Przemysł pogardy wciąż trwa - twierdzi Sławomir Kmiecik

Obrazek użytkownika Księgarnia Multibook.pl
Kraj

- Polakom ciągle jednak próbuje się wmawiać, że była to demokratyczna debata, uczciwa ocena, przejaw wolności słowa, a nie mowa nienawiści odzierająca z czci i godności. Moja książka wykazała tymczasem, że odbywał się destrukcyjny proceder zmasowanego i rozpisanego na role zwalczania Lecha Kaczyńskiego. Co gorsza, działania przemysłu pogardy nie ustały po tragicznej śmierci prezydenta, lecz zostały jeszcze nasilone. Opisuję te szokujące sytuacje i wypowiedzi w obu tomach.

Fragment wywiadu zapowiadającego książkę "Przemysł pogardy 2" Sławomira Kmiecika. Od dziś w sprzedaży na Multibook.pl

Siła rażenia tego dobrze udokumentowanego szyderstwa jest ogromna, chociaż ostrzał prowadzi tak naprawdę kilka konkretnych osób. Jednak czytając książkę mamy wrażenie, że są tylko aktorami w spektaklu, który ma swoich autorów, reżyserów i producentów. Bezpośrednim celem tej wojny są bracia Kaczyńscy, lecz przecież toczy się ona także o Polskę, jej kształt i przyszłość. Gorąco zachęcam do uważnej lektury książki Sławomira Kmiecika, by samemu sprawdzić, jak skutecznym instrumentem w walce o władzę nad emocjami Polaków są nienawiść i szyderstwo. Pamiętajmy, że mowa nienawiści uderza nie tylko w braci Kaczyńskich, jej ofiarami jesteśmy my wszyscy…

Dr Barbara Fedyszak-Radziejowska

 

Doskonała dokumentacja działania "przemysłu pogardy i nienawiści". Pokazuje, że każda obelga, każde kłamstwo, każdy wulgaryzm był dobry, by niszczyć prezydenta Lecha Kaczyńskiego, by niszczyć Jarosław Kaczyńskiego, by niszczyć polską dumę i godność.

Prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog, filozof społeczny

 

10 kwietnia 2010 roku ucichły fabryki przemysłu pogardy. Ucichły tylko na chwilę. Bo Lech Kaczyński po swej tragicznej śmierci okazał się dla ich właścicieli, dyrektorów i majstrów niebezpieczniejszy niż był za życia. Zatem po paru dniach uruchomiono znów maszyny i z całą mocą zabrano się za niszczenie pamięci o Nim. Ale Przemysł pogardy 2 ukazuje też plugawe działania podejmowane wobec Jarosława Kaczyńskiego. Depozytariusza spuścizny Prezydenta, premiera i przywódcy opozycji. Polityka w ciągu ostatniego ćwierćwiecza najbardziej atakowanego przez establishment, bo najbardziej mu zagrażającego. Dziękuję Sławomirowi Kmiecikowi za to, że spisał czyny i rozmowy.

Maciej Łopiński, szef Gabinetu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

Ocena wpisu: 
Brak głosów