolenia 60+ i mieszka w najzasobniejszej części Germanii. Co do młodych Germanów... Znam ad personam kilku "nazioli"  z okolic Greifswaldu i ich głównym problemem są "beige". Na drugim miejscu wymieniają "rodowitych Germanów" przemieszczających się po ulicach z podwiniętymi ogonami na widok "beige". Jeżeli "naziole" powrócą do germańskich tradycji, to najpierw  wokół siebie zaczną robić porządek, a to będzie... początek Deutsches Kalifat.

"Beige" z nowego zaciągu Makreli + Turcy to ok 4,5mln wyznawców islamu w Niemczech, ale w sondażach prowadzonych wśród rodowitych Germanów liczba wyznawców islamu to ok. 20-21% całej liczby ludności, czyli blisko czterokrotnie więcej niż jest ich faktycznie. "Beige" są widoczni i są "aktywni" stad wrażenie, że jest ich więcej, ale "beige" są głodni i to spowoduje, że wygrają z "naziolami" gdyby doszło do wewnętrznego konfliktu w Niemczech.

Wg. sondaży z 18:00 Makrela wygrała z dużą przewagą nad moczymordą Schulzem, ale AfD będzie miało ok. 90 posłów w Bundestagu - o 1/3 mniej niż SPD. Interesująca sytuacja...

Vote up!
3
Vote down!
0

xylen

#1548914

Podniecać się - procentami 

Niemiecka racja stanu jest ponad 

I gdyby był tam kalifat to dalej będą przeć na wschód. .

Bo z drugie strony stoi ruska racja stanu - 

To tu to tam jakieś wybory 

Co one zmienią ?  tempo i siłę .

Nie wchodźmy w ułudy , fantasmagorie -

real politik - Panie

Vote up!
0
Vote down!
0
#1548954